Skocz do zawartości

Monobloki - "z czym się to je"


Kamill00

Recommended Posts

12 minut temu, Kubakk napisał:

typu wtyki

Tu akurat bym dyskutował. Porządne wtyki/gniazda to podstawa. I nie piszę o "wartościach sonicznych" tylko po prostu o jakości wykonania, trwałości, trzymaniu wymiarów itd.

 

Dnia 22.04.2019 o 16:59, Kubakk napisał:

natomiast w tej cenie nigdzie bym nie dostał takiego sprzętu ,a 30-40tyś nie miałem

odpowiesz z czym porównywałeś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Tu akurat bym dyskutował. Porządne wtyki/gniazda to podstawa. I nie piszę o "wartościach sonicznych" tylko po prostu o jakości wykonania, trwałości, trzymaniu wymiarów itd.

 

odpowiesz z czym porównywałeś ?

Ale odsłuchowo czy czytając recenzję ? Luxman l-590 (słyszany) , cary cad 300 sei (obczytany)

Oj wtyki mam porządne , ale można mieć "rodowane" , tylko to sporo kosztuje jak policzysz 8szt ;) 

@audiowit przekręcenie głowy o 5st podczas słuchania potrafi zmienić odbiór bardziej niż owinięcie folią kabla 😜 

btw. wieczorem będą testy nowych lamp , ale nie wiem czy i gdzie się chwalić , bo ostatnio Roro narzekał iż temat lebena spamujemy :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fafniak napisał:

HAIKU "na żywo/w realu" jest jeszcze fajniejszy ;)

Teraz będziesz miał okazję posłuchać prawdziwszego zakresu "średnicy"

@Fafniak rozumiem że masz na myśli koncerty itp?

7 godzin temu, S4Home napisał:

Zamieść fotki :)

I rozbudowaną recenzję po miesiącu zaprzyjaźniania si,ę :)

Pozdrawiam

Recenzja będzie na 100%

Narazie foto jak mi się fajnie wkomponował w stolik 😊😊

20190425_153220.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze? 

Inaczej jak byłem nauczony słuchać. Jest miękko i delikatnie. Np moja Yamaha 701 ma ten ,,pazur", a Haiku mimo że rozkręcę na 80% nadal gra ,,gładko". Przy Dire Straits i Pink Floyd - super, przy np AC/DC brakuje ,,pierdol****ia".

Haiku - lew w zoo

Yamaha - dziki kojot 😂😂

Mam go dopiero 2 dni - wstępna ocena: do grania w bloku, nie chcąc wprowadzać mebli kuchennych w rezonans (salon mam połączony z kuchnią), nie chcąc ,,dudnić" sąsiadom jest to sprzęt ,,idealny".

Wokale, wysokie, średnie tony - 2 ligi wyżej jak Yamaha.

Co na + Yamahy ? czuć bas na klatce piersiowej  przy potencjometrze ustawionym na 40% (jak ktoś lubi)

Haiku co do niskich tonów nie jest złe, ale w stosunku do Yamahy to tak jakby grać na systemie z subwooferem, a bez niego po prostu Yamaha daje to ,,booom".

Mam taki plus.....chce analogu- odpalam gramofon i Haiku, chce ,,boom" odpalam Yamahę i streamer.

Mam cichy plan sprzedać jednak Yamahę (ma 3 miesiące) za jakieś 1800zł i kupić DAC Roksan K3 który dołączę do Haiku.

Jestem urodzony w połowie lat 80 i nadal uczę się słuchać muzyki tak jak była nagrywana w studio czyli nie w ten sposób że istniała tylko gitara basowa a perkusja składała się tylko z środkowego bębna.

Stety lub niestety wychowany w erze tak zwanego techno = wychodzenie z założenia że niskie tony są najważniejsze, ale już wiem że tak nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam lampy. To lampa novalowa i wyglada na to, ze nie potrzebujesz przejściówki. ALE!! Zadzwon do producenta i sie dowiedz czy ecc83 mozesz bezkarnie włozyć. To, ze jedno i drugie to duotrioda i jest podobnej wielkosci i napisane jest w materialach reklamowych, ze mozna zmieniać, o niczym nie swiadczy. Lampy te mają pewnie rózne parametry. Moze nie uszkodzisz wzmacniacza ale możesz uszkodzic lub mocno skrocić żywotność lamp.

Staraj się nie stosować przejsciowek tylko oddaj do serwisu wzmacniacz, zeby Ci go przystosowali. Przejsciowki mocno degradują dźwięk. Tzn moze bardziej zmieniają go.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy sterujące mocno zmieniają brzmienie , sam się wczoraj o tym przekonałem. 6sn7gtb -> adapter 6f8g (co prawda prądowo to są te same lampy). W/w bas na klacie jest odczuwalny przy moich "nędznych" 9 watach :D szarpnięcia strun , czy pojedyncze uderzenia fortepianu tak samo potrafię poczuć tu i ówdzie.

Popatrzyłem 6N2P-EW , jakieś dziwne lampy , ja bym poszedł w coś z ECC , i jeśli nie przejściówka to dać na przeróbkę do haiku , ew. audio autonomy czy sinus audio. Dla speca to pewnie chwila , a mógłbyś się cieszyć sporą liczbą fajnych starych lamp z lat 60-70.

Póki co naciesz się tym co masz , z czasem przestaniesz yamahę odpalać bo to brzmienie stanie się dla Ciebie nijakie ;) 

 

Inna sprawa przy lampach 30minut to minimum by jako tako grało ,a realnie (w moim przypadku) to najlepiej jest od 2 godzin :D

Ciekawe do ilu W haiku gra w klasie A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze zamiast stosować jakieś egzotyczne zamienniki, lepiej stosowac lampy tego samego typu ale różnych producentów oraz z różnych czasów produkcji. Tu jest większe bezpieczeństwo użycia, a brzmienia też bywają rózne. I to bardzo. Oczywiście zamienniki to inne rozwiazanie i jeśli ktoś bardzo lubi eksperymentować to nic nie stoi na przeszkodzie. Czasem, jednak wymaga to gadżetów w postaci przejściówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamill00 napisał:

Wkładał te lub te a podobno roznica jest w tych stopkach - o ile dobrze to nazywam

Tak, jest różnica w pinach od żarzenia. 

Ja adapterów 6n2p->ecc83 niestey nie mam, ale można je bez problemu dostać na ebay'u. Alternatywą jest oczywiście przerobienie żarzenia we wzmacniaczu, ale łatwiej będzie chyba użyć adaptery. Kupuj i będziesz mógł testować różne bańki ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2019 o 16:18, audiowit napisał:

Masz hybrydę. Zmień lampy sterujace. Ale za jakis czas. Zobaczysz jakie są roznice.

Lampy wymienione 😊

Wczoraj trafiłem w okolicy siebie człowieka z Philips Miniwatt Ecc83 w ,,uczciwych $", ale gdyby nie szybka pomoc jak na ostrym dyżurze @Audio Autonomy to co mi po lampach, które tam nie pasują.

Dzięki uprzejmości Grzegorza z @Audio Autonomy - któremu w tym miejscu jeszcze raz serdecznie dziękuję !! w 22 godz licząc od zakupu lamp pod Warszawą sprzęt został przerobiony we Wrocławiu i wrócił znów pod Warszawę 😁😁 da się szybko??? (i dobrze) da się !! 

Co najważniejsze.....teraz gra tak jak tego chciałem 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...