Skocz do zawartości

Jest dzielony audiolab - lubię ten typ grania - co dalej ?


Fafniak

Recommended Posts

Panowie. Prawda jest dość brutalna. Sprawdźcie sobie ile kosztuje lampa 832. Chodzi tu prawdopodobnie o ciecie kosztów. Innego wytlumaczenia nie widzę.

Czas powoli rozwiac pewien mit odnosnie lampowców. Dynamika, szybkosć to domena wzmacniaczy lampowych. To ciepło i brak drajwu to pewne niedociagnięcia w tanich wzmacniaczach. Pamietajcie tez, ze uzywacie kolumn nie przeznaczonych do lamp. Tylko bardzo drogie wzmacniacze tranzystorowe są w stanie dorównać lampom. Niestety kolumny typowe do lamp to duze koszty. 

Jeśli ktoś chce drive i trochę wyzszą jakość to musi spojrzeć np. na wba thundrbirda lub Lorelei Markowa ( tyle trzeba wspomniec P Markowowi, że chce sie driwe). Podejzewam, ze wyzsze modele haiku tez to mają. Ja sluchalem 3 czy 4 ich wzmacniacze i raczej to ladne ale wolne granie.

Ostatnio preferuję polaczenie pre lampowego i koncowek tranzystorowych. Tylko naprawdę wysokich lotów. 

Dobrze, że sprawdzacie lampy i przestajecie się ich bać. Przynajmniej zauważacie, że dźwięk lamp jest bardziej zblizone to grania na zywo. To ważne.

Juz kiedys pisalem, ze znani mi audiofile konczą z lampami lub tranzystorami ale bardzo drogimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 233
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

10 godzin temu, audiowit napisał:

Sprawdźcie sobie ile kosztuje lampa 832. Chodzi tu prawdopodobnie o ciecie kosztów. Innego wytlumaczenia nie widzę.

hmmm a może do producenta dotarło że ludzie jednak tak bardzo chcą mieć możliwość wymiany że warto pokusić sie o wstawienie tych bardziej popularnych?

Cena bright 5 będzie taka sama

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haiku Sol II wrócił do salonu a mi się smutno zrobiło...

Bo chyba znowu w jakimś zawieszeniu jestem.

Podoba mi się ogromnie średnica z bright4

Lekkość grania (i nie mam tu na myśli małej ilości niskich tonów) i jakaś tak dyscyplina SOL II

Wzmacniacz który łączyłby te dwa światy to.... (wielkie pytanie)

Czekam na odpowiedź w sprawie bright 5

Facet z salonu poleca Sudgena - ale dla mnie to jest jednak zbyt dużo

Odechciało mi się kompletnie próbować "wielko firmowe" wzmacniacze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Wawy spróbuj Lorelei. Napewno Markow nie bedzie mial niczego na wypozyczenie ale moze cos ma u siebie w serwisie lub buduje coś dla kogoś. Musialbyś sie tylko przygotować na duzy wydatek, kiepski wygląd i kilka miesiecy czekania. Mimo to wzmacniacz cieszy się powodzeniem. Zastanawiające, nieprawdaż?

Dla mnie to jeden z najlepszych wzmacniaczy lampowych w normalnych jeszcze pieniadzach. Ma ogromny draiw, moc, przy odpowiednich lampach bedzie neutralny i mozna go sluchać godzinami. Kupują go wtajemniczeni audiofile. Raczej nie trafia w przypadkowe ręce. O czymś to chyba świadczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyslam się, ze sol spodobal Ci się. Jest to jednak tranzystor i nie dał Ci tego co daje lampa. I wcale się nie dziwię. Mozesz pogadać też z Piotrkiem z WBA. Dogadalibyscie się bo on ma typowo inżynieryjne podejscie. Jak Cię interesuje to dam Ci namiar do mojego kolegi z wzmakiem na kt88. Pogadałbyś, i wiedział czy to ten kierunek.

A to u Markowa pilota nie dostaniesz :).

Zresztą nie chcę mowić za niego.

A posłuchać Thunderbirda pewnie mógłbyś, bo duzo osob juz go ma. Tylko to bedzie wyzsza kwota bo bedziesz musiał dokupić pre. A ja Ci doradzę rozbudowane pre, a nie najprostsze. Mój Firebird z odpowiednimi lampami miazdży system. I w sumie to i tak wychodzą smieszne pieniadze w porównaniu z markowymi pre. W niezlej cenie moglbys ewentualnie zdobyć Lamma 1 lub 2. Co prawda uważam ze Firebird lepszy ale jakaś uzywka Lamm wyjdzie taniej.

http://www.highfidelity.pl/@main-237&lang=

Tutaj masz reckę Twojego ulubionego W Pacuły :). To taka konstrukcja siedzi w Lorce w sekcji przedwzmacniacza. Pozbawiona tylko osobnego zasilania. Masz tam recznie nawijane przez Markowa trafa głosnikowe, elektronika jest selekcjonowana. Jest to takie brzydkie kaczątko, ktore zmienia się w labedzia jak włączysz muzykę. Jest tani w utrzymaniu, bo wykorzystuje tanie lampy.

Ja w Absolutorze wymienilem na lepsze lampy czyli Marconi i RCA. To jest jeszcze wyższa klasa dźwięku niż te lampy z testu i optymalne do tego przedwzmacniacza. 

