Skocz do zawartości

Kino 5.1 - 40 m2 + PIONEER VSX-LX303


Kortah

Recommended Posts

Cześć,

w salonie 40m2 (odsłuch na 20 metrach) planuje montować kino domowe 5.1. Podłączone do LG Oled 65 C8 i Xbox One X. Głównie streaming (netflix, HBO, Amazon, Disney) i konsola. W przyszłości możliwe, że Atmosa chciałbym pociągnąć.

 Na amazonie jest ampli PIONEER VSX-LX303 za 1800 zł. Warto brać? Promo pewnie zaraz zgaśnie więc muszę szybką decyzję podjąć. Jaki zestaw głośników do niego 5.1 na start? Muszę się ze wszystkim w 5 tyś. zmieścić totalny max to 6 z kablami. Z góry dziękuję za podpowiedź. Dajcie znać proszę czy brać ten ampli czy też spokojnie poczekać na coś innego. Czas mam.

Edytowano przez Kortah
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie myślę że warto można powiedzieć że to kopia Onkyo tx686 różnią się trochę kalibracją i obsługą, nie wiem tylko co z gwarancją jak bierzesz z Amazona. 

W Media masz nie wiele drożej Onkyo z Polską gwarancją:

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/amplituner-onkyo-tx-nr686-czarny?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjwhuvlBRCeARIsAM720HrDifblHLSuXVX8TQGyNARt3P5NQsK69C2WcQpM60eNEmZxNwY8eHYaAjEjEALw_wcB

ale osobiście to na twoim miejscu bym poczekał do wtorku, aż branża się odezwie i coś zaproponuje,kupując cały zestaw możesz liczyć na dobry rabat. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

co do cen, to szczególnie przy zakupie z pakiecie z kolumnami możesz u nas liczyć na przynajmniej tak samo atrakcyjne ceny, a zazwyczaj jeszcze lepsze. Tak więc nie musisz się spieszyć, bardziej skup się na dobraniu możliwie najlepszej, najbardziej dopasowanej do Twoich preferencji konfiguracji. 

Wracając do konkretów, na pewno warto rozważyć wspomniane Onkyo TX-NR686. To dobry, nowoczesny amplituner, który w przyszłości zapewni Ci pełną funkcjonalność. Jako alternatywa można spojrzeć na Denon AVR-x2500H. Co do kolumn, to na pewno polecałbym polski zestaw Pylon Audio Pearl 25 Set w konfiguracji 5.0 , który wspomożemy subwooferem Klipsch R-100SW. Można jeszcze ewentualnie spojrzeć na Polak Audio T531. 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za podpowiedzi. Na papierze są różnice między pioneerem, a proponowanymi ampli, jednak z braku wiedzy w temacie całkowicie zdaję się na Was. Czy za wybrane tu zestawy można zapłacić w ratach 0%? To mógłbym poszeżyć zakres budżetu. Jeślu tak to propozycja zestawów się zmienia? A po wtóre: choć kolumny podłogowe są do przełknięcia to zdecydowanie bardziej pasowałyby takie do powieszenia na ścianie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten Pioneer to odpowiednik Onkyo seri 686. MA nieco lepsza,ą kalibrację i uważam że cena jest bardzo dobra. Faktycznie możesz mieć problem z gwarancją po roku, dwóch. Sprawa indywidualna.

Co do kolumn to polecam Magnat Shadow 207, Czy set Melodika BL40MKIII. Zapraszam do kontaktu. U nas także w pakiecie zaproponujemy dobre ceny a gwarancję masz na miejscu. Jak uważasz.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując:

U @Q21 we wspomnianej cenie mogę liczyć na poniższy zestaw z kablami, tak? Czy pozostali mogliby się do niego odnieść? 

Onkyo TX-NR686

Polk Audio T531

Klipsch R-100SW

Zastanawiam się jeszcze nad DENON AVR-X2500H + Wilson RAPTOR 5/1/VOCAL (może 7/1 ale to 500 zeta więcej) + Wilson SUB-10. Co Wy na to?

@S4Home piszesz o kolumnach frontowych. A chcę skompletować cały zestaw. 

PS: kontaktować się na tel ze stron czy PW w celu wyceny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kortah napisał:

Zastanawiam się jeszcze nad DENON AVR-X2500H + Wilson RAPTOR 5/1/VOCAL (może 7/1 ale to 500 zeta więcej) + Wilson SUB-10. Co Wy na to?

@S4Home piszesz o kolumnach frontowych. A chcę skompletować cały zestaw.

Ja odpuścił bym te raptory,słuchałem ich i do Magnatów Shadow nawet się nie umywają,a w linii Shadow dostępne są nie tylko fronty ale wszystkie kolumny potrzebne do 5.1,ewentualnie można suba zmienić na innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A Jamo i Kef?

Np. tak:

1. ONKYO TX-NR686 + Jamo S809 + S81 + S801 + KLIPSCH model R-100SW

2. ONKYO TX-NR686 + KEF E305 5.1

Zestaw 2 pasowałby poprzez brak głośników podłogowych (mam czwórkę dzieci i baardzo boję się o rozwiązanie podłogowe). Tylko czy w moim salonie to coś da?

