Skocz do zawartości

Listwa Sieciowa Kondycjoner Filtr Audio DC BLOCKER x6


Recommended Posts

Po prześledzeniu chyba wszystkich wątkach o listwach i konsultacjach z kolegą @Wito76 (dzięki za pomoc!) jestem kolejnym, który chce podejść do zbudowania takowej listwy. Potrzebuję tylko dwóch gniazd (Magnat MR780 + Yamaha CD-S300). Proszę o pomoc w wyspecyfikowaniu listy zakupów. Obudowę aluminiową i filtr Fn2090 kupię w TME. Pozostają dwa gniazda, kabel, dławik, wtyk i może oplot, chyba, że o czymś zapomniałem. Tera tak - nie liczę na magiczną odmianę dźwięku, po prostu chcę dostosować poziom zasilania do reszty sprzętu. Ali odpada, nie chcę czekać kilku tygodni. Wtyk wpadł mi w oko Wattgate 360, pytanie classic czy evo - czy dopłata do droższego w przypadku poziomu reszty sprzętu ma sens i cokolwiek da. Nie mam pomysłu na kabel (Melodika 3400..?) i gniazda (Furutech FI-e30 G). Samego kabla potrzebuję max 0,5 m, a najlepiej pewnie 30 cm. Od razu chciałbym zrobić z tych samych klocków nowy kabel zasilający do wzmacniacza. Jak widać niekoniecznie szukam najtańszych podzespołów, ale na pewno nie chcę "przesadzić". Proszę o pomoc w wybraniu podzespołów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Atropos napisał:

Tera tak - nie liczę na magiczną odmianę dźwięku, po prostu chcę dostosować poziom zasilania do reszty sprzętu.

O widze ze tu tez złożyłeś zapytanie. Moje zapytanie brzmi: co to znaczy "dostosowanie poziomu zasilania"???

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

O widze ze tu tez złożyłeś zapytanie. Moje zapytanie brzmi: co to znaczy "dostosowanie poziomu zasilania"???

Poziom cenowy i jakościowy - do wzmacniacza za 3 k PLN nie widzę sensu wydawać 1,5 k na listwę i kabel. To zapytanie dotyczy listwy, którą i tak muszę kupić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Atropos napisał:

Poziom cenowy i jakościowy - do wzmacniacza za 3 k PLN nie widzę sensu wydawać 1,5 k na listwę i kabel

 

13 minut temu, Stolarz napisał:

A do wzmacniacza za 10k jest sens wydawać 1,5k albo więcej na listwę i kabel?

Do takiego za 3 k i za 10 k zupełnie wystarczy to:

https://www.brennenstuhl.com/pl-PL/produkty/listwy-zasilajace/premium-protect-line-60.000-a-6-gniazda-3-m-h05vv-f-3g1-5-fr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc w ten sposób to spokojnie wystarczy 

https://allegro.pl/oferta/przedluzacz-listwa-zasilajaca-3-gniazda-3m-wyl-9371570856

i to niezależnie od ceny wzmacniacza , też dostarczy prąd  , jeszcze taniej jest wpakować kabel zasilający bezpośrednio pod gniazdko ścienne. 

po co się męczyć. Lepiej popisać sobie , że to wszystko bez sensu , niż samemu coś zrobić. 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446, ładnie to wygląda¬¬, ale już widzę kilka błędów, jeżeli chcemy żeby to poprawnie działało:35_thinking: jak to niby ma pomagać, to gniazda powinny być łączone z jednego punktu i tak samo uziemienie czy 0, a nie od gniazda do gniazda, i każdy filtr powinien być dobrany pod dane obciążenie / zbliżony max/.

Poza tym ciekaw konstrukcja,🙂

 

Jeszcze jedna uwaga to jak najmniej elementów stykowych / wyłączników, przejściówek i itd. /

Jeszcze jedno mnie zaciekawiło, ta folia aluminiowa to jakie zadanie ma spełniać:35_thinking:

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, tomek4446 napisał:

Patrząc w ten sposób to spokojnie wystarczy 

https://allegro.pl/oferta/przedluzacz-listwa-zasilajaca-3-gniazda-3m-wyl-9371570856

i to niezależnie od ceny wzmacniacza , też dostarczy prąd  , jeszcze taniej jest wpakować kabel zasilający bezpośrednio pod gniazdko ścienne. 

po co się męczyć. Lepiej popisać sobie , że to wszystko bez sensu , niż samemu coś zrobić. 

