Skocz do zawartości

Tannoy xt6 - jaki wzmacniacz - onkyo9070, denon 2000ae, marantz 8005 ?


nazghul

Recommended Posts

Zakupiłem dwa monitory Tannoy xt6 - planuję zakupić do nich wzmacniacz. Lubię słuchać każdego rodzaju muzyki - od jazzu, hip hopu po elektronikę i black metal - więc chciałbym aby to był zestaw uniwersalny. Narazie staną w salonie ok. 20m2. Źródłem ma być tidal hifi i spotify poprzez Yamaha wxad-10 a w przyszłości dobry streamer z dobrym DAC i z bluetooth aptxhd dla żony ;) Wzmacniacz musi mieć wejście bezpośrednio na końcówkę mocy do późniejszego podłączenia do . Docelowo wzmacniacz będzie zasilał duże kolumny w stylu tannoy xt6f w salonie 30-35m2.

Budżet to 3000zł. W tym budżecie narazie mam na oku Onkyo a-9070, Denon pma-2000ae i marantz 8005. Z nowych zastanawiałem się nad audiolabem 6000a - wychodzi za 3k nowy, z gwarancją i napakowany bajerami jak DAC i bluetooth ale jakoś nie lubię kupować rzeczy made in china. Jak sądzicie który z powyższych byłby najlepszym wyborem - na anglojęzycznych forach chwalą połączenie onkyo 9070 z tannoyami xt - do tego oferta to 4letni wzmak od pierwszego właściciela. Z interesujących opcji jest jeszcze denon 1510ae i 1520ae ale one są droższe od 2000ae. Jakieś porady?

Edytowano przez nazghul
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Propozycja Denona i Marantza jest znacznie lepsza niż Audiolaba czy Onkyo. Do Tannoya trzeba dodać nieco melodyjności. 

Świetne monitory, może Ci brakować w nich nieco basu. Ale zrobiłem kiedyś eksperyment i polecam Ci zrobić to samo.

Po pierwsze na 30m Tannoy Xt6F będą zdecydowanie za małe. Tu 8T jak nic.

Po drugie zostaw te monitory a dokup dwa suby jak Rel T5i. Dzwięk przy odpowiedniej konfiguracji uzyskałem lepszy od podłogówek znacznie droższych.

Monitory Tannoya mają rewelacyjną przestrzeń, swobodę grania, oderwanie dźwięku. Odpowiednie dobrane, skonfigurowane basy tworzą pełny system na lata. Wtedy nei trzeba Ci końcówki mocy nawet.

Sprawdz :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

q21 audiolab cały czas się zastanawiam, dostałem od Was cenę na priv i cały czas kusi - w końcu to jednak sprzęt nowy

xt6f czy tam xt8f to będą docelowo w przyszłości w systemie 5.1 - wtedy monitory xt6 będą robić za tyły - ale dużymi kolumnami będę przejmował się jak przyjdzie na to czas. wielkość salonu też będzie do dogrania ;) tym się narazie nie przejmuję - tylko mocą wzmacniacza i wyjściem main in/direct in

narazie mam xt6 + chcę do tego wzmacniacz który później będzie zasilał duże podłogówki

z używek cenowo wygląda to tak:

onkyo 9070 mam na oku za 2.9k [pierwszy właściciel, papiery, karton, kupiony w 2015]

denon 2000ae za ~ 2.4k [historia trochę nieznana, był serwisowany, do obejrzenia na miejscu w Lublinie, mam zdjęcia wnętrza i w porównaniu z zdjęciami nówek z neta wygląda na niemodyfikowane]

marantz 8005 - 2850 [allegro, polska dystrybucja, komis w wawie, gwarancja 30dni]

odsłuch mógłbym tylko denona. onkyo w Krakowie może odebrać osobiście znajomy ale bez odsłuchów na własnych kolumnach [ja jestem z Lublina]. w sumie to zakup trochę w ciemno. nie jestem wymagający - to i tak będzie taki przeskok jakościowy dla mnie że będzie to prawdopodobnie zakup na długie lata. jedyny kontakt z dobrym audio to moje sennheisery momentum on ear i audiotechniki sr5bti lubię oba rodzaje grania mimo że są tak inne ;)

Edytowano przez nazghul
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl temat, sprawdź Audiolab, niczym nie ryzykujesz, a jak nie będzie Ci odpowiadał, po prostu odsyłasz a my zwracamy Ci pełną kwotę. 

