Skocz do zawartości

Problem z dźwiękiem ONKYO TX8270


Pawel101010

Recommended Posts

Witam,

Kupiłem ostatnio aplituner Onkyo TX8270 i chciałem sobie przetestowac/porównać połączenie przez bluetooth i kabel (mini jack -> RCA) Źródło: telefon Galaxy S4 (zwykły plik mp3)

Krótki opis problemu - Jest zauważalna różnica w jakości dźwięku na korzyść (?!) bluetootha.. Jak podłączyłem przez kabel to nie było słychać tak dobrze tła (instrumenty wspierające typu dzwonki/organki/skprzyce) , lekko stłumiony bas, mniej dynamiczny niż w przypadku połączenia przez bluetooth..

Myślałem że jak już będzie zauważalna różnica to na korzyść połączenia przez kabel.. Z czego to może wynikać?

Jeszcze jedna uwaga - ten sam test zrobiłem u znajomego (ma ten sam amplituner, wziąłem ten sam telefon i ten sam kabel) i po odsłuchaniu tego samego utworu przez bluetootha  oraz później przez kabel wszystko było ok - tzn nie wychwyciliśmy żadnych "strat" jakości dźwięku po kablu w porównaniu do bluetootha..

Nie sprawdziłem jeszcze dokładnie ustawień amplitunera u znajomego - ale domyślam się (i mam nadzieję) że rozwiązanie problemu tkwi właśnie tam.. Czy może być to ewentualnie jakaś wada fabryczna całej sekcji wyjść analogowych RCA w tym amp? (sprawdzałem na wejściach RCA oznaczonych jak PC i CD - dokładnie ten sam gorszy dźwięk niż z bluetootha)

Z góry wielkie dzięki za każde sugestie...

Pozdrawiam

Paweł

 

 

Witam,

Udało mi się znaleźć rozwiązanie (ustawienia w amplitunerze na szczęście).

Tak więc zamykam temat.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...