Skocz do zawartości

Kino domowe po raz pierwszy


H1su

Recommended Posts

Cześć :)

 

Urządzam swoje mieszkanie i nadszedł czas na nagłośnienie w salonie, czyli kino domowe. Czytałem trochę poradników i rankingów, ale chciałem też zasięgnąć rady co do tego co wybrać bardziej doświadczonych w tej materii ludzi.

 

Przeznaczenie:

70% Filmy, seriale (Netflix, HBO etc.)

30% muzyka (Spotify, w przyszłości pewnie winyle)

W przyszłości do zestawu dojdzie też pewnie konsola do gier.

 

Ilość głośników:

Nie wiem - szukam porady, czy to powinno być 5.1, 7.1 czy jeszcze coś innego. Rozumiem że na razie potrzebuję zestawu głośników i amplituner ale w życiu nie składałem takich zestawów więc wiem tyle ile wyczytałem w ostatnich dniach.

 

Pokój:

Cały ten twór ma pewnie około 40metrów, ale jest tam i kawałek kuchni i "korytarza" nazwijmy to. Nagłośnienie w dużej mierze do telewizora, ale chciałbym żeby też po prostu można było tam puścić muzykę (ze Spotify choćby, czy właśnie kiedyś może winyl jak się zdecyduję) lecącą na całej tej przestrzeni. Rysunek bardzo odręczny więc różnice mogą być :)

0wyLrwf.png

 

Budżet:

Temat otwarty. Chcę dostać dobry sprzęt, który posłuży lata i mieć naprawdę fajny dźwięk, ale też nie można mnie nazwać audiofilem, więc z rozsądkiem :) A że jestem nowicjuszem to sam mam problem z ustaleniem gdzie warto się zatrzymać i nie iść wyżej. Generalnie coś dla wymagającej osoby a niekoniecznie człowieka który zauważy każdą różnicę mikroskopijną

 

Nie wiem czy coś jeszcze się przyda?

 

Pozdrawiam :)

Kuba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana na której wisi TV ma około 6,45cm (według planu). Środek TV powinien się znajdować jakieś 1,90-1,95m od prawej strony (znowuż według początkowego planu developerskiego więc możliwe drobne różnice). Sam TV zapewne 65 cali.

 

Kwota budżetu to właśnie temat otwarty jak pisałęm bo jestem chętny wydać więcej jeśli jest to tego warte. To może być 5k, 10k, 15k, więcej? Po prostu jak uznam że za dużo naraz to najpierw kupię część a resztę z czasem. Chciałbym nie czuć potrzeby wymiany czegokolwiek przez długi czas. A po prostu nie wiem ile kosztuje tego typu zestaw.

Wiem, bardzo mało pomocne :) Najlepiej jakby było że np. za x można kupić świetny zestaw i żeby było lepiej to trzeba dołożyć kupę kasy i wzrost już nie jest tak znaczący. To wezmę ten za x ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj,

Temat szeroki ale jak najbardziej pomogę :)

moim zdaniem w tym pomieszczeniu nie ma sensu iść w 7.1. to jednak kina dedykowane do specjalnie urządzonych pomieszczeń. Prędzej obstawiał bym dwa suby które znacznie poprawiają zakres niskich tonów ale o tym na koniec 

zaczne standardowo od budżetu. Widzę że masz go dość rozpięty i zapewne branża , ja także:), powinien wykorzystać maksa. Ale ja taki nie jestem. Postaram się dobrać zgodnie z twoimi oczekiwaniami. 

i tak w budżecie 5k faktycznie większej ilości osób takie kino wystarcza. Musimy tu mieć na uwadze ograniczenia wynikające z rozbudowy amplitunera i wyboru subwoofera ale gra to już całkiem dobrze 

w budżecie 10k dostajemy znacznie lepiej i co najważniejsze na lata jak to ująłeś. 

nie będę się trzymał sktrike ceny ale twoich wymagań i tak. 

polecam wybór amplitunera z wyjściem pre out i dobra kalibracja oraz zapleczem mocy. 

tu wybór kierował bym w stronę Denona x3500 jako najtańszy model, Onkyo rz830 czy Yamaha 1080. W grę wchodzi także udany model nad 753 V3

Te amplitunery dają możliwość podłączenia końcówki mocy lub wzmacniacza, zatem jeśli za jakiś czas stwierdzisz że kino nie jest przez ciebie używane a jednak chcesz się przestawić na stereo to jest do tego zaplecze. 

c odo kolumn to tu wybór jest szeroki. Począwszy od takich które grają ciepłej łagodniej, bardziej mięsisto jak heco 700, elac f6, poprzez bardziej naturalne jak qa 3070, dali oberon 7 czy tannoy xt6f a skończywszy na modelach jaśniejszych jak bronze 6 od monitor audio czy magnat quantum 757

waznym elementem kina jest sub. Stąd moja propozycja o zastosowaniu dwóch. I tu nie musi to być sub do kompletu. Mało tego lepiej żeby nie byk gdyż są pewne suby ktore na prawdę generuja dobry dźwięk w swojej cenieni klasie. 

tu propozycja to dwa tannoy ts2.10, dwa elac eq10, dwa heco Aurory

czy jednak pojedyncze rel 1205, klipsch 115 itp.

Który system jest dla ciebie zdecyduje tylko odsłuch. U nas masz możliwość wypożyczenia sprzętu i testowania w domu. A i ceny oraz wsparcie masz u nas na wysokim poziomie :)

pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...