Skocz do zawartości

Amplituner Pioneer VSX LX-302 + kolumny


Bonheart

Recommended Posts

Witam,

od wielu lat nie orientuję się za bardzo w sprzęcie (za dużo pracy), ale obecnie trochę się może sytuacja poprawi i będę miął więcej czasu na relax przy płytach, stąd moje pytanie do szanownego grona. Mam wzmacniacz Pioneer VSX LX-302 (https://www.pioneer-audiovisual.eu/pl/produkty/vsx-lx302). Uprzedzam pytania: nie, nie kupowałem go pod coś etc., po prostu mam przypadkowo.

Kino domowe to u mnie sprawa drugorzędna i mało mnie interesuje, słucham głównie płyt analogowych na gramofonie Pro-Ject Debut II, z jakąś lekko lepszą wkładką niż fabryczna nie pamiętam. Muza to w 90% metal (death/black/thrash/heavy), jakiś punk się czasami zaplącze.

Do wzmacniacza chciałbym kupić kolumny: TONSIL ALTUS 380 S (https://www.skleptonsil.pl/altus-380-s-5-kolorow,id504.html)

I tu jest pytanie czy to będzie co do zasady współgrać. Kolumny bardzo mi się podobają i przypominają stare dobre czasy sprzed 30 lat.

Moc wzmacniacza to 2x170W przy 6 ohm.

Sprzęt gra w pokoju 38m2, odległość kolumn jakieś 8 metrów, odsłuch na jakieś 4 m.

Będę wdzięczny za sugestie, górna granica budżetu na kolumny to 6-7 tys (jak ta cena Altusów).

Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

oj, odradzam połączenie Altus z Pioneer. Będziesz miał jasny, analityczny, suchy dźwięk z bardzo wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma i cofniętym środkiem. Jeśli lubisz mocny, dynamiczny dźwięk, znacznie lepszą opcja będzie np. Focal Chorus 726, może Polk Audio RTi A7. A jeśli szukasz takiego oldschoolowego wyglądu, spójrz na bardzo dobre kolumny Magnat Transpuls 1500. Jak na swoją klasę brzmienia to wręcz okazja cenowa. 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy i porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...