Skocz do zawartości

Jakie głośniki dobrać do wzmacniacza ?


JestemPatryk

Recommended Posts

Nie jestem znawca chińskiej produkcji ale zaryzykuje tezę że ten wzmacniacz z linku zagra zdecydowanie lepiej.

https://allegro.pl/oferta/rewelacyjny-wzmacniacz-cambridge-audio-a1-v3-7296299977

Plus takie kolumienki 

https://allegro.pl/oferta/mission-m72-m-72-7980583357

Plus Chromecast Audio

https://allegro.pl/oferta/chromecast-audio-7895485314 taki kabelek będziesz potrzebował i masz za około 800 pln zestaw stereo na ktory możesz strumieniować muzę z telefonu, tabletu, komputera....

Pewnie można jeszcze lepszy zestaw za taką kasę, kwestia poszukać -to tak w 3min spróbowałem coś zestawić.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby i ten wzmacniacz z linku też miał naklejkę made in china. 90% sprzętu wyprodukowanego po 2005 roku jest wyprodukowane w Chinach. Nawet znane firmy europejskie przenoszą produkcję do Chin ze względu na koszty wytwarzania. Sprzęt sygnowany znakami nawet znanych firm ostatnio produkuje sie w panstwie środka. Takie fimy jak Yamaha, Denon, NAD, Rotel, Musical Fidelity oraz setki innych wcale się z tym nie kryją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Rega napisał:

90% sprzętu wyprodukowanego po 2005 roku jest wyprodukowane w Chinach. Nawet znane firmy europejskie przenoszą produkcję do Chin ze względu na koszty wytwarzania. Sprzęt sygnowany znakami nawet znanych firm ostatnio produkuje sie w panstwie środka. Takie fimy jak Yamaha, Denon, NAD, Rotel, Musical Fidelity oraz setki innych wcale się z tym nie kryją.

Sprawy mają się nieco inaczej. NAD od początku istnienia firmy wprowadził model biznesowy polegający na projektowaniu urządzeń w Europie i ich produkcji w Chinach (a dokładniej na Tajwanie), więc wcale nie musiał przenosić produkcji. Legendarny model 3020 (a także posiadany przeze mnie 3030) były tam produkowane już pod koniec lat 70-tych. "Chińszczyzna" ma długą tradycję w audio i jak widać urządzenia tam produkowane mogą mieć nawet status kultowych.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rega napisał:

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby i ten wzmacniacz z linku też miał naklejkę made in china

To rozumiem że wolałbyś ten wzmacniacz voice-kraft ...coś tam od tego Cambridge Audio??

Mój Cyrus nie jest produkowany w Chinach, żaden  z elementów. I podtrzymuje zdanie mimo wszystko że: mogę zaryzykować tezę iż Cambridge zagra lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2019 o 15:11, Inferno napisał:

To rozumiem że wolałbyś ten wzmacniacz voice-kraft ...coś tam od tego Cambridge Audio??

Mój Cyrus nie jest produkowany w Chinach, żaden  z elementów. I podtrzymuje zdanie mimo wszystko że: mogę zaryzykować tezę iż Cambridge zagra lepiej.

A w którym miejscu napisalem, że wolałbym??? Ja stwierdzam fakt produkcji wielkiej ilości sprzętu w Chinach. Nawet przez znane firmy. Poza tym nie jestem zwolennikiem nowego sprzętu, który w większości wypadków jest produkowany w Chinach. Mialem okazje posłuchać Cambridge Audio Azur i był to jeden z gorszych odsłuchów jakie miałem okazję słyszeć i dlatego nie jestem zwolennikiej tej firmy. Poza tym samo miejsce produkcji (w tym wypadku Chiny) nie przesądza o jakości sprzetu. Mam kilka wzmacniaczy, produkowanych w Europie np Tandberg, Japonii (Sansui) jak i w Chinach (Rotel) i nie ma przepaści w jakości. Na temat jakości sprzętu Voice Kraft nie wypowiem się wcale. Miałem też NADy zarówno te wyprodukowane w Chinach jak i w Belgii. Znaczącej różnicy nie było.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to wątek gdzie nasze zadanie to doradzić co kupić. Oczywiście można utworzyć nowy temat o miejscu produkcji i wpływie tego faktu bądź jego braku na jakość. Osobiście taki wzmacniacz CA jakieś 11-13 lat temu kupowałem koledze w Elektrycznej Pomarańczy gra do dziś i to całkiem przyzwoicie ( osobiście tez nie jestem zwolennikiem grania CA)

W domu też mam „chińskiego” CA MinxXi ale ten gra znakomicie zupełnie nie jak CA ( chodzi o tą charakterystyczną uwypukloną górę pasma) u mojego syna w pokoju z gramofonem Regi @Rega(chyba lubisz firmę).

Kolumny R900 mam chyba też z Chin - chodziło mi bardziej o ten konkretny wzmacniacz który ma wszystko łącznie z wejściem na karty SD jeżeli  dobrze kojarzę, karaoke itd... i nowy kosztuje 250PLN według mnie to się nie może udać 😐 z tego powodu jestem sceptyczny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Myślę, że masz rację. To, chyba nie zagra dobrze. A wracając do Regi - gdy sie nie ma co się lubi, to ... . Mam Regę Planar 3, więc musze ją lubić. Ale gra zupełnie ok, pomimo, że produkcja angielska. A swoją drogą mój nick zupełnie nie jest związany z tą firmą. Kiedyś wyjaśniałem. Przepraszam za mały offtopic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...