 

Edytowano przez Kortah
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Na chwilę obecną widzę takie możliwości oparte na ampli ONKYO TX-NR686 i subie KLIPSCH model R-100SW

1.  Jamo S809 + S81 + S801 

2.  Pylon Audio Pearl 25 Set  5.0

3. Polk Audio T531 

4. Quadral Quintas 6500 mkII 

5. Magnat Shadow 207 5.0 lub Melodika BL40MKIII (damy radę finansowo?)

Proszę o inf co wyrzucamy, a nad czym dalej warto się zastanawiać. Ważne, że górna granica z kablami to 6 tyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kortah napisał:

piszesz o kolumnach frontowych. A chcę skompletować cały zestaw. 

Odnosiłem się do całych setów. Podając tylko fronty. :)

Jamo totalnie nie nadają się do stereo. Grają po prostu bardzo słabo w tym aspekcie. KEF 305 to mniejsze kolumny. Dobrze grające ale trzeba akceptować ich ograniczenia. Głównie dynamiki.

15 godzin temu, Kortah napisał:

Ok. Na chwilę obecną widzę takie możliwości oparte na ampli ONKYO TX-NR686 i subie KLIPSCH model R-100SW

1.  Jamo S809 + S81 + S801 

2.  Pylon Audio Pearl 25 Set  5.0

3. Polk Audio T531 

4. Quadral Quintas 6500 mkII 

5. Magnat Shadow 207 5.0 lub Melodika BL40MKIII (damy radę finansowo?)

Proszę o inf co wyrzucamy, a nad czym dalej warto się zastanawiać. Ważne, że górna granica z kablami to 6 tyś.

Przede wszystkim wyrzuć suba Klipsch. Jest drogi a wypada porównanie momentami gorzej do połowe tańszego Magnat Sub 302A. A już to idzie na kolumny!!

Jamo odpada. Chyba że chodzi Ci tylko o kino.

Reszta zostaje z tym że propozycje pod 5 są ewidentnie najlepsze. Tu na prawdę jak zyskasz na subie to warto w to iść.

 

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, S4Home napisał:

Reszta zostaje z tym że propozycje pod 5 są ewidentnie najlepsze. Tu na prawdę jak zyskasz na subie to warto w to iść.

Ok. Jednak w tym wypadku przekraczam budżet do kwoty ponad 6600. Przełknę to ale co z kablami. Czy muszę dodatkowo płacić za okablowanie? Jak to wygląda bo nie mam pojęcia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zdziwiłem,u Q21 wq cen sklepowych bez rabatów Shadow 207 5.0 + Amplituner Onkyo 686 wychodzi 5,65 tysia + sub Magnat 302a ok 700 i mamy Twój budżet a chwalą się że dają rabaty dla forumowiczów i przy zakupie zestawu amplituner i kolumny. Powinno  wystarczyć na kable 😁

Edytowano przez Marioxxl74
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Sub 300A Magnat? Warto dopłacać?

I różnica w cenie między magnat shadow 209 a 207 jest niewielka. Czym różnią się fizycznie, czy onkyo 686 lub yamaha 685 (coraz cieplej o niej myślę) im podołają i czy w ogóle o nich myśleć czy zostać przy 207?

Edytowano przez Kortah
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

209 jest nieco trudniej napędzać

Ich do aplitunera kina bym już nie podłączał. 207ki są optymalne.

20 godzin temu, Kortah napisał:

Pisałem i jestem zaskoczony wyceną, zdaje się, że taniej wyjdzie poskładać z różnych sklepów. 

To zadzwoń do nas. Powiedz co i za ile gdzie masz. Zrobimy Ci całość u nas w dobrej cenie i z głowy :)

Nie zapomnij powołać się na forum!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub zawsze może być z innej stajni, tu nie ma żadnych przeciwwskazań. Surroundy na upartego również, jeżeli nie odbiegają bardzo mocno barwą brzmienia od reszty 5.0.

Ale już co do frontów i centralnego, są różne szkoły. Klasyczna prawi, że jednak fronty i central powinny być z jednej linii. Inni mają te elementy z różnych modeli, czy nawet różnych producentów i też sobie chwalą, ale tu też raczej duże odchylenia, jeżeli chodzi o barwę brzemienia również nie są wskazane. Np. łączenie jasno grających Klipsch, z ciepłymi Dali, to raczej nie jest metoda na sukces.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kortah napisał:

Pisaliście m.in. o Melodika BL40 MK3 to łącznie z BLC20+BL10 MELOMAN? Chodź kolumny podłogowe robią dobre wrażenie tak pozostałe do mnie nie przemawiają. 

Dobre wrażenie tzn? Wizualne?Dobra rada, posłuchaj jak grają przynajmniej 2 zestawy i wówczas będziesz wiedział co chcesz.A przynajmniej będziesz miał jakiś kierunek wyznaczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...