Skocz do zawartości

Przyjemne kolumny - porównanie, propozozycje ?


core3m

Recommended Posts

Cześć,

Jestem w trakcie zmiany kolumn na nowe. Szukam ciepło grających kolumn w okolicach 6tys za parę. Pomieszczenie około 25-30m (z możliwością przestawiania, wysuwania kolumn, więc to sobie jakoś dopasuje), wzmacniacza nie podaje - to jest kwestia, którą zawsze można zmienić. Interesuje mnie jak grają poniższe kolumny w momencie kiedy podłączamy je do neutralnego wyimaginowanego źródła 🙂

W oko wpadły mi:

1. Pylon Audio Diamond 25

2. Dynaudio EMIT M30

3. Kef R500

Jakie są różnice w brzmieniu pomiędzy tymi paczkami ?

Może jeszcze jakieś polecicie ? 🙂

Nie lubię dźwięku zbyt sterylnego, technicznego i nastawionego na detaliczność. Szczególnie jestem czuły na podbicia wyższej średnicy.

Edytowano przez core3m
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 30 metrów Diamond 25 faktycznie będą za małe. 30tki są nieudane więc w razie czego mówimy o 28kach.

KEF nei jest taki ciepły ale bardzo dobry zaokrąglony bas.

EMIT jest stosunkowo neutralny, nie ma jasności przez co może być odbierany jako ciepły.

Myślę że Propozycja Fyne Audio jest tu trafna lub bardziej cieplejsze ELAC Uni Fi FS.

 

Zapraszam mamy wszystkie modele na wypożyczenie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje wymagania z podanych przez Ciebie konstrukcji najlepszy będzie Emit M30, ale warto jeszcze posłuchać Opera Grand Mezza oraz koniecznie Audio Academy Hyperion IV lub w najnowszej wersji Plus. Moja ostatnia propozycja Audio Academy moim zdaniem będzie najciekawsza.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. 

Hyperiony miałem okazję ostatanio słuchać - niestety dla mnie te kolumny były troszkę za jasne (w wersji bez plusa). Fyne 501 również miałem okazję słuchać. Były również za mało słodkie u góry.

ELAC Uni Fi FS / Opera - do sprawdzenia wtedy.

Może jeszcze jakieś propozycje wartę rozważenia / przesłuchania ? 🙂

Tak mało jest łagodniejszych kolumn ? 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie lubisz ciepłe granie.

ELAC Uni Fi i KEF serii Q, jeśli nie te, to trzeba będzie włożyć więcej wysiłku w dobór odpowiedniej ciepłej elektroniki (wzmak + źródło)

19 godzin temu, core3m napisał:

Tak mało jest łagodniejszych kolumn ? 🙂

Tak, bo one się gorzej sprzedają. producenci wolą zatem brzmienie wciągające energią niż melodyjnością.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...