Skocz do zawartości

Recommended Posts

To mój pierwszy post więc witam wszystkich icon_smile.gif

Rozważam kupno nowych głośników do laptopa, przeznaczenie: gry, muzyka czasem film. Obecnie posiadam Creative I-Trigue 3330, grają ładnie i czysto ale brakuje mi środkowego pasma i jakoś mi się znudziły po 20 miesiącach użytkowania icon_wink.gif Planuję przejść na wyższy poziom i tak się zastanawiam czy kolumny Jamo S 406 da się jakoś podpiąć do kompa np. tworząc 2.1 podpinając je do subwoofera od moich Creative'ów?

A może by tak gotowe 2.1 np. Microlab HI-FI H-300? Ma ktoś z tym sprzętem styczność?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Microlaby są ostatnio polecane chyba za samą wielkość icon_smile.gif
Kwestia ucha ... i kwestia do czego 25metrów one nie nagłośnią nie ludzmy sie!:)
Skoro głośniki do komputera to zacznijmy rozróżniac - mianowicie:
Głośniki do komputera - cel - i zakres obowiązków:
nagłośnienie przestrzeni biurkowej - przed siedzącym użytkownikiem - to podstawowy cel wszystkich głośników komputerowych

w innym wypadku polecam już dział stereo na naszym forum - czyli wzmacniacz + kolumny stereo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz polecić coś zamiast tych microlabów?

Szukam systemu 2.0/2.1, który dobrze gra, nie wycina pasma jak creative gdzie jest tylko góra i dół, brak środka. Przeznaczenie głównie muzyka następnie gry, czasem filmy. Ze względów finansowych jestem niejako zmuszony do kupna "głośników do komputera", bo dobry wzmacniacz i podłogówki to wydatek rzędu do 1000zł a tyle nie mam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stahura słyszałeś jak grają T20 lub T40 - ? Jakie masz ucho, że uważasz , że wycinają pasmo
Słuchaj głośniki komputerowe to najniższa półka głośników nie możesz ich porównywać z monitorami choćby najmniejszymi
Najpierw sam je posłuchaj .. a później można dawać upust swojej wyobraźni icon_smile.gif
Dobra karta muzyczna a jeszcze lepiej podpiąć je do zwykłego CD Playera za 500zł i będziesz mile zaskoczony

co do stereo..to faktycznie 1000zł na poczętek musisz miec małe monitory + wzmacniacz (ale do tego przydało by sie miec cd playera i słuchac z Cd a nie mp3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T40 słyszałem raz i tu masz rację te głośniczki ładnie grają. Nie wiem czemu ale jakoś nie utożsamiam ich z firmą creative bo ona pod względem głośników kojarzy mi się tylko z systemami od 2.1 w górę, w przedziale cenowym do 500zł. W porównaniu z T40 wypadają mizernie.
Przydałoby się porównanie T40/T20 do microlabów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm trochę traci sens użytkowanie oryginalnych płyt CD na kompie...to już raczej można połączyc z normalnym (czytaj niekomp) stereo
Do mp3 zależy czego oczekujesz..i jakie lubisz granie..naprawde sporo trzeba wiedziec i potrafić sprecyzować aby wybrać..
Inna sprawa posiadasz takie molochy u siebie jak MM i inne Saturny itd.. ??? tam masz zawsze głośniczki..kipskie miejsce na odsłuch ale zawsze masz bezpośrednie porównanie na półce iść w zwykły dzień rano jak jest mało ludzi jest spokój to pomoga - uwierz mi icon_smile.gif
aa i głośniki komputerowe tak jak pisalem razcej maja służyc do słuchania nie głośnego przy monitorze lub w przestrzeni biurkowej
Zawsze możesz kupić T40 a za pol roku lub rok dokupić suba np jakiś Jamo lub Kode na 8 calach..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w 2 MM i nie znalazłem tam serii T creativa :/ Mógł bym je kupić ale znalazłem na internecie sporo pozytywnych opinii na temat microlabów 7c (np. http://forum.pclab.pl/t362824.html - koleś opisuje doznania na podstawie gatunków muzyki, których i ja słucham) i zaczęły się pojawiać dylematy...

Odnośnie podpięcia T40 do suba a następnie do kompa to trzeba jakieś przejściówki?

Z ciekawości, możesz coś polecić odnośnie stereo do 1000zl - wzmacniacz i monitory?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...