Skocz do zawartości

Szybkie pytanie o głośniki sufitowe do atmosa


filmowiec

Recommended Posts

Witam Panów kinomaniaków
Potrzebuję szybkiej porady i oferty zarazem

W skrócie: Sprzęt na bazie Marantza SR5013 do tego 5.1 Audiovector serii QR3 wraz z REL T7

chce to rozbudować do 5.1.2 Dolby Atmos
potrzebuję 2 głośników sufitowych wbudowanych w sufit podwieszany ale największy problem jest w tym że sufit opuszczony jest o 7 cm  

Czy znajdę coś sensownego do 800 zł (no max 1000 zł) za parę??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając oferty głośników to widzę że ciężko coś znaleźć w tym rozmiarze, ewentualnie można przecież trochę obniżyć sufit w tym miejscu gdzie planujesz zamontować głośniki, można np. wykonać takie skrzynki i wpuścić je w te 7cm, a część co będzie wystawać ładnie obrobić płytą g/k. 

glosnik_sufit_1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, yahoo111 napisał:

A nie dasz rady zrobić centymetrowej głębokości otworu w stropie? Tam wgłąb wchodzi tylko cewka i magnes, więc nie trzeba wycinać walca o średnicy nastu centymetrów. 

Pewnie dam radę cm czy dwa 
ale to blok i nade mną są sąsiedzi więc muszę to jeszcze dodatkowo wyciszyć 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, filmowiec napisał:

Czekam spokojnie, ale branża nadal chyba śpi 😜

Nie tyle śpi co ma ograniczoną ilość postów. Po prostu czasem nie mogę już odpowiedzieć.

Też bym stawiał na Magnata. Bo nie masz za speclajnie dużego wyboru, także ze względu na budżet.

Jest jeszcze opcja Tagi, ale przy Audiovectorach, Magnat spisze się po prostu znacznie lepiej. Ewentualnie Klipsch: https://www.klipsch.com/ceiling-speakers

Ale tu problem będzie cena.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Nie tyle śpi co ma ograniczoną ilość postów. Po prostu czasem nie mogę już odpowiedzieć.

Też bym stawiał na Magnata. Bo nie masz za speclajnie dużego wyboru, także ze względu na budżet.

Jest jeszcze opcja Tagi, ale przy Audiovectorach, Magnat spisze się po prostu znacznie lepiej. Ewentualnie Klipsch: https://www.klipsch.com/ceiling-speakers

Ale tu problem będzie cena.

Pozdrawiam

Hmmmm czyli bez kucia sufitu się nie obejdzie? Bo z tego co widzę ani Magnat ani Klipsch nie maja nic poniżej 8 cm głębokości montażu. 

A jakie konkretnie modele wybrać? 

A gdybym tak zwiększył budżet do 1300 za parę to coś zmieni znacząco? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
1 godzinę temu, Adams_e32 napisał:

Witam, planuję remont pokoju z zamiarem zrobienia sali kinowej, może nie profesjonalnej, ale z dolby atmos. Nie bardzo wiem od czego zacząć, budżet jakim mogę dysponować  to ok 10.000zł na kino. Co byście mi doradzili??

Zacznij od otwarcia nowego wątku. Oprogramowanie forum czasem płata figla i dopisuje nowy wątek jako odpowiedź do ostatnio oglądanego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...