No tak. Od razu przyatakuj skrajnościami. Brawo :D
Ciekawe czy autor w ogóle pomyślał czy mu takie coś potrzebne (rozumiem potrzebę zrobienia czegoś "fajnego")?
Ciekawe czy autor wie w jakim stanie ma instalację elektryczną i jaką?
Itp. Itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Stolarz napisał:

Ciekawe czy autor wie w jakim stanie ma instalację elektryczną i jaką?

lepiej się nie pytać, tym bardziej jak mieszka w bloku.

Wzmacniacz za 10k nie powinien potrzebować dodatkowych filtrów, powinien mieć dobry zasilacz który eliminuje wszelkie zła sieci.

@tomek4446 czy przydźwięk który miałeś to preamp i mono były podłączone w tym rozdzielniku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Karol64208 napisał:

jak to niby ma pomagać, to gniazda powinny być łączone z jednego punktu i tak samo uziemienie czy 0

Dlatego pisałem , że był to prototyp , uczyłem się , choć przyznam , ze mam tą listwę za szafką z czymś wpiętym , chyba TV. Kolejne już były nieco inne / zdjęcia/ jak dopatrzysz się błędów to wal śmiało. Chętnie poprawię , zrobiłem wszystko na płycie montażowej , więc w każdej chwili można wprowadzić korekty.

A ta folia to tak tez w ramach eksperymenty , to 4 mm folia butylowo - aluminiowa, tłumi drgania , miałem to wkleiłem :) 

46 minut temu, Karol64208 napisał:

Jeszcze jedna uwaga to jak najmniej elementów stykowych / wyłączników, przejściówek i itd. /

Niestety walnąłem woltomierz , i jest wyłącznik w gnieździe IEC.

IMG_0341.JPG

IMG_0344.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 brawo Ty :D, ale jak zwykle to zawsze ja mam jakieś ale:(. Tym razem dobra rada, każde gniazdko powinno mieś własny filtr aby zakłócenie nie przenosiły się pomiędzy urządzenia wpiętymi do tego rozdzielnika i dobrane w miarę pod dane obciążenie w tolerancji małej.

Dodam że wykonanie mistrzowskie, nie jeden elektryk mógł by się uczyć od Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Karol64208 napisał:

Tym razem dobra rada, każde gniazdko powinno mieś własny filtr aby zakłócenie nie przenosiły się pomiędzy urządzenia wpiętymi do tego rozdzielnika i dobrane w miarę pod dane obciążenie w tolerancji małej.

Dziękuję za miłe słowa. Jak zacząłem robić to nie przypuszczałem że zużyję tyle metrów kabla. Do tego trudno jest wszystko połączyć gdy mamy gniazda w górnej pokrywie a zasilanie i filtry w dolnej. Estetyka jest do bani , ale trudno inaczej się nie dało. Wiem , że powinno tak być , iż jeden filtr powinien przypadać na jedno gniazdko , u mnie jeden jest na trzy , dwa gniazdka zostawiłem bez filtracji. Filtry są za duże i więcej się nie zmieściło w i tak nie małą obudowę.

@Atropos potrzebujesz :

-  gniazda schuko

- 1 x gniazdo IEC z bezpiecznikiem / włącznik opcjonalnie/

- 1 x warystor / tak na wszelki wypadek/

- 1 x filtr

- kabelek montażowy proponuję max. 1,5 mm2 linkę , lepiej się układa.

- na DC Blokcerze się nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy to nie jest post z pytaniem czy warto, czy ma sens, itd. Chcę listwę z filtrem i dwoma gniazdami i proszę o pomoc tych z Was, którzy to robili lub wiedzą jak to zrobić :) Mieszkam od 1,5 miesiąca w nowym mieszkaniu w nowym budynku budowanym od zera w 2020. Nie jest to blok, mieszkań jest 9. 

Nie będę składał listwy sam, muszę jedynie kupić podzespoły. Poskłada mi to elektronik w firmie gdzie pracuję, Obróbka metalu również nie jest problemem. 

@tomek4446 - dzięki za info :)

Edytowano przez Atropos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemów z siecią i nie oczekuję "poszerzenia sceny", itd. Po prostu potrzebuję listwę i pomyślałem, że warto zrobić ją z filtrem na wypadek "W". W studio nagrań w którym coś tam nagrywałem też mają filtry na wszelki wypadek. DC bloker chyba sensu nie ma skoro każdy transformator eliminuje składową stałą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Atropos napisał:

DC bloker chyba sensu nie ma skoro każdy transformator eliminuje składową stałą. 

Tu nie chodzi o eliminację składowej stałej tylko nasycanie się rdzenia przez składową stałą obecną w sieci. Efektem ubocznym może być grzanie się rafa oraz jego niewłaściwa praca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...