Skocz do zawartości

Stereo dla niewymagających


asterix

Recommended Posts

Chciałbym zakupić jakiś wielofunkcyjny zestaw stereo, który służył będzie głównie do muzyki (Tidal, Spotify) ale i do filmów (głównie coś z neta: netflix, HBO) i sportu (przede wszystkim football i F1). Jednocześnie podkreślam, że nie jestem nawet w najmniejszym stopniu audiofilem. Chcę tylko aby dźwięk był po porstu czysty a bas nie dudnił jak na wiejskiej dyskotece. Muzyka z głośnika BT JBL za kilkaset zł jest dla mnie do przyjęcia więc taki ze mnie znawca ale ten sprzęt miałby grać w pokoju ok. 20-25 m. Wpadla mi w oko zupełnie nieznan mi marka Teufel i kilka jej produktów:

https://www.teufelaudio.pl/stereo/kombo-42-bt-2017-p16138.html

https://www.teufelaudio.pl/stereo/ultima-20-kombo-p18810.html

https://www.teufelaudio.pl/stereo/kombo-42-bt-power-edition-2017-p17071.html

Pomijając design czy to w ogóle jest dobry wybór zakładając to co powyżej napisałem? Czy może jest cos w podobnej cenie (powiedzmy maks maksów 2000zł) co będzie lepsze np. jaiś Denon? Wiem, że dobry sprzęt to sporo większy budżet ale jak napisałem jestem mało wymagający.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie , nie jest to dobry wybór. Ktoś zaczął to sprowadzać z Niemiec i nagle matka rośnie w siłę. A już pojawiają się opinie iż te produkty są po prostu słabsze. Stąd też nie znane poza rynkiem niemieckim. 

Druga sprawa to w takiej wielkości pomieszczenia nie możesz zastosować takiego małego sprzętu. 

Możesz szukać monitorów ale to wtedy sprzęt używany. Mogę coś doradzić jeśli ilość postów mi pozwoli.

Jeśli sprzęt nowy to w tej cenie Pioneer a30 + chromecast audio + heco victa 701

Zapraszam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Q21 napisał:

Także nie polecam produktów Teufel. W granicach 2 tys. zł. możesz zbudować zestaw Yamaha R-N303D z Indiana Line Nota 260X, w którym masz amplituner sieciowy i porządne kolumny. To chociaż dobrze jakościowo zagra.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy.

O to mi się podoba ze względu na mniejsze głośniki. Można je powiesić na ścianie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Jeśli sprzęt nowy to w tej cenie Pioneer a30 + chromecast audio + heco victa 701

 

Witam, 

Jeżeli nie jesteś "audiofilem" ten zastaw może będzie dobry dla Ciebie- możesz sprawdzić i oddać jeżeli Ci nie spasuje.

Parametry techniczne ma dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym coś z możliwością zawieszenia na ścianie, bo mam w domu instalację pod głośniki i jak ich nie zamontuję to zostaną dziury w ścianie 😛 Co do tego zestawu pioneer z chromecast i heco victa to jaka cena wchodzi w grę? Podłogówki też mogą być ostatecznie tylko pytanie jak jest wymagana minimalna odległość kolumn od siebie?

Edytowano przez asterix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do nas to ci wycenimy.

No dobrze żeby kolumny stały przy najmniej półtora metra od siebie.

Jeśli masz zamiar zawiesić kolumny to musisz akceptować znaczne pogorszenie dźwięku. Półeczki są lepszym wyjściem ale także nie zagra to poprawnie. Biorąc pod uwagę budżet i sprzęt jaki możemy w nim doradzić to będzie to dodatkowe pogorszenie dźwięku.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło PW. Problemem jest u mnie możliwość ustawienia kolumn. Podrzucam zdjęcia dla zobrazowania sytuacji. Dziury w ścianie to miejsce na głośniki z podciągniętymi kablami wykonane przez poprzedniego właściciela domu.  Na podłogowe jest chyba za mało miejsca.

 

20190419_204846.jpg

20190419_204935.jpg

20190419_205015.jpg

Edytowano przez asterix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie też to chciałem zaproponować, przynajmniej ja bym tak to rozwiązał.

A ile ta ściana ma szerokości gdzie tv? 

 

Nie znam rozmiarów sofy i salonu oraz ile tam macie miejsca, ale osobiście ustawił bym tak jeżeli jest możliwość, to taki szkic na szybko. 

IMG_20190419_230247.jpg

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak przestawić sofę to nie problem ale gorzej z przeniesieniem TV na środek ściany. Przy obecnym ustawieniu ściana pod TV ma szerokość tylko 130cm. Po przestawieniu sofy jak na szkicu cała ściana to 3,5 m.

 

EDIT: Po zmierzeniu sofy przestawienie jej odpada, bo jest na tyle duża, że przejście obok kominka byłoby za małe :(

Edytowano przez asterix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wybór należy do Ciebie, albo przestawić trochę meble i cieszyć się lepszym audio albo jakaś tam prowizorka wieszania kolumn na ścianie.

Tu masz zdjęcie poglądowe, jak można to rozwiązać z tv i kolumnami. 

14_max.jpg

Przemyśl na spokojnie, ale wydaje mi się że taka wydzielona strefa na tv i audio z kominkiem jest ciekawym rozwiązaniem. 

Tu znalazłem jeszcze zdjęcia na wcześniejszym mieszkaniu jak miałem ustawiony sprzęt. 

IMG_20190101_142036748.jpg

IMG_20181210_115300555.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A boków od sofy nie masz przekładanych? 

57 minut temu, asterix napisał:

Po zmierzeniu sofy przestawienie jej odpada, bo jest na tyle duża, że przejście obok kominka byłoby za małe :(

No widzisz, to ja bym już myślał o zmianie sofy na mniejszą 😉

W dzisiejszych czasach odpowiednia aranżacja wnętrza to nie problem, kwestia pomysłu, chęci i oczywiście finansów. 

Tak to jest nie miał chłop problemów na głowie to wymyślił sobie audio w salonie😉

Moja żona miała ze mnie niezły ubaw , jeszcze dobrze budowy domu nie zaczęliśmy, a mi po głowie chodziło gdzie ustawie tv i kino😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko ale co z tą odległością od TV :p Przecież nawet z mniejszą sofą to będzie maks. 2 metry :/

I jeszcze kwestia samego sprzętu, o której wcześniej nie wspomniałem: muzyki nie słucham na cały regulator więc zależy mi na sprzęcie, który zagra dobrze przy umiarkowanej głośności.

Edytowano przez asterix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...