Skocz do zawartości

Jest dzielony audiolab - lubię ten typ grania - co dalej ?


Fafniak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 233
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

@Fafniak 

1.a co z audiolabem? Zostawiasz??

2.Co będzie teraz Twoim głównym systemem?

3.Jak wiesz, ja też miałem audiolaba, uważam że to świetne wzmacniacze, ale wiem też, że są inne lepiej grające dla mnie wzmaki. A jak jest w Twoim przypadku? Czy znalazłeś swój dźwięk? Albo chociaż kierunek? 

Pozdrawiam Cię 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Fafniak jak ta lampka?

Słuchałem 2h nowych lamp - nie mam jeszcze zdania

6 godzin temu, 1Ender napisał:

1.a co z audiolabem? Zostawiasz??

niestety musze sprzedać - nie mam miejsca a i kasa się przyda

6 godzin temu, 1Ender napisał:

2.Co będzie teraz Twoim głównym systemem?

 

SELENE EL 34 + oberon II

6 godzin temu, 1Ender napisał:

3.Jak wiesz, ja też miałem audiolaba, uważam że to świetne wzmacniacze, ale wiem też, że są inne lepiej grające dla mnie wzmaki. A jak jest w Twoim przypadku? Czy znalazłeś swój dźwięk? Albo chociaż kierunek? 

Gdybym miał miejsce i kasę miałbym 2 wzmacniacze

HAIKU SOL II i ten SELENE 34

Obydwa są zaprzeczeniem Roksana a dla mnie rozwinięciem audiolaba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe :)

Atoll da mnie ma tę zaletę że każdy klocek gra inaczej (trochę lub "trochę" bardziej) dzięki czemu można poskładać sobie różne zestawy (nigdy 400tki nie słuchałem) ale generalnie nie jest to spokojne zrównoważone granie - dla mnie zbyt często jest zbyt dużo "ekspresji" ;)

Podobnie właśnie Roksan

Hegel znalazł się po stronie "akceptowanych" ze względu na brak tego (ale słuchałem tylko 2)

Natomiast nowe exposure jest uważam świetne :) ale cena wzięta z kosmosu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Fafniak napisał:
21 godzin temu, 1Ender napisał:

2.Co będzie teraz Twoim głównym systemem?

 

SELENE EL 34 + oberon II

Skoro wyrażasz się już w sposób mocno zdecydowany, to czy mógłbyś @Fafniak w kilku zdaniach napisać/podsumować, jakie czynniki zdecydowały, że Twoje dalsze obcowanie ze sztuką będzie się odbywało poprzez szklane bańki? Oczywiście moja ciekawość skierowana jest głównie w stronę walorów sonicznych. Konkretnie:
1. Dlaczego zostaje lampa?
2. Który dźwięk uważasz za bardziej poprawny, bliższy oryginałowi słyszanemu na żywo (patrząc na całokształt) - z posiadanego do tej pory wzmacniacza tranzystorowego, czy jednak z lampowego?

Pytam, bo od jakiegoś czasu także rozważam pójście w kierunku metalu i szkła (tylko ciągle mi się przytrafiają nieprzewidziane wydatki na inne elementy zestawu audio 😂 ), jednak wciąż docierają do mnie bardzo sprzeczne informacje w tym temacie. Chciałbym po prostu wyrobić sobie bardziej zdecydowany pogląd, zanim podejmę jakiekolwiek działanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że jednak mam trochę czasu.

Dlaczego zostaje lampa...

Po pierwsze dlatego że wzmacniacz lampowy chodził mi po głowie od dawna a właściwie od momentu poznania płaszczki.

Potem był kontakt z fatmanem i trianglem.

A potem jakieś kolejne.

Po drugie średnica... nie wiem czy jest bardziej naturalna ale bardziej przypomina mi to co słyszałem w studio jak robiliśmy jakieś makingofy nagrań.

Klasa A która posiadam od małych wartości głośności jest bardziej nasycona. 

To tak w uproszczeniu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś jeszcze.

To nie jest proste aby wyartykułować sensownie "dlaczego"

To co mi cały czas przychodzi do głowy, to jest kwestia "obecności" muzyki.

W audiolabie miałem zrównoważone granie, z dośc dużą dynamiką ale nie przesadną, bez chorej ekspresji ;)

W lampie mam to samo ale przy wrażeniu że muzyka jest bliżej mnie (bez wypychania przed kolumny) jest bardziej namacalna.

trąbka ma więcej finezji, flet ma "szersze"/ głębsze brzmienie

To samo można pisać o skrzypcach.

Jak jest mały skład to jest maly skład a nie wielka orkiestra ;)

I to są dziesiątki takich małych rzeczy które czasem ciężko opowiedzieć

Błagam nei pytaj o "naturalność" dźwięku. To jest jeden z moich "koników" i problemów.

Myślę że ci którzy słuchają prawdziwego dźwięku , mają większy dystans

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fafniak napisał:

Dowiedziałem się od autora tych konstrukcji (HAIKU) że te 3 lampy (sterujące?) on zaleca by były takie same ale NIC nie stoi na przeszkodzie aby użyć 2 innych (lewej i prawej) według własnego widzimisię.

Czyli potwierdziło się iż odwracacza fazy nie trzeba ruszać , więc spokojnie możesz jakąś parę poszukać w przyszłości. Ewentualnie możesz także trzecią pojedynczą NOS lampę dołożyć , wtedy nie trzeba dobierać parametrycznie do pozostałych .

Nie przeszkadza upał w odsłuchach ? Ja max 1h wytrzymałem , za rok chyba klima wpadnie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pędrak napisał:

Przepraszam za "nie na temat"...

Jeśli ktoś potrzebuje porady nt przenośnego klimatyzatora to służę opinią na priv po zakupie takowego rok temu😎

Przenośny mam w robocie , kiepskie rozwiązanie ;)  Lepiej zamontować agregat na balkonie , i dynks przy suficie :P  ale nie róbmy OT

Czy haiku selene el34 nie ma problemów z bassem ? Tworzy scenę niczym z bycia na koncercie , szczególnie przy kameralnych wykonaniach ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...