Skocz do zawartości

Jest dzielony audiolab - lubię ten typ grania - co dalej ?


Fafniak

Recommended Posts

Mam w tej chwili :

audiolab 8200q

audiolab 8200m (x2)

kolumny RLS Oberon II

I teraz tak.

Z samego grania audiolaba jest zadowolony (co dla niektórych moze być dziwne ;) ) ale z tymi kolumnami jest to według mnie dobre połączenie, które mając lekki dystans w graniu (w kierunku obserwowania nagrania a trochę mniej uczestniczenia w nim - taki mój skrót myślowy) nie daje według mnie suchości przekazu itp. niechcianych "atrakcji" ;)

Co mi przeszkadza (głównie) - konieczność włączania tego całego zestawu. Z niezrozumiałych dla mnie przyczyn 8200q ma złącze "trigger" natomiast 8200m - nie mają go.

1- czy da sie wykonać taki moduł we własnym zakresie i umieścić go w monoblokach?

Próbowałem kilku przedwzmacniaczy ale zawsze wiązało sie to z jakimś uwypukleniem pewnych elementów które mi nie pasowały.

Od kilku dni mam Roksan K3, dzięki uprzejmości S4Home

Cóż... Dostałem troszkę bardziej atrakcyjną górę, czasem rozświetloną a czasem jakby...wyraźniejszą ?

Troszkę bardziej rytmiczny przekaz, Tak jakby każdy element został dodatkowo zaakcentowany

K3 jest taki trochę efekciarski, ale nie w tym pejoratywnym rozumieniu.

Za to sterowanie głośnością to dramat

Co jeszcze wziąć do odsłuchu?

Lampy... sa fajne ale wiem że nie skończy sie na jednym komplecie i wkrótce będę miał przynajmniej kilka zestawów, które potem będa leżały :D

Tym bardziej ze ze sprzetu korzysta rodzina i wolałbym aby nie powodowało to dodatkowych problemów.

Zakup 8200MB (mają triggera) wydaje mi się bezsensownym wydatkiem

Naim jest u nas zbyt popularny i drogi

CYrruS?

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 233
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Myślę że nasza ekhm... "forumowa przyjaźń" legła w gruzach już jakiś czas temu.

Poczynając od bardzo duzej zmiany w zachowaniu/sposobie odnoszenia się wobec mnie gdy, powiedziałem wprost o kablach, poprzez wymyślanie dlaczego dostałem bana aż po cholernie chamskie zagrania wobec mnie i Krafta oraz ciągłe próby zabraniania wolności wypowiedzi.

Jakoś przetrwam brak podpowiedzi od szanownego guru  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

Szkoda, ze nie chcesz zebym Ci coś polecił...;)

A jesli chodzi o lampy to zaden problem zeby sobie lezały. Od zeszlego roku niektore z nos poszly o 50% do gory. Więc leżąc pracują na Twoją emeryturę.

W 3-4msc niektóre lampy poszły 20-30% w górę ...

@Fafniak napisz do sinusaudio , pewnie doradzi lepiej niż my

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Sansui to nie będę się wypowiadał, mam swoje zdanie. Warto według mnie kupić AU-07 - niestety regulacja manualna wzmocnienia i koszty...

Sinus audio... moje kolumny mają 4 ohmy i 87 dB  skuteczności. musiałbym dostać na odsłuch jakiś wzmacniacz. W tych manufakturach nie jest to proste.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych odtwarzaczach, preampach gramofonowych masz możliwość regulacji głośności. Sansui ma sterowanie pilotem, ale chyba nie wszystkie. Musiałbyś sprawdzić. Mój Luxman nie ma. 

Tidal, Spotify, sterujesz, podglasniasz smartfonem. 

Dla mnie to nie problem. 

A miałeś baltlaba? Te też mają sterowanie pilotem. Poza pierwszym modelem. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, 1Ender napisał:

W niektórych odtwarzaczach, preampach gramofonowych masz możliwość regulacji głośności.

uhm... czyli mam jeszcze zmienić odtwarzacz CD, preamp gramofonowy i tuner radiowy i szukać tylko takich z pilotem 🤣

19 minut temu, 1Ender napisał:

Sansui ma sterowanie pilotem, ale chyba nie wszystkie.

owszem niektóre miały, ale cała masa nie miała (szczególnie tych które ew. chciałbym kupić)

21 minut temu, 1Ender napisał:

Tidal, Spotify, sterujesz, podglasniasz smartfonem. 

