Skocz do zawartości

Monobloki - "z czym się to je"


Kamill00

Recommended Posts

Przedwzmacniacz gramofonowy mam nisko budżetowy PJ Tube Box S z lampami Gold Lion lub NOS Tungsgram.

Co do Vintage to szczerze.....odpada, czemu? Bo wszystko mam ,,New design" a że lubię jak coś jeszcze wygląda to.....będzie mi się to ,,gryzło" ze sobą. Już o tym myślałem i.....po prostu nie (choć wiem że dla wielu osób coś może wyglądać jak kupa złomu, ale najważniejsze że gra cudownie). Zdaję sobie sprawę z tego że wiele sprzętów vintage bije na głowę sprzęt nowy kilkukrotnie droższy ale ta decyzja jest bezdyskusyjna i nieodwołalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Co do lepszej integry..... jak wspomniałem kilka postów wyżej zakochany jestem w Yamaha AS 1100, tylko..... czy zagra ona na poziomie osobnych klocków w podobnym budżecie? Nie mam pojęcia. Przez recenzentów jest bardzo chwalona..... twierdzą, że albo powinna kosztować nie 6 a 18 tys jeżeli weźmiemy pod uwagę że Macintosh xxxxx, Hegel xxxx kosztuje 20-25 lub odwrotnie: jeśli ona 6k to tamte sprzęty powinny kosztować 8k.

2 minuty temu, Kubakk napisał:

http://highfidelity.pl/@main-2732&lang=

to może monobloki w oparciu o taką hybrydę , 2 mniejsze obudowy , na lampach 6sn7 i będziesz mieć bardziej analogowo.

Mnie ogólnie dziwi po co chcesz monobloki zamiast kupić integrę dual mono od sinusa , haiku albo wba wg swojego gustu

 

Uwierz mi że ja tematu integry dual mono wcale nie skreśliłem. Wręcz przeciwnie: z każdą godziną oddalam się od tematu monobloków.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kamill00 napisał:

Jak Wam powiem że jestem ,,zakochany" w Yamaha AS 1100 i co powiecie na zestawienie go z kolumnami xxxxx - to KTOŚ to słyszał, ktoś testował itd, baaaa.....pojadę do salonu i poproszę o odsłuch z Zensor 7, a Tu......Kupuję kota w worku za uśredniając 13 500zł bo prawdopodobieństwo że ktoś te czerwone mono zestawił z pre Abrahamsen i kolumnami Dali.....jest mniejsze jak w lotto.

Jak jesteś zakochany w Yamie - to spróbuj posłuchać modelu 2100... albo kupić wysoki model z lat 80-90tych.

Poza tym - skoro ciągnie Ciebie również do zestawów dzielonych i chcesz do tego podłączyć gramofon, to warto posluchać przedwzmacniacza tranzystorowego z wbudowanym pre gramofonowym, a do tego lampowa końcówka, Powinieneś zmieścić się w "dziesiątce"

Wspominałeś o gramofonie - masz już go, czy dopiero w planach?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Kubakk napisał:

Ta yamaha jak i ogólnie yamaszki 4 cyfrowe to chyba od zawsze wyższej klasy granie i są wskaźniki ;) 

 

No akurat nie każda Yama 4ro cyfrowa ma wskaźniki - modele z tego wieku to dopiero 1100 i 2100, a z poprzedniej serii AS-3000 (modele AS-1000 i AS-2000 nie mają "wycieraczek").

1 godzinę temu, Kamill00 napisał:

Przedwzmacniacz gramofonowy mam nisko budżetowy PJ Tube Box S z lampami Gold Lion lub NOS Tungsgram.

Co do Vintage to szczerze.....odpada, czemu? Bo wszystko mam ,,New design" a że lubię jak coś jeszcze wygląda to.....będzie mi się to ,,gryzło" ze sobą. Już o tym myślałem i.....po prostu nie (choć wiem że dla wielu osób coś może wyglądać jak kupa złomu, ale najważniejsze że gra cudownie). Zdaję sobie sprawę z tego że wiele sprzętów vintage bije na głowę sprzęt nowy kilkukrotnie droższy ale ta decyzja jest bezdyskusyjna i nieodwołalna.

