Skocz do zawartości

Listwa Sieciowa Kondycjoner Filtr Audio DC BLOCKER x6


Recommended Posts

Jestem na etapie poszukiwania niezadrogiej listwy z DC blockerem. Obecnie posiadam Yamaha RN 803D podpiętą do "ściany" kablem Tomanka.

Czy spotkaliście się może z poniższym wyrobem ? Producent twierdzi, że jest o "niebo lepsze" od Tomanka.

https://www.olx.pl/oferta/listwa-sieciowa-kondycjoner-filtr-audio-dc-blocker-x6-CID99-IDn3DhO.html

Będę wdzięczny za opinie i podpowiedzi w którym iść kierunku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocenić można by było na podstawie schematu, zdjęcia środka lub opinii właściciela takiej listwy. Można złożyć taką listwę korzystając z tego filtra z DC blockerem link lub link , a obudowa np. taka link . Trochę kabli i prostych narzędzi i masz listwę z filtrem i DC blockerem za niewielka kasę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 18.04.2019 o 23:37, MariuszZ napisał:

Można złożyć taką listwę korzystając z tego filtra z DC blockerem link lub link , a obudowa np. taka link . Trochę kabli i prostych narzędzi i masz listwę z filtrem i DC blockerem za niewielka kasę 

Mariusz, widzę zwłaszcza po innym wątku, że siedzisz w temacie. Czy do powyższych propozycji dobrze byłoby dodać jeszcze filtr Schaffnera czy to już będzie powielenie urządzeń/funkcji ? 

Znalazłem za drobne na Ali coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/33036305928.html?spm=a2g0o.cart.0.0.47843c006ri3uV&mp=1

Do kupienia w  dwóch wersjach: filtr I i II rzędu i na różne obciążenia. Coś sądzisz o tym?

 

I z innej beczki czy to czasem nie jest chinski filtr schaffnera? https://pl.aliexpress.com/item/33014851525.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3a9349b1NQ10Ju&algo_pvid=042cea1c-5228-4426-aff3-60f55aadd28e&algo_expid=042cea1c-5228-4426-aff3-60f55aadd28e-0&btsid=0b0a556f16096294529472130e53f2&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wito76 napisał:

Czy do powyższych propozycji dobrze byłoby dodać jeszcze filtr Schaffnera czy to już będzie powielenie urządzeń/funkcji ? 

Filtr EMI/RFI i DC bloker to dwa różne tematy. Chcesz jedno i drugie to w tym linku pierwszym i drugim co podałem. Jeżeli ma być filtr EMI/RFI to wystarczy jeden, a dokładanie kolejnych np. wspomnianego Schffnera to raczej przerost formy nad treścią i możliwe kłopoty, za dużo cukru w cukrze ;) Jeżeli chcesz dwa stopnie to można na alle wyrwać na przykład Filterkona, którego sam używam i jest OK.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2019 o 23:26, ksi3zyc napisał:

Jestem na etapie poszukiwania niezadrogiej listwy z DC blockerem

A co teraz doskwiera dźwiękowi , że potrzebny jest DC-blocker ? W opisie tej listwy z Allegro dopatrzyłem się sporo nadinterpretacji delikatnie mówiąc :) 

Mariusz słusznie poleca filtr Filtercona , poszukaj jakiejś plastikowej obudowy do niego , włącz go w tor z normalną listwą i będzie ok.

Jak chcesz w obudowie i zaszaleć to

https://www.elfadistrelec.pl/pl/filtr-sieciowy-10-230-vac-schaffner-fn2090-10-06/p/16963461

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nowy78 Wywołujemy do odpowiedzi. Zagadałem w innym wątku, ale możesz tutaj wyjaśnić, jak wypadło porównanie listwy z filterconem i obwodu z Schaffnerem w jednym pudełku. Na pewno robiłeś przełączenia raz jedno, raz drugie zasilanie. Jakieś istotne różnice, jakaś przepaść soniczna? Faworytem cenowym jest radomski Filtercon, ale jeśli Schaffner w metalowym pudełku miażdży to kupię go.

Z drugiej strony zastanawiam się jeszcze nad jedną kwestią. Audio mam podłączone obecnie do listwy Acar XP Ultra. Ma w sobie jakiś filtr przeciwzakłóceniowy o tłumieniu 45dB. Nie widziałem schematu tej listwy ani nie otwierałem jej. Do tej listwy mam też podłączony TV i dekoder. Zanim miałem tę listwę zdarzał mi się problem, że gdy żona włączała (chyba) suszarkę lub wentylator w łazience to na pół sekundy znikał mi obraz w tv, szedł wtedy jakiś strzał do sieci. Po zakupie listwy temat ustąpił, nigdy wiecej takiej sytuacji nie miałem. I teraz zastanawiam się czy ten mój Acar XP Ultra z filtracją nie załatwia tematu i czy dużo poprawi kolejna listwa z filtrem.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem :) W odniesieniu do wcześniejszej wątpliwości, Schaffner to firma :) Rzeczywiście kiedyś porównywałem do Filtercona i pamiętam, że wydał mi się mimo wszystko lepszy. Nie określiłbym jednak różnicy słowem "miażdży". Ogólnie jestem zdecydowanie za stosowaniem filtrów, nie odważę się natomiast namawiać na konkretny, ze względu na sporą różnicę w cenie. Jak wiadomo to delikatna materia i jeżeli samemu nie wypróbujesz, to się nie przekonasz czy słyszysz różnice ;) Ja jestem na tyle ciekawski, że nie szkoda mi wydać choćby dla samego sprawdzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. No i wiem że nic nie wiem. Kupię chyba tego Filtercona i zobaczymy. Ot tak dla higieny psychicznej, by mieć świadomość że nie zostawiłem tematu i coś ważnego mnie ominęło. W pracy miałem sporo ścinków kabli po inwestycji, między innymi falownikowy Lapp Olflex 2,5mm2. Leżały w koszu więc wziąłem sobie i zrobiłem zasilający. Wygląda solidnie, podwójny ekran:folia i gesty oplot. Wtyczki, podróby oyaide. Takie życzeniowe wrażenia z odsłuchów - jest jakby łagodniej, mniej krzykliwie, spójniej. Do listwy z filtrem też użyję tego kabelka bo złomiarz jeszcze nie zgłosił się i są jeszcze takie 2m odcinki do wzięcia.
Kupię jakąś pasującą rozmiarowo obudowę, gniazdko póki co zwykłe tam wrzucę, bo takie akurat zostały mi z budowy i posłuchamy.

