Skocz do zawartości

Sprzęt dla miłośnika chóralistyki, muzyki klasycznej i folku


stasgor

Recommended Posts

Dzień dobry

Pozwoliłem sobie otworzyć nowy post, ze względu na to, że nie odnalazłem podobnego, dla osoby słuchającej przede wszystkim muzyki chóralnej, klasycznej, folku oraz jazzu.

Zdecydowana większość pytań dotyczyła osób słuchających rocka, popu i innej ostrzejszej muzyki, która wymaga głośnych, mocnych i "pulsujących" basów.

Muzyki słucham raczej cicho, lub średnio głośno, nie lubię głośnego słuchania muzyki a i nie mogę, ze względu na ograniczenia sąsiedzkie.

Proszę o poradę w zakupie niedrogiego sprzętu, a reszta szczegółów poniżej:

1. Dysponuję kasą między 2500 a 3000 zł na cały komplet urządzeń.

2. Zdecydowanie preferuję sprzęt nowy.

3. Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący - np. masz wzmacniacz XXX, szukasz kolumn podłogowych do 2 tysięcy.

Tutaj nie wiem, nie mam wiedzy. Sprzęt będzie ustawiony na szafie, w sypialni.

4. Pokój powierzchni około 16 m2, podłużny (5 m x 3,2 m), sprzęt grający zostanie postawiony na szafie mniej więcej na wysokości 1,5 m, głośniki nie będą szeroko rozłożone, tylko w niedużej odległości od bazy. Miejsce ustawienia mniej więcej w środku długiego boku, a skierowanie sprzętu w kierunku drugiego długiego boku. Słucham muzyki mniej więcej siedząc naprzeciw sprzętu.

5. Chcę kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, a kwestia rozbudowy zależeć będzie od finansów i raczej będzie nieprędko poruszana.

6. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony - np. konieczne jest w amplitunerze wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3.

Muzyki głównie słucham z płyt CD i Spotify oraz radio. Zdarza mi się oglądnąć film i sprzęt fajnie by było podłączyć do komputera. Zależy mi aby miał łączność bluetooth, fajnie by było radio internetowe (gdyż w miejscu gdzie mieszkam słabo odbiera radio FM), dobra by była łączność wifi, USB, radio cyfrowe.

7. Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia.

Mieszkam w małym mieście (Gorlice) i tutaj nie mam za bardzo jak odsłuchać sprzętu. W lokalnych sklepach nie ma konkretnego wyboru, a jeśli jest to są to rzeczy do ok 1 tyś lub stricte pod telewizor, lub mega drogie.

 

Myślałem wstępnie o następujących urządzeniach:

1. YAMAHA MCR-N570D

 https://www.ceneo.pl/45736293#tab=click

2. YAMAHA PIANOCRAFT MCR-N670D CZARNY

 https://www.ceneo.pl/40652018?se=ri4kVRdy80R0r73q-JgYjx7H0C1TBDZh&gclid=CjwKCAjwndvlBRANEiwABrR32IfZ4it417bbk2CM_PcxLpSdHuhdvGJxkltZTjDLoEPjKHR-kdp4aBoCb24QAvD_BwE#

3. PANASONIC SC-PMX152

 https://www.ceneo.pl/52069848

4. PIONEER X-HM82D-K

https://www.ceneo.pl/37538459#

5. ONKYO CS-N765

https://www.ceneo.pl/40110013#tab=spec

6. PIONEER P1DAB-S

https://www.ceneo.pl/37210296#

 

Wybór jest na tyle duży, że nie potrafię sam odsiać, co lepsze tym bardziej, że nie mam możliwości odsłuchania sprzętu przed zakupem.

Proszę o poradę.

Pozdrawiam

Staszek

Edytowano przez stasgor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przy Twoim budżecie, to faktycznie możesz wybierać w miniwieżach. Wybrałeś tak na prawdę najlepsze propozycje i teraz musisz sam ocenić który z tych sprzętów najbardziej przypada w Twój gust. Na Twoim miejscu rozważyłbym w pierwszej kolejności trochę niedocenionego Panasonica PMX152 oraz Yamaha Piano craft 670. Funkcjonalnie podobnie, choć Yamaha da Ci jeszcze funkcje multiroomu. Panasonic ma fajne głośniki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pytanie jakie masz oczekiwania względem tego sprzętu. Bo czytając post miałem zamiar napisać że żadna z tych sprzętów nie sprosta oczekiwaniom. :/

muzyka klasyczna czy chóralna wymaga swobody, olbrzymiej sceny a tego po prostu te mini systemy nie dadzą. Nie będę cię oszukiwał żaden nowy sprzęt tego nie zapewni w tej cenie. 

wsrod używanych coś by się udało znaleźć. 

z drugiej jednak strony pytanie właśnie jakie masz oczekiwania. Dlatego zapraszam cię do nas, posłuchamy, ocenimy, wybierzemy i dobrze wyceniny.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

gatunki muzyczne jakie słuchasz stawiają bardzo duże wymagania w kwestii sprzętu i kolumn, w podanym budżecie będzie bardzo trudno złożyć dobry system.

