Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego po raz pierwszy


ADamx

Recommended Posts

Witajcie,

loguję się na forum z prośbą o waszą radę.

Planuję przeprowadzkę, do mieszkania i szukam kina domowego. Pokój prawdopodobnie mniej więcej 20m2 , może 23max.

Szukam jakiegoś zestawu kina żeby fajnie grało do Muzyki/konsoli gier/filmy netflix. Ogólnie wszystkiego po trochu, muza przeróżna. Jestem w temacie audio kompletnie zielony, znam się na kompach a na audio wcale dlatego pytam na forum. Budzęt - nie wiem, jaki jest roszsądny dla takiej osoby, proszę o zestaw  ekonomiczny a fajny - nie wiem, 5k? 10k ze wszystkim? Cena/jakość najważniejsza.

Proszę o poradę co kupić - z tego co wyczytalem wczoraj to potrzebuję Amplituner +5.1 zestaw, nie wiem czy 2 suby żeby fajny bas był? Kompletnie sie na tym nie znam dlatego liczę na waszą szczegółową radę. (do wczoraj nawet nie wiedziałem co to amplituner xD)

 

Edytowano przez ADamx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do wtorku. Pojawi się branża i coś sensownego podpowie. Może tylko powiedz w jakich proporcjach ma być ta muzyka, gry i filmy, bo to dość istotne. Jakiś szkic obrazujący wygląd tego pokoju też by nie zaszkodził. I co to znaczy to "10k ze wszystkim"? - czyli z TV bądź też ekranem i projektorem. Czy szukasz samego amplitunera plus zestawu kolumn? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 10k na nagłośnienie i rzeczy z tym związane czyli przewody, wzmacniacz amplituner subwofery nie wiem co jeszcze - tv, projektory, odtwarzacz blue ray  oczywiscie w to nie wchodzi, planuje 65cali ale to później.

Pokój jeszcze się szuka^^ Kształt kwadratu mniej wiecej, 3.7-4.5m szerokość, 4.5-5m długość

Proporcje to 30/30/30 bo korzystając z konsoli/pc czasem puszczam youtuba dla muzyki czasem wyłączam i chce dzwięk z gier a wieczorem film wiec chodzi mi o jak najbardziej uniwersalny zestaw który fajnie zagra i da efekt bycia "w centrum gry" itd.

https://www.pepper.pl/promocje/amplituner-pioneer-vsx-lx303-153801?page=2#comment-2229758

brać?

Edytowano przez ADamx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dobierzemy.

Jeśli skupiasz się na połączeniu muzyki z filmem to dobrze wybrać sensowny amplituner z PRE OUT. Podstawowy model który to zapewnia to Yamaha 685. To pozwoli na zakup dodatkowego wzmaka albo lepszych kolumn. Druga opcja to lepszy amplituner tu Onkyo RZ830 czy Marantz SR5013. Szczególnie MArantz ciekawie gra w stereo. W kinie brakuje mu nieco "pompy"

Co do kolumn to zalezy od pozostałego budżetu. Jednak świadomie stawiam na lepsze fronty i nie koniecznie do kompletu resztę toru. Np. Dali oberon 7 + reszta od Spektora i faktycznie dwa suby. Heco Aurora 700 + reszta od Magnat Quantum 72x lub seri Shadow, która nawet lepiej sie zgra z Aurorami.

Mam jeszcze kilka propozycji. Zadzwoń, pogadaj, albo wpadnij do nas to Ci pokażemy różnice na miejscu. łączenie kina z stereo to standardowy problem forumowy :D

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpada bo Polski producent?

A bierzesz pod uwagę paź..... Klipscha 610? Nie no serio? Klipsch ma dobre i godne polecenia kolumny. Ale model 610 jest daleki od tego.

Nie chcesz Polskiego producenta to proszę idź e niemieckiego Magnat Quantum 725 set, Brytyjskiego Monitor Audio Monitor 300 set.

Aczkolwiek nie skreślał bym Melodiki.

Skąd wyborów Denona?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...