Skocz do zawartości

Jest dzielony audiolab - lubię ten typ grania - co dalej ?


Fafniak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 233
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja pamietam jak się trochę oburzałem jak ktoś pisał o osłuchaniu, że ważne jest słuchać wielu systemów ale nie tak na AVS tylko wypożyczać chodzić do znajomych itd... a teraz im więcej słucham, pożyczam czy odwiedzam przyjaciół to dochodzę do tego samego wniosku 😏

Kluczowe jest słuchać i porównywać żeby wiedzieć o czym się mówi. Może nie zawsze mierzyć i porównywać w ślepych testach ale słuchać ze względów czysto poznawczych.

Tak jak wyrabiamy sobie pewne kanony estetyki w miarę robienia zdjęć i stajemy się coraz lepsi

Bardzo fajny na to tekst kiedyś słyszałem w telewizji śniadaniowej. Ktoś zapytał jakiegoś wytrawnego narciarza wielokrotnego mistrza Polski :

- niech Pan nam da jakąś receptę żebyśmy zaczęli dobrze jeździć na nartach. Taką uniwersalną wskazówkę co należy robić.

Gość bez chwili namysłu odparł 

- jeździć na nartach

Tak parafrazując ten wywiad Co należy zrobić żeby odróżniać sprzęty audio i mieć pojęcie jak grają jakie mają zalety a jakie wady, należy słuchać 🙂

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dopiero na psokojnie mogę posłuchać.(delegację miałem)

Szalenie nasycony dźwięk, ale jak puściłem najnowszą metallicę... o dziwo wzmak spokojnie wyrabiał się.

Cavaliera conspiracy - może jutro ;)

 

Mam bardzo lekkie smażenie w głosnikach - słychać dopiero z odległości może 30cm-50cm ale przy całkowitej ciszy. Czy to normalne ?

Widze że w jednej z fronotwych lamp - górne ognisko ;) trochę słabiej świeci/żarzy się ... ?????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wysokotonowiec słychać jak przystawię ucho , na tranzystorze także ale "inaczej" ;) 

Lampy potrafią być lekko inaczej skonstruowane i różnie świecić , ja bym się nie przejmował.

20-30h to mało , 100-120h i dopiero pokaże potencjał

Co do metallici , też dziś słuchałem i byłem pod wrażeniem jak bębny chodziły + drive gitar :D

Jak widać lewa 6sn7gtb 1 z 4 po lewej na dole słabiej świeci ;) 

DSC_0022.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że chcesz znaleźć jakiś "KIT" do samodzielnego złożenia.

Jak już znajdziesz to pochwal się co wybrałeś. Ja mam schizę elektryczno/gazowo/płomieniową ;) - bałbym się sam to robić.

 

Dlaczego w tym wzmacniaczu co jest u mnie jest zestaw 3 lamp i 4 lamp?

Wszystkie wzmacniacze jakich słuchałem miały parzyste liczby lampek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Fafniak napisał:

Dlaczego w tym wzmacniaczu co jest u mnie jest zestaw 3 lamp i 4 lamp?

Schemat potrzebny żeby odpowiedzieć. Możliwe, że jedna lampka w zasilaczu pełni jakąś rolę. Ja chcę zbudować prawie klona Audio Note PP na el84. Nie będzie to rasowy klon bo nie mam dostępu do traf oryginalnych, więc będą Pana Ogonowskiego. Za jakiś czas otworze nowy wątek w DIY. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fafniak napisał:

Czyli rozumiem że chcesz znaleźć jakiś "KIT" do samodzielnego złożenia.

Jak już znajdziesz to pochwal się co wybrałeś. Ja mam schizę elektryczno/gazowo/płomieniową ;) - bałbym się sam to robić.

 

Dlaczego w tym wzmacniaczu co jest u mnie jest zestaw 3 lamp i 4 lamp?

Wszystkie wzmacniacze jakich słuchałem miały parzyste liczby lampek

Zapewne 1 z 3 6sn7 to tzw. odwracacz fazy czy jak to się zwie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci pasuje Selene to dzwonisz do sinusaudio , mówisz co Ci pasowało i zamawiasz wypas custom lampę , na lepszych komponentach wg własnego widzi misie :D

Mój też ma stały pobór 200W , jako iż wygrzewam lampy to sobie zapisuje ile grane i w przeciągu miesiąca ~80h (w tygodniu mało czasu) , także 80 x 0,15kWh = ~10zl więcej względem 50W poboru z tranzystora. Jakby się uprzeć to i tak więcej jak ~20zł na miesiąc więcej na prąd nie pójdzie :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca tak jest, ze mowisz, ze podoba Ci się selene, to zrobią Ci selene na innych komponentach. Zrobia Ci inny wzmacniacz, czy bardziej Ci odpowiadający?....

Nie przejmuj się ja nie mam zadnego wzmaka, ktory bralby 200W. Jeden bierze 1000W, a drugi 800W. Lorka bierze ze 400. Tranzystor nie wiem, bo pracuje w AB ale do eko nie należy.

Nie zauwazyłem roznic w rachunkach.

Zaraz zobaczę, czy coś jest wartego uwagi.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audiowit napisał:

Nie do konca tak jest, ze mowisz, ze podoba Ci się selene, to zrobią Ci selene na innych komponentach. Zrobia Ci inny wzmacniacz, czy bardziej Ci odpowiadający?....

Też mi się tak wydaje że to nie jest do końca tak proste i oczywiste , szczególnie gdy wchodzi "termin" inne "lepsze komponenty"

Idę po wino .. myśleć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.olx.pl/oferta/wzmacniacz-lampowy-ayon-scorpio-hi-end-CID99-IDr50WZ.html#position=9&page=3

Poczytaj sobie o nim.

A tak swoją drogą to bardzo dziwię Ci się, ze podoba Ci się wzmacniacz na el34. Przeciez lubisz audiolaba. Trochę to wygląda na to, ze nie wiedziałeś co Ci się podoba.

Ten skorpion to najtanszy wzmak ayona ale warto rozwazyć.

I jeszcze jedno. Dobrze sprawdź czy w klasyce szczególnie duzych skladach el34 nie pogubi Ci się i prawidłowo pokaże scenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sceny dużych składów - to jest śliski temat i juz się na ten temat kłóciliśmy ;D

 

Ten wzmacniacz ma zaokraglony niski zakres/ czaruje ale czaruje pozytywnie

Kupuje mnie "przyjemnością"

W wielu miejscach szostakowicza odczuwam to samo co stojąc blisko orkiestry i patrząc w lupę czuję na ciele i w uszach (uchu - bo drugie zasłania kamera)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. O tym mowię. Czyli ma swój charakter. 

Jesli masz jeden system, to może być to uciazliwe. Ja mam jeden taki miły. Ale ten referencyjny jest poprawny i wszystko na nim gra.

Tak się zastanawiam. Jeśli lubisz taki dźwięk to koniecznie powinieneś posluchać triody w układzie se. Tylko, ze raczej nie masz do niej kolumn.

SET powinien Cię rozwalić.

Z ciekawych wzmakow to nasz forumowy kolega Fonomaster ma na sprzedaż bardzo fajny wzmak na 2A3 tylko, ze te Twoje kolumny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...