No to nie jest aż taki kiepski preamp 🙂

A co do Vintage i wyglądu - to akurat modele 1000/2000 oraz 1100/2100/3000 bazują na starym, klasycznym wyglądzie.
To nie gryzie się z Twoim przekonaniem?
Jakby co - to nie jest aluzja, tylko pytanie 😉

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kamill00 napisał:

Rozumiem że tylko te z górnej półki mają "wycieraczki" ? 😁

Jak już pisałem -  tylko 3 modele z ostatniej serii mają takie wskaźniki. "Przez przypadek" faktycznie najwyższe oraz najświeższe.

Ale jeśli nie jest to warunek konieczny, to zastanów się nad A-S2000. Gra lepiej od A-S1000, a różnica w cenie nie jest aż tak szalona.

Co do modeli starszych - choćby CA-1000/CA-2000, A-1000/1020 oraz udane amplitunery CD-1000/2000/1020/2020..
Natomiast nie polecam kupowania starych sprzętów z niepewnych rąk, a tym bardziej egzemplarzy skatowanych. Warto brać pod uwagę, że starszy sprzęt wymaga zazwyczaj wizyty w sprawdzonym serwisie w celu pomiarów i konserwacji.

Ale nadal nie wiadomo jak jest naprawdę odnośnie Twoich preferencji w sprawie wyglądu...

Zobacz jak wyglądają wzmacniacze Accuphase - konsekwentnie od 30 lat serie 200/300/400. Chyba nie znajdziesz nikogo, kto powie o tym "przestarzały wygląd". Albo Luxman L-505/507/509. W przypadku nowych egzemplarzy ceny są zaporowe dla zwykłego śmiertelnika, ale jako używki bardziej zbliżają się do Twojego budżetu.

Pozdrawiam
PS. Wiem, że używane trzytysiączki przekraczają dychę... Ja na przykład w tej cenie to już bym wolał Accuphase serii trzysta lub czterysta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo

Dziękuję za wyczerpujaca odpowiedz 😁

Wskaźniki rzecz piękna, ale akurat w modelach które już kosztują swoje niestety.

Powiem tak: gdybym dzisiaj akurat musiał coś kupić z Twoich propozycji to wybór padłby na Yamahę A-S2000 z tego względu że mieści się w budżecie, a także są dostępne dwa egzemplarze od ręki na rynku wtórnym. Co do Accuphase i Luxmana - niestety brak ofert.

Co do Yamahy......8 letnia as 2000 kosztuje 1500zł mniej niż nowa as 1100. 

Ciekaw jestem jakby wypadły w konfrontacji ze sobą. 1500zł też pieniądze, ale jednak sprzęt nowy, gwarancja itd no chyba że.....AS 2000 bije 1100 na głowę (zaryzykuję w ciemno że tak nie jest).

I co dalej ?

1. Dzwonię z zapytaniem do Sinus audio

2. Rozglądam się po rynku wtórnym - daję sobie miesiąc czasu za modelami które mi zaproponowałeś.

3. Podejmuję decyzję - dual mono od SA / nowa A S1100 / któryś z modeli wymienionych przez Ciebie z używki.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już widzę jak będę czekał kilka m-cy 😂😂 ale.....zadzwonię 😁

Dla mnie jest jeszcze ważna kwestia finansowa bo gdyby mi ktoś powiedział że mam zapłacić powiedzmy 20% zadatku i czekać 3 miesiące to powiedzmy okej, ale wpłacenie 100% i czekanie kilku miesięcy odpada definitywnie.

Tobie @Kubakk z terminem się udało ale ja mam jakoś w życiu złe doświadczenia z wpłaceniem pełnej kwoty, a dotrzymaniem terminu przez wykonawcę - niedaleko szukać 3 tygodnie temu zamówiłem pewną rzecz związaną z audio od pewnej polskiej firmy (producenta) z terminem maksymalnie 5 dni..... może do końca najbliższego tygodnia będzie = bez mała miesiąc.

