Skocz do zawartości

Jest dzielony audiolab - lubię ten typ grania - co dalej ?


Fafniak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 233
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

@audiowit nie pamiętasz jak kiedyś wspominałeś iż nie wygrzane lampy sieją mocno ? Też tak miałem na początku , czułem się jakbym był w chmurze dźwięku , jak się wygrzały to minęło ;) 

Inna sprawa ,że z czasem efekt "wow" znika , tylko też nikt normalny nie będzie potem 2tyg słuchać na czymś słabszym i się "męczyć" by znów poczuć ten efekt , tym bardziej ,że nie wiadomo czy pamiętając jak brzmi lampa to ów efekt się osiągnie ponownie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

U mnie są te 3 lampy które są niby sterujące czy jakoś tak.

Jak to jest z dobieraniem ich?

Normalnie jest tak że sklepy oferują dobrane 2ki lub 4ki lamp.

Czy te 3 lampy muszą być identyczne czy np. 2 odpowiadają za kanał lewy i prawy a trzecia za jakieś chmury na niebie ? ;)

Próbowałem znaleźć info ale jakoś słabo mi idzie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

U mnie są te 3 lampy które są niby sterujące czy jakoś tak.

Jak to jest z dobieraniem ich?

Normalnie jest tak że sklepy oferują dobrane 2ki lub 4ki lamp.

Czy te 3 lampy muszą być identyczne czy np. 2 odpowiadają za kanał lewy i prawy a trzecia za jakieś chmury na niebie ? ;)

Próbowałem znaleźć info ale jakoś słabo mi idzie.

 

Pytaj producenta , ale 1 tylko odwraca fazę = taka bardziej robocza , więc tylko parę byś potrzebował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kubakk napisał:

ale 1 tylko odwraca fazę = taka bardziej robocza , więc tylko parę byś potrzebował.

Tym bardziej bardziej powinna trzymać parametry, jeżeli składa się z dwóch połówek to obie muszą mieć równe emisje itd., a rożnie z tym bywa. Poza tym to, że odwraca sygnał czy zmienia fazę nie zwalnia jej od utrzymania jakości sygnału. Tak mi "logika" podpowiada ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MariuszZ napisał:

Tym bardziej bardziej powinna trzymać parametry, jeżeli składa się z dwóch połówek to obie muszą mieć równe emisje itd., a rożnie z tym bywa. Poza tym to, że odwraca sygnał czy zmienia fazę nie zwalnia jej od utrzymania jakości sygnału. Tak mi "logika" podpowiada ;) 

Ale nie musi być dobrana do 2 pozostałych więc można różnych firm zastosować ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dzisiaj oficjalnie i tak 'do końca' stałem się posiadaczem SELENE EL34

Z całego serca polecam też sklep AUDIO-ON   https://audio-on.pl/

Przyznam że z takim poziomem obsługi spotkałem się po raz pierwszy.

W tej chwili mam 2 sklepy :) które z czystym sumieniem mogę wszystkim polecić :)

Audio-on i S4home

:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór , pełna lampa w klasie A , 2x 25W - chyba nie ma problemu z brakiem mocy ? ;)  Fajnie gra od małych poziomów głośności pełnym pasmem ?

Multum możliwości zmiany brzmienia z uwagi na zastosowane lampy.

Wrzuć nocne fotki , jak świecą niebieską poświatą lampy

Podziel się ogólnymi wrażeniami z przetestowanych sprzętów i dlaczego wygrała ów lampa ? ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj miedzy zlosliwosciami.

Gold liony są ciepłe. Jesli chcesz wydać pieniadze to dołóż i za jakis czas kup nosy. Czasem szkoda kasy. Bedą Ci lezaly te lampy bo kazdy bedzie wolal kupić nowe Gold Liony bo nie są drogie. A jesli chodzi o jakosć to jedne z lepszych obecnie produkowanych lamp.

No i gratulacje. Nie za wzmacniacz ;) tylko za odwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...