Jedyne co z czystym sumieniem mógłbym zaproponować, to wzmacniacz Advance Acoustics X-i50BT w połączeniu z monitorami Q Acoustics 3020i. Wszystko inne będzie znacznie droższe.

Wiem, że masz daleko do nas, ale gdybyś był w naszym rejonie, zapraszam serdecznie na odsłuchy, a zawsze na indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Niestety, ale w Państwa salonach nie będę mógł się pojawić. Za daleko i nie mam na to czasu.

Jestem też świadomy, że klasyki najlepiej jest słuchać na sprzęcie, który jest najwyższych lotów, lub na żywo. Sam jestem skrzypkiem i śpiewam w chórze, więc mam takie sposobności na szczęście dosyć często, 

Nie mam też szczególnie warunków na słuchanie muzyki głośno i bez przejmowania się tym, co o tym myślą sąsiedzi. Poszukuję więc sprzętu, który da mi dosyć dużą swobodę, możliwość odsłuchania własnych zasobów na CD (mam ich dużo) ale także będzie na tyle współczesny i aktualny, że będę mógł z nim sparować komputer, telefon oraz podpiąć do internetu. Niedawno okryłem spotify, które zasobnością w klasykę i w chóry mnie totalnie porwało i zachwyciło. To właściwie ochota na swobodne słuchanie muzyki z tego źródła mnie nakręciła na zakup nowego sprzętu, gdyż stary, który mam jest już sprzed wielu epok, brzmi strasznie. Ze względu na dbałość o słuch nie słucham muzyki na słuchawkach.

Dlatego też proszę o pomoc w zasugerowaniu sprzętu, w tych zasobach finansowych które mam, w którym muzyka klasyczna brzmi przynajmniej przyzwoicie. A będzie to urządzenie dające jakąś przyzwoitą swobodę.

Najmocniej już wcześniej myślałem o Panasonic PMX152, tylko zauważyłem, że nie ma on możliwości podpięcia subwoofera. Tylko czy w jego przypadku będzie to potrzebne? Skoro ma on 3 drożne głośniki, a ja i tak nie będę wykorzystywał max głośności.

Co do Yamaha Piano craft 670 to kusi ta jej funkcjonalność, ale zarazem przeczytałem gdzieś, że cały ten bluetooth i łączność pomiędzy innymi urządzeniami jest zawodząca, gdyż jest oparta na starej technologii. Nie chciałbym,  aby się okazało, że wydam kasę na rzecz (właściwie bajer, być może nawet mi niepotrzebny), która za rok, dwa okaże się nieaktualna i przestarzała.

 

Z pozdrowieniami
Staszek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś skrzypkiem to masz słuch. Moim zdaniem nie doradzimy. W pierwszym lepszym, bliskim salonie czy nawet media markt jesteś w stanie posłuchać tych wież i zobaczyć czy jest to dla ciebie wystarczające. 

Moim zdaniem nie będzie. Ale jak mówiłem wyżej, co kto lubi. Stawiał bym na Yamahę rn602 z elac b6 to gesty dźwięk z dużym wypełnieniem lub Onkyo 8250 z magnat 723, tu lepiej stereofoniczne, zwiewnie. 

Możemy ci wypożyczyć sprzęt do domu jeśli masz za daleko. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Szukam czegoś nowego, gdyż nie znam się na sprzętach elektronicznych. Nie mam zainteresowań ani umiejętności "grzebania" w elektronice. W razie awarii nie porywam się na naprawianie urządzeń elektrycznych, tylko szukam specjalistów, Ponadto szukam urządzenia, które myślę, że będąc nowym urządzeniem będzie posiadało aktualne oprogramowanie. Mam nadzieję nie okaże się za 3-4 lata, że jest ono już przestarzałe i jakieś jego funkcje nie działają lub nie są kompatybilne z aktualnymi sterownikami producentów. Nie wiem, może się mylę, ale to jest spojrzenie laika w takich sprawach. Widząc co się dzieje z komputerami i smartfonami. Jeśli się mylę i takie sprawy nie dotyczą sprzętu grającego, to super.
Co w takim razie mam szukać ze sprzętu używanego? 

Powyżej proponowaliście dla mnie państwo różne sprzęty, ale co z odtwarzaczem CD? Ma nim być komputer?

 

Pozdrawiam
Staszek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz większość muzyki się streamuje. Czyli leci na żywo z internetu.

Jeśl iw tej cenie miałby być jeszcze nowy CD to na prawdę zostaje jedynie opcja mini wieży.

 Jeśli nie to Yamaha 602 + ELAC B6 jest dobrą opcją.

Czy aktualne? Powiem tak na ten moment tak. Ale co będzie za rok? nie wiadomo. Radio internetowe i DLNA raczej zostanie tu nie ma takich szybkich zmian. Ale serwisy muzyczne raczej tak. Co rusz słychać o nowych. No i wciąż czekamy na Spotify w jakości FLAC. Nie wiadomo czy będzie to ten sam sposób dystrybucji.

https://s4home.pl/porady/

 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...