Skocz do zawartości

Yamaha A-S701 + Audio pro avanto fs20, czy zagra?


Mateusz Mucha

Recommended Posts

Witam,

aktualnie posiadam ampli Yamaha rx-v667 + TG tav-606 v2 5.0 + sub Yamaha yst-sw030, ostatnio mam problem z ampli i przyszło mi do głowy aby wreszcie wymienić sprzęt. Postanowiłem, że nie chce już zestawu pod kino, tylko coś lepiej grającego w stereo.

Siedzi we mnie jakieś zamiłowanie do yamahy, początkowo padło na wzmacniacz a-s1100, jednak analizując wypowiedzi innych zszedłem do modelu a-s701, głównie ze względu na cenę i możliwości wyższego modelu których i tak nie wykorzystam.

Co do samych kolumn to w głowie siedzą mi audio pro avanto fs20, ostatnio miałem okazję posłuchać ich napędzanych przez jakieś onkyo (5.1) i naprawdę zrobiły na mnie dobre wrażenie. Moje pytanie, czy ktoś posiada właśnie taki w/w zestaw (a-s701+ap fs20) i mógłby się wypowiedzieć czy warto?

Sprzęt aktualnie pracować ma w pomieszczeniu ~15m2, jednak w przyszłości na pewno w większym. Muzyki słucham różnej, lubię wyraźną górę (ale nie aż tak jak tonsil) i szybki ale mocny dół.

Nie chce inwestować kosmicznych kwot, w/w zestaw mogę mieć za 4250zł (2300 + 1950).

Może jakieś inne propozycje?

z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kilka spraw.

Yamaha as1100 nie wiem o jakich możliwościach tego modelu mówisz ale gra on znacznie lepiej od as701. Więc wykorzystał byś to na pewno. Nie jest to jednak model tani. Ograniczeniem jest jego oferta tylko w sklepach firmowych Yamahy czyli top hi-fi. Nie ma więc konkurencji cenowej. Biorąc pod uwagę jego cenę można by iść w coś innego ciekawszego.

Co do samych kolumn to jest to model jednak kinowy. Problemem jest głośnik basowy z boku który wymaga około 50 cm przestrzeni 

Podobne rozwiązanie ma audio physic jednak tam z racji ceny jest to zupełnie inaczej zaprojektowane. Jeśli więc masz miejsce to ok. Ale widzę że masz opcje zastosowania kolumn lepszych typowych do stereo. 

Heco aurora 700, dali oberon 7, monitor audio bronze 6 czy elac f6. To jedynie propozycje.

Zapraszam na odsłuch.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Audio Pro Avanto FS2.0 to bardzo przyzwoite kolumny, szczególnie w kontekście ceny. Nadają się dobrze tak do kina domowego, jak i do stereo. W przypadku odsłuchów muzyki możemy liczyć na mocny, bardzo energetyczny, szybki, dynamiczny dźwięk. Najlepiej kolumny te sprawdzą się w szybszych i mocniejszych gatunkach muzycznych. Tak więc z mojej strony jak najbardziej polecam taką konfigurację, jedynie mam trochę obawy o pomieszczenie. Jeśli za chwilę kolumny będą pracowały w większym salonie ponad 22-25m2, to jak najbardziej polecam. Natomiast w 15m2 może być trochę problem. W takim przypadku lepiej sprawdzą się klasyczne konstrukcje np. Monitor Audio MR6, Pylon Audio Pearl 27 czy z trochę droższych modeli Heco Aurora 700, Indiana Line Tesi 561 czy Q Acoustics 3050i.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny, pamiętaj że przy zakupie w zestawie elektronika i kolumny możesz u nas liczyć na lepszą cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki za odpowiedz, takiej pomocy oczekiwałem!

a pytanie mam jeszcze dot. tych fs20, czy jeżeli BR jest z tyłu kolumn, oznacza to że kolumny muszą znajdować się w odpowiedniej odległości od ściany?

Jeżeli cena a-s1100 byłaby niższa to jak najbardziej brałbym go, jednak nie wydaje mi się aby był sens płacić 3-krotność wartości modelu a-s701, chociaż na te analogowe klasyczne wskaźniki choruje niesamowicie ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Audio Pro Avanto potrzebują trochę wolnej przestrzeni wokół siebie, musimy je odstawić od ściany na minimum 30-40cm.

Kwestia wzmacniacza - jeśli tak bardzo podobają Ci się wychyłowe wskaźniki, to spójrz na wspomniany AA X-i125. To lepszy dźwiękowo wzmacniacz.

1 minutę temu, Mateusz Mucha napisał:

sory, ale to całkowicie nie ten styl :)

to robi robotę: 51766-przedwzmacniacz-yamaha-c-5000-i-ko

Wiem o co chodzi, rozumiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...