Skocz do zawartości

Jakie kolumny zamiast Canton GLE 70? 1500-2000 zł


lipcu22

Recommended Posts

Witam

Rozważam wymianę moich kolumn Canton GLE 70. Obecnie mam zestaw Yamaha AX-700 + Canton GLE 70 + gramofon Technics SL-Q2 + dźwięk z PC lub TV przez Fiio D03. Kolumny są już w dosyć słabym stanie, porysowane itd. Do tego za miesiąc się przeprowadzam i będę miał większy salon 28m2 ale przedzielony wyspą, będzie około 2.5-3m od ściany do wyspy, załączam zdjęcie jak to teraz wygląda na nowym mieszkaniu. Słucham głównie rocka czasami coś spokojnego do tego dochodzi jakiś film lub gry. Co możecie polecić do 1500-2000 zł, może być używane. Czy w tej cenie nie znajdę nic lepszego, to może znacie kogoś w okolicy Krakowa kto odnawia kolumny?

Dzięki za pomoc

7.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wybór konkretnego modelu kolumn to kwestia indywidualnych preferencji. Na pewno ciekawą opcją będzie Monitor Audio MR6. To uniwersalne kolumny, które zaoferują spójny, dynamiczny, otwarty dźwięk. Jako alternatywa spójrz na Pylon Audio Pearl 27 oraz najbardziej ofensywne, dynamiczne STX Electrino 250. Jeśli wchodzą w rachubę kolumny w kolorze białym, spójrz na Audio Pro Avanto FS 2.0.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy z okolic Krakowa a ja w zasadzie to mieszkam w Krakowie i tutaj działam :)

nie ma więc sprawy aby pokazać ci różne typy kolumn, posłuchać czy wypożyczyć na odsłuch.

moim zdaniem łączenie cantona z Yamaha to siekiera. Dokładność ale zero melodyjności i delikatności. 

Koledzy z branży doradzili kolumny podłogowe, a ja się pytam gdzie w tym salonie je wstawić? Owszem jest opcja wywalenia to chyba sub, koło okna a i przeusniecia tej białej wyższej szafki w lewo. Jednak wówczas ta kolumna będzie wstała w takiej wnęce. 

ile to możesz przesunąć? 

bo trochę nie rozumiem. Za miesiąc się przeprowadzasz z zdjęcie jest z nowego mieszkania. To jest właśnie to co będziesz mieszkał za miesiąc? Ta wyspa jest w miejscu gdzie robiłeś zdjęcie?

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tak zdjęcie jest z nowego mieszkania, ten czarny zestaw kina domowego wyleci i tak jak mówisz chciałem tam postawić kolumny. Ta biała szafka po lewej też nie musi tam stać. Ta wyspa to ten szary murek po prawej. S4Home bo widzę że jesteś z Oświęcimia to na odsłuch trzeba przyjechać do biura czy masz coś w Krakowie? To jakie kolumny możesz polecić do tego wzmacniacza? Co do wzmacniacza to pewnie nie długo też będę myślał o wymianie ale na razie budżet jest tylko na kolumny.

pozdrawiam

Edytowano przez lipcu22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...