Masz Markowa na miejscu czyli serwis. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-hybrydowy-sinusaudio-dual-mono-klasa-a-8050883147

też ciekawa opcja za "śmieszne" pieniądze , dodatkowo opcja pilota do załatwienia zapewne u producenta , szczególnie że w tych wzmakach są tylko 2 chinche , więc ja bym raczej na zamówienie kombinował ;)

Zakupów w ciemno nie ma się co bać o ile wiemy czego oczekujemy i co nam to zapewni. Lampy kt88 jednak bym się obawiał , natomiast podzielam Witolda zdanie iż sprzęty PL producentów , szczególnie mniejszych manufaktur potrafią zmiażdżyć markowe sprzęty za worek złota.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, z tym miażdżeniem to nie przesadzalbym. Cos w tym jest ale ktos kto to przeczyta to dojdzie do wniosku, ze w tym kraju sami geniusze mieszkają.

Rzeczywiscie ta propozycja tez ciekawie wygląda. Pieniadze niewielkie, a Andrychow chyba niedaleko Wawy.

Jesli są mosfety to jest napewno ciekawsze granie niz z audiolaba. Ja bym uwazał na te raytheony. Jestem sceptycznie nastawiony do tej firmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4 maja 2019 o 15:19, audiowit napisał:

Kuba, z tym miażdżeniem to nie przesadzalbym. Cos w tym jest ale ktos kto to przeczyta to dojdzie do wniosku, ze w tym kraju sami geniusze mieszkają.

Rzeczywiscie ta propozycja tez ciekawie wygląda. Pieniadze niewielkie, a Andrychow chyba niedaleko Wawy.

Jesli są mosfety to jest napewno ciekawsze granie niz z audiolaba. Ja bym uwazał na te raytheony. Jestem sceptycznie nastawiony do tej firmy.

Andrychów to raczej na zachód od Krakowa w stronę Bielska :P 

Z tranzystorami może słabiej ,ale z lampami PL produkcji nie ma wstydu :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wbamp.com/pl/produkt/thunderbird-dual-mono-wzmacniacz-zintegrowany/

To mnie interesowało juz od dłuższego czasu ale nigdy nie miałem odwagi spytać się o ceny przy założeniu że potrzebuję minimum 4 wejścia RCA (4 linie)

 

Ideałem jest jednobryłowy wzmacniacz LUB

Zestaw pre + koncówka ALE pre musi włączać końcówkę (trigger)

Oporowa suma to 8 tyś. To nie jest tak że nie mogę więcej wydać, ale to jest założenie którego mam zamiar sie trzymać

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość wejść zmieni cenę niewiele. Trochę więcej bedzie pilot kosztował. Myslę, ze nie masz co się zastanawiać tylko dzwoń. Ja nie slyszalem integry tylko monosy na kt88. Tu widzę, ze są 150 czyli silniejsze lampy.

Telefon nic nie kosztuje. Na stronie wba jest cennik wzmacniaczy. Ze swojej strony moge tylko powiedzieć, ze te wzmacniacze są uczciwie wycenione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, audiowit napisał:

Ilość wejść zmieni cenę niewiele. Trochę więcej bedzie pilot kosztował. Myslę, ze nie masz co się zastanawiać tylko dzwoń. Ja nie slyszalem integry tylko monosy na kt88. Tu widzę, ze są 150 czyli silniejsze lampy.

Telefon nic nie kosztuje. Na stronie wba jest cennik wzmacniaczy. Ze swojej strony moge tylko powiedzieć, ze te wzmacniacze są uczciwie wycenione.

Ja tam na zdjęciach widzę 88-ki ;) 

Tylko czy takie "techniczne" brzmienie się spodoba ? Natomiast warto rozmawiać , niekiedy konstruktorzy mają parę wzmacniaczy na miejscu czy to do modów , czy też w produkcji , tylko odsłuch u nich i tak nic nam nie da ...

Wrzuciłem w temacie lebena artykuł z odsłuchu haiku 300b 9w , jakże pan Pacuła był zaskoczony iż jego "trudne" monitory zostały elegancko napędzone , mam też link do paru projektów wzmacniaczy gdzie twórca elegancko opisuje iż nie moc wzmacniacza daje kontrole nad głośnikami :P 

Pilot to zazwyczaj koło 400zł dopłaty , potencjometr z silnikiem + ów pilot (może być uniwersalny , ja mam opcję programowania ,ale musiałbym otworzyć wzmacniacz i tam coś wcisnąć)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż.

Powiem wam że dla mnie jednak jest dziwne to ze firmy oferujące zbudowanie sprzętu audio nie oferują realnej możliwości odsłuchania u siebie w domu. To jakaś abstrakcja że na pytanie o wzmacniacz do odsłuchu dostaję info że "za tydzień w "Łomsku czy Białymstoku"  będzie do posłuchania ale inny wzmacniacz ;) nosz kurde 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam slyszaleś, slyszysz roznicę. A tak wogóle to kup wzmak, ktory ma Kraft. Będzie Pan zadowolony ;). Nie? Moze dlatego, ze slyszał juz Pan wzmacniacze wlasnie z tych manufaktur...:).

No niestety to bolaczka malych manufaktur. Zresztą oni nie nastawiają się na dużą produkcję. Już od 2 firm mialem telefon z zapytaniem czy nie wchodzić czasem " na salony ". Zawsze odradzam. Cena  kilkadziesiat % do gory.

Zresztą jedna ze znajomych firm wyszla z salonów. Mogla obnizyć ceny, a i tak sprzedają kilkukrotnie wiecej pocztą pantoflową. Srodowisko audiofilskie jest dosć male i wczesniej czy poźniej ktos zaprosi do domu na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Z mojego punktu widzenia to jednak bzdura.

Nawet takie manufaktury mogą mieć powiedzmy 1-3 egzemplarze swojego wyrobu - właśnie by wysłać do zainteresowanego. Bo tylko odsłuch u siebie da mi obraz tego co potrafi wzmacniacz. Tu nei ma co łączyć tego z "wejściem na salony" - wyolbrzymiasz

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...