Skocz do zawartości

Jest dzielony audiolab - lubię ten typ grania - co dalej ?


Fafniak

Recommended Posts

2 godziny temu, Fafniak napisał:

A one pasują ?

RCA 6F8G z przejściówką oraz 6sn7 raytheony oczywiste że pasują. Niby RCA mało "szanowane" przez ludzi ,ale wg mnie warto samemu zawsze słuchać , szczególnie iż w cenie 300zł masz przejściówki warte ~100kę.

I trzeba się spieszyć bo audiowitoldy mogą podebrać ;)  ja swoje sylvki w ~15minut od pojawienia upolowałem :P 

PS: lepiej lampy brać od ludzi z forum , nawet jeśli są używane

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 233
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pasują. Raytheonow nie polecam raczej. Rca bardziej. Ale najpierw dowiedziałbym się z jakich lat produkcji są one. Lampy to wyzsza szkola jazdy. Trzeba się orientować mniej wiecej co warto.

Nie podbiorę. Nie jestem nimi zainteresowany. Zbieram ecc88,83 namietnie 6sn7 w drugiej kolejnosci. Ale teraz raczej skieruję zainteresowanie na grubsze sztuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozmach, mocny bas ale mało smaku, barwy, tonalnosci.

Z rca też raczej bym zrezygnował, bo sygnal idzie przez przejsciówkę, ktora degraduje. Szukaj dalej.

Do el34 wybrałbym lampę dynamiczną ale nie upraszczającą. Niestety celowałbym wysoko. Nie przychodzi mi nic na myśl teraz. Ja teraz chetnie kupilbym kwadrę GE. Być moze przyda mi się w najblizszym czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, kazda dobra lampa ma drive. Jesli nie ma drive, to nie jest dobra. Mogę polecić Ci marconi, ale jest podejżany wysyp tych lamp. Obawiam się, ze ktoś pozbywa się trupów. I są tanie. Do niedawna kosztowały 2x więcej.

Hmmm no to może spróbuj raytcheona. On jest wlaśnie dość szorstki. Cena jest dobra, a na lampach nie stracisz jesli nie kupisz truchła lub podrobki.

Pomyśl o Sylvanii. Mam chyba sylvanię i ona byla dość szorstka, przy czym chyba trochę jaśniejsza.

https://allegro.pl/oferta/6sn7gtb-ge-usa-dobrana-para-lamp-nos-61-6sn7-8182949079

O proszę. Dobry sprzedawca, dobre lampy. W kolano sobie strzelam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem dziś 3 kawałki Judasa i 1 Accepta (nie moje klimaty) , zauważam zbieżność czyli kiepski mastering podobny z innymi podobnymi kawałkami. Wokal często przykrywa resztę , przez co drive mniejszy.

Słucham np. Led Zeppelin - Whole lotta love , i jakoś potrafili zrobić jak należy w remasterze , że nic niczego nie przykrywa , tak więc dziwnie ;)  Tak więc wg mojej opinii gdzieniegdzie jest problem z realizacją , nie wiem czy inni także się z tym spotkali , że rock bywa często kiepsko nagrany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej do oferowanych np. przez Yasio RCA 6F8G się nie zniechęcaj , przejściówka jeśli degraduje dźwięk to i tak zagrają lepiej niż tungsol/eh 6sn7gtb z nowej produkcji ;) 

Te RCA sądząc po cenie to pewnie z lat 50-tych , trudno orzec czy dobre , wiadomo lepsze z 40-tych , ale lepszy rydz niż nic , i jeśli nie są zbytnio zużyte to warto mieć odnośnik. Brzmienie może być tak jak u mnie , czyli trochę mniej powietrza , tym samym mniej góry , za to dół , dolna średnica robi robotę - riffy gitarowe , bębny , gitara basowa fajnie zróżnicowane.

Teraz np. leci u mnie Notorius B.I.G , bardzo dobre realizacje , od niskiego poziomu głośności jest "drive" , bit i wokal taki ,że można się lekko cofnąć do lat 90-tych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wierzę. Fafniak posłuchał mojej rady trzeba to zapisać w jakichś almanallachach.

Wiem, ze fajny. Nie polecam innych. Jestem pożądną firmą ;). Te ge mogą być nawet docelową lampą jesli Ci podejdą. Ja sluchałem ich w systemie za pierdylion złotych. 

To teraz zakladaj zeszycik i je wygrzewaj. Zapisuj ile grały. Po jakichś 50h będą juz grały jak należy.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka.

Zaraz po włożeniu lamp i odpaleniu wzmacniacza. Odczekałem  5-10 minut i puściłem muzę. Ilość sybilantów mnie przytłoczyła. Ale po kolejnych 2 minutach zaniknęły. Więc może jednak @Bogusław Kożyczkowski

Może jednak lampy?

To co powyżej to wynik błędu na forum i Android. Jest nie do skasowania z poziomu telefonu

@Redakcja AUDIO

IMG_20190618_082943032.thumb.jpg.4c6109adcb7c11c1f52e65d8c5439837.jpgIMG_20190618_082953875.thumb.jpg.8cdade838151e955528aacb624b229eb.jpg

IMG_20190618_083010808.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak, to akurat jest inne zjawisko. 15 min, a w zasadzie 1h to czas w ktorym elektronika dochodzi do optymalnej temperatury pracy.

W tranzystorach, wbrew pozorom ten czas jest dłuzszy i dlatego jest slabiej slyszalny.

A lampy naprawdę się ustabilizuja po 50h grania. Wszystkie Twoje odczucia przed tym czasem bedą mylne.

Zmiana marki, rocznika, a nawet serii lamp jest bardzo słyszalna. Kiedy w kablach te roznice mogą być zacierane przez warunki, o ktorych juz wielokrotnie rozmawialiśmy to zmiana lampy jest odczuwalna i nie ma fak... mozliwosci zebys jej nie odczuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, audiowit napisał:

Hornet polecał ge? Podpytywaleś go o brzmienie?

Nie pytałem - byłem zbyt zmęczony po zdjęciach i dość późno było, żeby facetowi zawracać głowę.

A druga sprawa zaskoczył mnie trochę wygląd /zawartość jego stołu audio. To "dłubek" jest - sprzęt na płytkach połączony kablami - jak u mojego kumpla :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...