Dla mnie to nie problem. 

ekhm... tia...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ender...

Być może w Twoim domu tylko Ty używasz sprzętu. Być moze wszyscy będa pamiętać jak steruje się głosnością , przez apkę, przez potencjometr w CD , przez potencjometr w przedwzmacniaczu gramofonowym...

Ja wiem że będe miał kolejny telefon że ktoś podłgaśnia na wzmacniaczu a nic nie gra - bo ktoś zostawił w apce na minimum. Ale dla sprawdzenia na tym dużym pogłośnieniu (na wzmacniaczu) przełączy kanał na np. radio i dźwięk z całą mocą pier... po pokoju.

Możesz mi pwoiedzieć na cholerę komplikowac sobie zycie?

TYM BARDZIEJ ŻE :

Dnia 21.04.2019 o 11:37, Fafniak napisał:

Tym bardziej ze ze sprzetu korzysta rodzina i wolałbym aby nie powodowało to dodatkowych problemów.

Maksymalne uproszczenie....

Pomijam juz kwestię regulacji głośności programowej

Pomijam elektrostatyke i metalowe gałki wzmacniacza

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ma zostać brzmienie Audiolaba w końcu czy nie?

Bo przewijają się lampy. A gdzie lampa a gdzie audiolab.

Jeśli ma zostać tylko chcesz rozwinąć stawiam już wcześniej zaproponowanego Roksana, dalej Hegla i starsze Yamahy.

Jeśli ciepła, melodyjności to tu dobrze cenowo wypadają Atolle, mówię o końcówkach.

Coś pośrodku to Cyrus. Nadal możesz u nas wypożyczać pamiętaj.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home - kwestia lamp pojawiła się trochę bez mojej wiedzy, teraz połowa forum widzi tylko 'lampy" ;)

Wcale nie musi to być jednak "zupełnie inne brzmienie", słuchałem różnych zestawów ;)

Jednak biorąc pod uwagę zmniejszenie problematyczności używania to ostatecznością jest dla mnie hybryda (HAIKU bright 4 ) - nie słuchałem ale chciałbym.

Hegel odpada.

Atoll jest dziwny. Każdy klocek ma swój sposób grania (przynajmniej według mnie)

W moim zasięgu jest in200 - teraz to jest wersja Signature, czyli pewnie z ceną polecieli jeszcze wyżej.

Zaleta jest jednak taka że po czasie można dołożyć wewnętrznego DAC-a co jest zgodne z moją "doktryną" uproszczenia ;)

Cytrusa słuchałem kilka razy - nigdy u siebie.

Yamaha... kojarzy mi sie z wycofaną średnicą ale może błędnie

 

Dnia 22.04.2019 o 14:49, 1Ender napisał:

No okej już się tak nie bulwersuj. 😝

Ender... mam prośbę... wiem z ejest jeszcze kilka marek które można wymienić, ale daruj sobie ;)

O sansui mam własne zdanie

o potrzebie pilota także ;)

 

 

No.. moze przyszły tydzien będzie bright IV :)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... jest coś dziwnego z tymi lampami. Kolega kupił i od razu chce wymieniać lampy, nawet za cenę utraty gwarancji. Ty myślisz o wymianie, choć wzmacniacz jeszcze do Ciebie nie dotarł. O co chodzi? O wymienianiu tranzystorów jakoś nikt nie pisze. Coś jak kupowanie Lamborghini i wymienianie w nim silnika na Ferrari.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jesteś oczarowany audiolabem, to bright nie jest dla Ciebie. To zupelnie inne granie. Dodatkowo moze być za slaby do Twoich kolumn. Atoll 200 jest lepszą opcją. 

Bright, jesli sluchasz klasyki, odpada.

A jesli haiku to inny model, może wyższy? Brigh to taka podstawa w ofercie. Nie spodziewaj sie fajerwerków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od razu weź się za sola. Oczywiscie nie myslisz o nowym atolu? Bo w tej cenie to wiesz....

Kiedyś tam pisałem Ci o Wile Rocku. Nie żartowalem ani nie byłem uszczypliwy ( no moze troszkę). Niedawno był jazz na sprzedaż i niedawno Wiosna ( pewny gość) miał modyfikowany  przez producenta Jazz na sprzedaż. Jak juz szastasz taką kasą to zainteresuj się Wile i tak naprawdę powaznym audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...