Skocz do zawartości

Monobloki - "z czym się to je"


Kamill00

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dokładnie, to z tej aukcji @Kubakk 

Ja wziąłem 2 szt.

Różnica? Pisałem o tym że dla mnie było na oryg za mało dołu - uwierz że już nie narzekam 😁

@audiowit

Rozumiem Cię w 100% - masz rację, natomiast nie znam się na tym co ,,w środku", a co do kodu - to gdzie on jest bo ja widziałem tylko Philips ECC83.

Szczęście w nieszczęściu - naprawdę jest zdecydowana różnica w porównaniu z tymi oryginalnymi 6N2P

Niech sobie troszeczkę wzmacniacz pogra na tych lampach po czym rzucę mu Tungsgramy (NOS) i z nowej produkcji Gold Lion-y.

Chwilowo chce się nacieszyć tym co jest 😊😊

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem wzmacniacz lampowy lub hybrydę.. Ale patrząc na ceny lamp to raczej długo nie będę miał.. 🙄

I nie dlatego że mnie nie stać. Bo wręcz odwrotnie. 

Póki co jestem zadowolony z tego co mam. 

PS. Dla mnie zabawa w lampy jest ekstra nie ekonomiczna.. Ale..

Widać nie ten czas jeszcze.. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kubakk napisał:

Te 6N2P to jakieś pierdzioszki więc nie ma się co dziwić. Opcji rozwoju masz tam sporo na ecc83. Spojrzałem na ceny , 500zł za parę to chyba tak w okolicy środka za te lampy.

 

Ja zrobiłem tak: u nas w Polsce jak były dostępne dokładnie takie podobno najlepszej produkcji z Holandii NOSy kosztowały około 550 zł za sztukę !

Rzuciłem szybko okiem na eBay.... od 300 do 1000 zł za komplet (+ wysyłka) więc stwierdziłem że 500 zł nawet trochę ryzykując to ,,nie jest źle" tym bardziej że do sprzedającego mam jakieś 15 km.

Tak naprawdę Zainteresowała mnie ta aukcja:

https://allegro.pl/oferta/lampy-mullard-ecc83-f91-long-plate-d-getter-1958-8042690987?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

 

I gdyby człowiek był z Warszawy lub okolic, a nie ,, drugiego końca Polski" to nie wiem czy na dzień dzisiejszy nie byłbym ich właścicielem (oczywiście choć symbolicznie negocjując tą cenę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 zł to... dla mnie trochę za duzo. Tym bardziej, ze sprzedajacy nie chwali się wynikami pomiarów. Ostatnio kupowalem trochę telefunkenow i zaplaciłem...mniej, a klasa lampy jest inna. Kupowales od handlarza, a on musi zarobić.

Jest szansa, ze dobrze trafileś, bo philips produkował w tych latach w Harleen w Holandii. Mam trochę lamp z tej fabryki i chwalę.

Kamil, jak dobrze sie przyjrzysz lampie to zobaczysz literki i cyferki nadrukowane drukiem mniej scieralnym niz te brandy firmowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, 1Ender napisał:

A ja chciałem wzmacniacz lampowy lub hybrydę.. Ale patrząc na ceny lamp to raczej długo nie będę miał.. 🙄

I nie dlatego że mnie nie stać. Bo wręcz odwrotnie. 

Póki co jestem zadowolony z tego co mam. 

PS. Dla mnie zabawa w lampy jest ekstra nie ekonomiczna.. Ale..

Widać nie ten czas jeszcze.. 

Patrząc z ekonomicznego punktu widzenia to teoretycznie masz rację.

Po co kupować płytę LP Pink Floyd The Wall wydanie japońskie za 350zł skoro można puścić plik przez odtwarzacz sieciowy niemal za free-  ja stety/niestety tylko winyl.

Z drugiej strony traktuję to trochę jako inwestycje ponieważ zawsze się targuje za pierwsze wydania w stanie ex+ lub nmint. 

Co z tego wychodzi?

Chciałem sprzedać 5 płyt z gatunkiem muzyki który przestał mnie interesować..... i pieniążki które za nie wezmę przeznaczyć na płyty który mnie tak naprawdę interesują.

Wynik: 850zł czystego zarobku po 3 dniach handlu.....za 5szt

Dlaczego?

Bo płyty o wartości rynkowej około 400 zł za sztukę kupowałem po 200-250zł.

Czasami zagrywałem tak: biorę te 3szt.... Pan chce po 350zł? ok - płacę, ale tą czwartą biorę gratis (Pink Floyd Dark side.....1 Press, Japonia, nmint) i wysyłka za free - Pana Szybka decyzja.

Powiem Ci tak: 90% w sekundzie mówi OK.

Tym sposobem mam ,,perełki" warte kilkaset zł za szt, a płaciłem.....25% ceny.

Aż mi lżej na sercu jak widzę że wziąłem od danego sprzedawcy płytę za 300 zł a za drugą identyczną od tego samego sprzedawcy ludzie biją się na licytacji podchodząc pod 700 zł.

Moim zdaniem to nie jest CD które kupisz za 100 zł a chcąc się go pozbyć za tydzień musisz oddać za 35zł - kwestia dobrze kupić.

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, audiowit napisał:

500 zł to... dla mnie trochę za duzo. Tym bardziej, ze sprzedajacy nie chwali się wynikami pomiarów.

Wiadomo , jak nie ma pomiarów to pewnie szału nie ma , jednak to nie lampy mocy więc pewnie jeszcze trochę pożyją ;) 

A tak przynajmniej Kamill00 przekonał się iż zmiana lamp przynosi zmianę brzmienia , tak więc przyszłościowo na spokojnie coś lepszego znajdzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go zapytałem czy je mierzył....mówił mi że tak i podał wartości (oczywiście mógł skłamać) + dodał ,,czyli tyle że przez wieleeee lat jeszcze posłużą" , ale że byłem już spóźniony do kogoś to złapałem te lampy, dałem mu Cash i wsiadając do auta już nie pamiętałem tych ,,cyfr". 

Ten zakup (z mojej winy) trwał 30 sekund - nawet auta nie gasiłem u niego pod domem - tak mi sie spieszyło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kamill00 napisał:

Dzięki uprzejmości Grzegorza z @Audio Autonomy - któremu w tym miejscu jeszcze raz serdecznie dziękuję !! w 22 godz licząc od zakupu lamp pod Warszawą sprzęt został przerobiony we Wrocławiu i wrócił znów pod Warszawę

Nie ma za co dziękować @Kamill00. Faktycznie poszło bardzo szybko i sprawnie, a przy okazji miałeś okazję zobaczyć kawałek Wrocławia ;)

Szkoda, że nie miałem akurat pod ręką miernika do lamp. Moglibyśmy je pomierzyć u mnie... No, ale mniejsza z tym. Najważniejsze, że lampy grają tak jak tego chciałeś, a do tego możesz teraz żonglować różnymi ECC83 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...