Na pewno nie planuję wydawać kilkunastu stów. Ceny kondycjonerów są absurdalne i skandaliczne wg mnie w stosunku do zmian jakie wnoszą. Nie twierdzę, że nie wnoszą tylko chodzi o stosunek ceny do przysług jakie wnosi inwestycja. 2.000 wolałbym raczej dołożyć do lepszych kolumn czy wzmacniacza i tu bym nie musiał raczej strzyc uszami by zorientować się że system brzmi inaczej/lepiej.

Często podaję na forum przykład zasilacza liniowego, który sobie zrobiłem DIY. Budowa zasilacza jest jak budowa cepa i patrząc na Tomanki czy Nostromo i ich budowę mam to samo za x razy mniej. Zmiany po przejściu z impulsowego na liniowy niskoszumowy - subtelne. Wkurzyłbym się, gdybym wydał 6 stów na zasilacz zamiast 120zł na części i do tego chwila mojej pracy.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wito76 napisał:

i do tego chwila mojej pracy.

Dla Cebie to chwila, dla innych bariera nie do ogarnięcia, sprzętowo i manualnie, i w tym jest cały smaczek.

Poza tym, jako fachowiec na ile byś wycenił pracę fachowca/rzemieślnika, który oprócz umiejętności posiada wiedzę, doświadczenie i pomysł na projekt autorski? 100, 200 zł? i masz odpowiedź gdzie oszczędzasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wito76 napisał:

No i wiem że nic nie wiem. Kupię chyba tego Filtercona i zobaczymy.

I słusznie. Nie kosztuje wiele (o ile uda Ci się go nabyć ;) ) - do przetestowania jak znalazł. Na etapie projektowania obudowy możesz ewentualnie przewidzieć miejsce umożliwiające podmiankę na Schaffnera, gdyby okazało się, że Filtercon zdziałał cuda :) 

A gadżetów z etykietą "audio" także się wystrzegam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka. Jeden płaci 20zł za wymianę żarówki w samochodzie i inny robi to sam. Jeden sam zrobi sobie gładź i położy płytki drugi zapłaci kilka tysi za tę przysługę. Masz rację, podobny temat z zasilaczem. Dla jednych skomplikowane urządzenie elektroniczne a dla innych 3 minuty analizy jakie trafo, jaka wydajność prądowa stabilizatora i ile dać mikrofaradów do filtrowania. Czy potrzebujesz szybkie diody shotky'ego (bo tak audiofilsko opisuje jeden z producentów zasilaczy audio) czy wiesz że to tylko 50Hz i to przerost formy nad treścią.

Generalnie nikt nie lubi frajersko przepłacać ale niestety nie znamy się na wszystkim i dajemy się często strzyc jak barany, życie.

[mention=43708]nowy78[/mention] Ale obiecujesz, że usłyszę różnicę? smile.png

Chodzi o podpięcie wzmacniacza pod te listwę.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić np tu: https://www.poweraudio.pl/gniazdo-zasilajace-schuko-monacor-aac-180j-p-2764.html

, lub tu: https://allegro.pl/oferta/monacor-aac-180j-gniazdo-zasilania-montazowe-10021757860?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

3 godziny temu, Wito76 napisał:

Ale obiecujesz, że usłyszę różnicę? smile.png

Choć ja słyszę, nie obiecuję 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ciekawa propozycja. A idąc jeszcze dalej nawet tablicowe Bals, na allegro po 4pln. Dzięki, wybór się rozszerza

Choć cały czas zastanawiam się czemu taki Tomanek stosuje budowlane wtyczki i gniazda w swoich kablach czy listwach.

 

 

I wciąż się zastanawiam nad filozofią Tomanka czyli cześć gniazd tylko filtrowanych a część tylko z DC blockerem. Czemu nie zrobić na wypasie i wpakować w listwę jedno i drugie szeregowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wito76 co do gniazd stosowanych przez Tomanka , to jakoś nie wydaje mi się , byś usłyszał jakąkolwiek różnicę w dźwięku między gniazdem Furutecha a budowlanym :) Nie wiem dlaczego nie włącza DC-blockera łącznie z filtrami EMI/RFI ale ja również w swoich listwach zostawiłem dwa wolne od filtracji gniazda , ot tak na wszelki wypadek :) 

Nadal uważam , że gniazda " schowane " wyglądają lepiej :) 

 

w2.jpg

Liswa5.jpg

Listwa wicca2.jpg

Wicca3.jpg

Listwa wicca.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...