Skocz do zawartości

kino 5.0


pawlik_osa

Recommended Posts

Witam,

proszę o pomoc w doborze systemu 5.0 do salonu 50 m2, ampituner mam yamaha RX-V483,

bez subwoofera bo nie ma niestety na niego miejsca

koszt jaki bym chciał przeznaczyć do ok 5 tys zl

znajomy poleca taki zestaw "dali zensor 7"

z góry dziękuję za jakieś sugestie.

czasem obejrzę jakiś film, czasem posłucham muzykę różnego rodzaju,

spotkałem się  opinią że lepiej zrobić zestaw 2.0 w tych pieniądzach niż 5.0?

pozdrawiam,

Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Moja propozycja to zestaw Heco Aurora 700 / 300 / Center 30 lub Q Acoustics 3050i / 3010i / 3090ci. Obydwa zestawy oferują mocne, szybkie, dynamiczne, ale przy tym dobrze wypełnione brzmienie, świetnie sprawdzą się w połączeniu z elektroniką Yamaha. Przy tej klasie kolumn pomyśl w przyszłości o zmianie amplitunera na coś lepszego, warto.

Natomiast jeśli kino domowe jest tylko dodatkiem, to może rzeczywiście lepiej iść w kierunku dobrego zestawu stereo. Wtedy możemy dobrać odpowiednie dwie kolumny oraz tera lub w przyszłości wybrany klasyczny wzmacniacz stereo. 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pawlik_osa napisał:

bez subwoofera bo nie ma niestety na niego miejsca

Jeżeli nie wstawisz suba to nie ma mowy o kinie , przy 5.0 to ani nie K.D. ani stereo.

8 godzin temu, pawlik_osa napisał:

spotkałem się  opinią że lepiej zrobić zestaw 2.0 w tych pieniądzach niż 5.0?

I ta opinia jest słuszna , za 5k. masz mocno budżetowe kino i to łącznie z subwooferem lub dobre stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedzi, 

a jakbym jednak poszedł w kierunku tylko 2 frontów w tych pieniądzach to co byście polecili? , co by pasowało do tego amplitunera (żeby to udźwignął), bo narazie wolałbym go nie zmieniać.

i czy dobrze zrozumiałem do tych 2 frontowych glośników sub obowiązkowo?

P.S. Lepiej nowe czy używane głośniki?

dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila chwila bo tu głupoty padły straszne.

- 50m i nie  ma miejsca na suba? Jak to?

- to amplituner kina który nie pociągnie i tak kolumn w stereo w optymalny sposób. Skoro już go masz to idź w to kino. Trudno

- Heco Aurora 700 są za małe do 50m.

Tu w tej kwocie to jedynie aurora 1000, STX Electrino 500

Jeśli same fronty to może być lepiej ale i tak ich nie wykorzystasz. No chyba że do zmiany idzie Yamaha. I zmieniasz koncepcje na stereo?

https://www.facebook.com/S4Home/posts/1396908623754447

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten amplituner nie ogarnie 50 metrów z żadnymi kolumnami. W tym budżecie wymiana na stereo wydaje się być jedynym rozsądnym wyjście. Brniecie w kino skończy się tylko pełzającymi wydatkami. Do 50 metrów takie kolumny to rozsądne minimum

https://sklep.rms.pl/triangle-antal-902-kolumny-podlogowe-trojdrozne-z-tytanowym-glosnikiem-wysokotonowym-2szt 

W razie czego rozejrzyj sie jeszcze

https://sklep.rms.pl/kolumny-podlogowe-glosniki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za wszystkie podpowiedzi, 

przesyłam jeszcze zdjęcie salonu i szkic, bo te 50 m2 to miejsce przed tv plus stół obok jeszcze jest kuchnia otwarta i klatka schodowa,

jakbyście byli tak mili i mogli rzucić okiem i do tego się jeszcze odnieść, czy kino czy stereo, 

myślę, że układ pomieszczenia jest średni jesli chodzi o akustyke

amplitunera raczej nie chcialbym sprzedawac (kupilem go z poł roku temu;/)

dzięki!!

 

salon1.jpg

salon zestaw głośnikowy (1).png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, warunki i do stereo i do kina nie są idealne, ale też tragedii nie ma. Dla sub'a w kinie na upartego znajdzie się miejsce, ale wtedy pewnie trzeba by było zastosować bezprzewodowe podłączenie - a to wszystko naciąga budżet. Idąc w drugą stronę, jeżeli zdecydujesz się na stereo, to ampli i tak musisz spienięzyć i w jego miejsce kupić klasyczny wzmacniacz - to będzie zupełnie inne brzmienie.

Swoją drogą kolego, co Cię podkusiło, żeby zainwestować w ampli KD, nie wiedząc nawet w jakim kierunku w ogóle będziesz szedł i z czym co się je? I dobrze rozumiem, że sama przestrzeń odsłuchowa skupi się na 16m2?! Coś da się tu urzeźbić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. System kina nabiera zatem sensu. Problemem będzie w takim razie sub. Są moduły do przesyłania sygnału bezprzewodowo jak Monitor audio ale to jak wspomniał kolega zwiększy budżet. No ale cóż.

Jeśli to pomieszczenie ma 16-20m to można zastosować Heco 700 do tego amplitunera. Ale sub to kwestia niezbędna. Nie wiem czy nie będą potrzebne nawet dwa ale mniejsze.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu kupiłem ten amplituner? niestety zakup był bez większego zagłębienia się w temat kupiłem polecony przez znajomego - mądry Polak po szkodzie:(

przestrzeń odsłuchowa doklanie ok 16m2 - tylko jest to przestrzen "otwarta" jak na zdjeciach

to chyba pójdę w to kino (jak już mam taki amplutuner)?

i co ten zestaw Heco 700? plus sub bezprzewodowy? czy jeszcze jakieś inne pomysły

dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pawlik_osa napisał:

plus sub bezprzewodowy?

żebyśmy dobrze się zrozumieli, nie szukaj typowo bezprzewodowego sub'a, tylko sub'a klasycznego (nie ograniczaj się), do którego można zastosować moduły podłączenia bezprzewodowego (tak, jak wspomniał Piotr, np. Monitor Audio). Ale tu musisz się liczyć z kolejnym wydatkiem kilku setek PLNów ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

No tak, bo stereo i tak z tego nie zrobisz. Jak już masz amplituner kina to go wykorzystaj.

Moim zdaniem sprawdź Heco i Melodike. Jak nie spasują to będziemy dalej myśleć.

Pamiętaj wypożyczamy.

 

Heco 700 a Melodike jaki model?

orientujecie się może czy w Częstochowie lub okolicach ktoś wypożycza sprzęt?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...