Jeżeli ktoś się z tym godzi to jego sprawa, ale ja u siebie w pracy oczywiście w całkiem innej branży mówiąc klientowi tydzień = dla mnie 7 dni (jeśli widzę że nie zdążę to siedzę w pracy dosłownie do 23:00 aby dotrzymać terminu) czasami z winy na przykład firmy kurierskiej przedłuży się to o jeden dzień, ale nigdy termin x2 lub 3.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, napisz jakiej polskiej firmy. Trzeba pisać o takich rzeczach. To wazne. Forum ma duze dzialanie. Inni użytkownicy bedą wiedzieli.

Nie płaci się całej kwoty. Manufakturze potrzebna jest kwota na materiał. I to zrozumiałe. To mali producenci. Czasem nieżetelny klient lub kilku potrafi wpędzic taką manufakturę w klopoty.

Kamil, o jakiej kwocie mowimy. Rozumiem, że rozmawiamy monobloki+pre.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do SA.....bardzo miły Pan, czas oczekiwania tylko miesiąc i ok 1000zl zadatku natomiast po 3 min rozmowy już byliśmy na poziomie 7500zł :(

Waszymi sugestiami poszedłem szukać Haiku i zdzieienie: jest hybryda Bright MK 3 na rynku wtórnym, 80km ode mnie i jeszcze 13 m-cy na gwarancji

Po rozmowie z b.miłym właścicielem ustalamy moim zdaniem świetną cenę. W między czasie dzwonię do Haiku z zapytaniem: SZCZERZE Wasz MK3 używany (czyli nie macie z tego złotówki) czy Wasz nowy Origami do kolumn takich i takich, muzyki typu xxx itd.

Pan Jarek, którego obsługa przez telefon.....powiem tak: w życiu nie spotkałem tak miłego człowieka, obsługi jak w Haiku nie mają ***** hotele odpowiada: używany MK3 (kurczę, mógł mi wcisnąć coś z czego mają $ ale.....profesjonalizm 100%), a na pytanie czy przypadkiem nie ma jeszcze nowych daje mi kontakt do AUDIO ON Z Czechowic, a konkretnie do Pana Tomka. Po 2 minutach rozmowy z Panem Tomkiem, który jest przynajmniej tak miły i profesjonalny w tym co robi jak Pan Jarek z Haiku odp że ostatnie egz poszły ok 8 m-cy temu ale jest na nie taki popyt mimo że wychodzi już MK5 że jeśli ja go nie kupię to mnie prosi o namiar i On go chce kupić :)

Czytam receznje sprzętu na High Fidelity, Wstereo i stereoikolorowo......Nie mam więcej pytań - JADĘ po niego.

Pytałem o monobloki, dual mono - bardzo dużo mi pomogliście za co WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJĘ - wiedza pozostanie, ale wybrałem tą hybrydę w ciemno po mega pozytywnych opiniach (bierzmy też pod uwagę cena-jakość, bo Wiem że te grajki SA czy Haiku za 6-7 tyś zagrają lepiej) + kwota jaką zapłaciłem (moja Yamaha AS 701 + WXAD 10 wyszła więcej)

Sprzęt w domu od godziny....wiem że lubi być nagrzany, ale już mam uśmiech na twarzy w stosunku do Yamahy A S701.....jest ,,cieplutko" i ,,aksamitnie"

 Kiedyś pisałem w jakimś poście ze wogóle nie słyszę różnicy między gramofonem a z streamerem......teraz Haiku obsługuje gramofon, a Yamaha odtwarzacz sieciowy..... jest przepaść.

Pozdrawiam

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybrydy są dobre jeśli ktoś średnio przekonany do lamp czy ogólnie ;) 

Z czasem poszukasz lepszych ecc81 i może też się jeszcze zdziwisz , a ten haiku w nowości kosztuje 6900zł tak więc nie ma się co dziwić iż gra lepiej od yamahy

PS: co Ci Mariusz z sinusaudio proponował ? z nim trzeba negocjować , ja się oparłem namową na "audiofilskie" gadżety , natomiast lepsze trafa od trafonici wziąłem i nie żałuję :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...