Z używek jeśli historia nieznana i serwisowany, to odpuść sobie. Można ewentualnie jeszcze brać pod uwagę Marantz, ale myślę że spokojnie możemy postawić obok siebie Audiolab i PM8005 i porównywać, Audiolab nie będzie w tym przypadku odstawał klasą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. sprzedawcy denon był nieprzerabiany i nie miał żadnych przeróbek, był w serwisie na przeglądzie kondensatorów - to raczej normalna sprawa.  przynajmniej ja lubię moje profesjonalne sprzęty jak gitara czy wzmacniacz lampowy do niej raz na jakiś czas oddać do serwisu choćby na rutynowy przegląd.

a ten audiolab da rade zasilić xt8f  przyszłości - nie będzie brakowału mu mocy? albo takie polk s60 [bardzo podobają mi się wizualnie]?

i czy bi-wiring w tannoyach daje dużą różnicę? warto dopłacać do podwójnych kabli? np. Melodika MDBW41520 - 2 m?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie którzy twierdzą że tak. Są ludzie którzy temu kategorycznie zaprzeczają. Równie dobrze możesz wymienić blaszki na odcinki kabla. Wyjdzie na to samo a taniej.

Na pewno te modele wzmaków są lepsze od Audiolaba. I jeśli mówimy o modelu 6000A to na pewno będzie odstawał. Ale koledzy dają Ci możliwość posłuchania go więc korzystaj.

Sprawdż, nie patrz na cenę tylko czy to brzmienie Ci się podoba. Weź od nich albo od nas obojętnie także PM 8006, gra tak samo jak 8005 i zobaczysz :) Krótka decyzja będzie.

Co do Denona byłby to mój faworyt ale tutaj to grzebanie mi się nie podoba. Jeśli tylko był badany ok. Jeśli serwisowany to nie wiemy co było zrobione. Moim zdaniem Onkyo nie pasuje tutaj.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dziękuję za wszystkie rady! wzmacniacz kupiony - wybór padł na Atoll in100se - dźwięki jakie płyną poprzez wxad10 to coś obłędnego, spełnienie moich marzeń :D dobrze że tak wcześnie zorientowałem się jak powinno słuchać muzyki - a nie na emeryturze hehe

a więc aktualnie zestaw wygląda tak [ceny podaję bo może kogoś zaczynającego przygodę interesować za ile można kupować używki w świetnym stanie ;]

tannoy xt6 [3letnie, polskie z papierami, 1.35k] + atoll in100se [3letni, polskie z papierami, przez większość czasu nieużywany, 2.6k] - do tego w miejscowym TopHiFi - 4x2m kabel AUDIOQUEST SLiP 14/2 [po dwa odcinki do głośnika] + interkonekt AUDIOQUEST Evergreen 1m + tymczasowo Yamaha wxad10 z odpalonym tidal hifi. przewody i interkonekt to najtańsze co mieli w tophifi a nie chciałem używać badziewnych kabelków i zrażać się od samego początku

teraz chciałbym popolować na DACa i na docelowy streamer. chciałbym w przyszłości móc podłączyć pod DACa streamer, odtwarzacz CD, telewizor a więc 3 wejścia minimum.

rozważam:

z nowych: atoll in100se [bardzo podobają mi się wizualnie segmenty atolla jeden na drugim i to główny atut, sterowanie z jednego pilota], audiolab M-DAC, arcam irdac2? z używek jeszcze nie wiem - świat DACów jest troszkę bardziej rozbudowany od reszty ;) jak wpłyną te DACi na brzmienie - wiem że mogę je wypożyczyć ale nie mam narazie źródła które mogłoby je zasilić

@S4Home czy ten cambridge audio cxn v2 na Twojej stronie w dziale outlet jest nadal aktualny? może bym zaczął jednak od streamera - widzę cxn v2 obsługuje już normalnie TIDALA. czy podłączanie takiego CXN do daca atoll dac100 ma wogóle sens - czy jakość byłaby bez większych zmian.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo przez majówkę nie ma mnie w salonie. 

Ale napis do nad maila to zobaczymy co uda się zrobić.

Podłączanie cxn nie ma sensu do dac atolla. Zresztą swoją drogą nie są to jakieś wybitne daci. Możemy ci pożyczyć i arcama i atolla i tego cxn i zobaczysz który ci lepiej spasuje w systemie.

Chętny?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak :) napisałem maila na stronie odnośnie cxn v2. czyli rozumiem że DAC wbudowany w cxn v2 byłby równie dobry co atoll? to jaki - używany czy nowy byłby ewidentnie lepszy od tego w cxn. w sumie taki dobry streamer jak cxn to mógłbym kupić już teraz tylko że cena +4k jest dla mnie zaporowa - daca kiedyśtam jakby był potrzebny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...