Skocz do zawartości

Kino domowe 21 m2


bladeno1

Recommended Posts

Witam 

Jestem nowy na forum i jestem laikiem jeżeli chodzi o tematy audio. Poszukuję w miarę dobrego systemu audio/kina domowego do swojego pokoju. Pokój nie jest duży (21m2) a w dodatku TV jest nietypowo umieszczony (schemat poniżej):

pokoj.png.2d64d3c8062a6cf5719f6f58706e7c3b.png

TV to LG OLED C8 55. Będę głównie oglądał filmy. Od czasu do czasu też słuchał muzyki. Nie wiem czy warto inwestować w system 5.1/7.1 z Dolby Atmos  czy na tak małym metrażu lepiej kupić soundbar. Budżet jakim dysponuję to max 5500 zł ale to absolutne max. Czy na tak małym metrażu opłaca się inwestować w kino domowe 5.1/ 7.1 z Atmos? Jeżeli tak to jaki zestaw kupić? Bardzo proszę o fachową pomoc. Dodam jeszcze że zależy mi na czystym dźwięku. Duża moc nie wchodzi w grę tylko czystośc/ jakość dźwięku. Jeżeli jest to możliwe w tak niskiej kwocie. Pozdrawiam

 

Czy nikt mi nie pomoże? Budżet za mały? 

Edytowano przez bladeno1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

w takim pomieszczeniu skup się na klasycznej konfiguracji 5.1. Moja propozycja to amplituner Yamaha RX-V485 lub lepiej Denon AVR-X2500H połączony z kolumnami Polk Audio T531 lub Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0, całość wspomagana subwooferem Klipsch R-100SW. Zestaw taki powinien Cię w pełni usatysfakcjonować.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bladeno1 napisał:

Czy z takiego zestawu uzyskam dźwięk zgodny ze standardem Dolby Atmos? 

Nie wykorzystasz dobrodziejstw Dolby Atmos. Jeśli bardzo zależy Ci na Atmos, wchodzą w rachubę dwie opcje - wybór kolumn z opcją dostawek Atmos, które emitują dźwięk w stronę sufitu i odbity trafia do słuchacza. Opcja ta ze względu na dużą wolną przestrzeń z prawej strony niestety nie jest najlepsza. Drugą opcją jest montaż kolumn DA w suficie. Jednak przy takich opcjach w rachubę wchodzi amplituner Denon AVR-X2500H.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawki Atmos zrobią połowę roboty. Szkoda kasy. Albo montowane w suficie albo daj sobie z nimi chwilowo spokój.

Martwi mnie jednak ułatwienie tego sprzetu. Czy mozna TV przenieść na krótszą ścianę? tu będziesz się gniótł mimo że można tam zastosować podłogówki.

Onkyo 686 + Polk T531 lub Quadral 6500LE + Sub Heco Sub 30A

Zapraszam na odsłuch oraz po lepsze ceny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q21 napisał:

Nie wykorzystasz dobrodziejstw Dolby Atmos. Jeśli bardzo zależy Ci na Atmos, wchodzą w rachubę dwie opcje - wybór kolumn z opcją dostawek Atmos, które emitują dźwięk w stronę sufitu i odbity trafia do słuchacza. Opcja ta ze względu na dużą wolną przestrzeń z prawej strony niestety nie jest najlepsza. Drugą opcją jest montaż kolumn DA w suficie. Jednak przy takich opcjach w rachubę wchodzi amplituner Denon AVR-X2500H.

OK. Jeszcze się zastanawiam ale myślę że na chwilę obecną zrezygnuję z Dolby Atmos. Za rok będę robił remont pokoju i wtedy pomyślę o zamontowaniu głośników w suficie. Teraz może zaopatrze się w amplituner Denona AV R-X2500H albo Onkyo 686. Teraz tylko mam pytanie - Jak kupię głośniki Polk T531 to czy później tylko wystarczy dokupić dwa sufitowe do Atmos? Czy będę musiał wymienić wszystkie? 

 

3 godziny temu, S4Home napisał:

Dostawki Atmos zrobią połowę roboty. Szkoda kasy. Albo montowane w suficie albo daj sobie z nimi chwilowo spokój.

Martwi mnie jednak ułatwienie tego sprzetu. Czy mozna TV przenieść na krótszą ścianę? tu będziesz się gniótł mimo że można tam zastosować podłogówki.

Onkyo 686 + Polk T531 lub Quadral 6500LE + Sub Heco Sub 30A

Zapraszam na odsłuch oraz po lepsze ceny.

Pozdrawiam

Niestety nie mogę przenieść telewizora na krótsza ścianę. Z jednej strony na krótszej ścianie mam okno a z drugiej drzwi. Czy jakbym zamontowal  za rok głośniki w suficie to będzie odczuwalny efekt dźwięku Atmos? Czy ta wolna przestrzeń z prawej strony to utrudni? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...