Skocz do zawartości

Jaki zestaw do słuchania klasycznego polskiego rapu?


adKey

Recommended Posts

Witam,

Prosiłbym o pomoc w wyborze zestawu do słuchania głównie polskiego rapu (pokahontaz, paluch, ostr, hades, kleszcz, gural), rapu słucham jakieś 4 lata, i zawsze były to słuchawki albo jakieś stare logitechy, nigdy nie miałem przyjemności słuchać go na porządnym sprzęcie. Jeżeli chodzi o stereo to jestem w tym totalnym laikiem. Mój budżet: 1500 zł, pokój 25m^2, jestem otwarty na propozycje.

Jeżeli chodzi o kolumny to myślałem nad Tannoy m1, m2, a r1 i jbl e20 

Edytowano przez adKey
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 25m Monitory Tannoy M1? Nie przejdzie

STX Electrino 250 do rapu? Nie przejdzie. I to 1500 to nie 2800-3000 nawet po rabacie. Chłopaki to 100% więcej. To nie jest trochę. Czasem nie warto pchać na silę swojej oferty, na prawdę. :(:( Później forumowicze źle odbierają całą branże.

Masz budżet który pozwala na dobór sprzętu pod rap.

Klipsch F2 i Yamaha AX500. W dobrych, idealnych stanach. Do tego zródło z czasem i masz sprzęt na kolejne lata słuchania Rapu :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko te Klipsche f2 nie schodzą poniżej 1100 za sztukę, naprawdę chciałbym zainwestować więcej w audio, no ale budżet nie pozwala. Natomiast pomysł z trochę droższymi kolumnami a tańszym ( w późniejszym czasem upgradowanym) wzmacniaczem nie jest zły. Może jakieś inne propozycje ? :D

Wgl raczej wolałbym skupić się na jakości i soczystości dźwieku niż na jego sile. Może jakieś propozycje mniejszych kolumn tylko z jednym niskotonowym ?

 

Edytowano przez adKey
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio polowałem na jakieś dobre monitory to w obserwowanych nadal mam na allegro - Monitor Audio Bronze 2 za 1200zł para [nowe 1800zł wyjściowo]. mam też w obserwowanych POLK AUDIO SIGNATURE S20 900zł para [nowe 1.6k] albo polk audio rtia3 1500zł [nowe 2k] z pełną gwarancją - polki z outletu denona na allegro. wczoraj Dali Oberon 5 poszły na allegro bcm za 1500zł para https://allegro.pl/oferta/dali-oberon-5-7997634201. ja sam kupiłem monitory tannoy xt6 2 letnie od pierwszego właściciela za 1.35k [nowe 2.8-3.2k] - warto trochę popolować na używki bo chyba nie ma na to popytu i łatwo kupić coś kilka klas wyżej a jak kupisz używki to zostanie dużo więcej na wzmacniacz.

pewnie nic nie pomogłem ale przynajmniej podbiję wątek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, adKey napisał:

Wszystko fajnie tylko te Klipsche f2 nie schodzą poniżej 1100 za sztukę, naprawdę chciałbym zainwestować więcej w audio, no ale budżet nie pozwala. Natomiast pomysł z trochę droższymi kolumnami a tańszym ( w późniejszym czasem upgradowanym) wzmacniaczem nie jest zły. Może jakieś inne propozycje ? :D

Wgl raczej wolałbym skupić się na jakości i soczystości dźwieku niż na jego sile. Może jakieś propozycje mniejszych kolumn tylko z jednym niskotonowym ?

 

2200 za parę? To już jakiś wariat chyba sprzedaje.

https://www.olx.pl/oferta/zestaw-klipsch-f3-b2-c20-stan-bdb-CID99-IDy4nmh.html#143db6f6e7

https://www.olx.pl/oferta/zestaw-klipsch-synergy-f1-2szt-b1-2szt-c1-kolumny-kina-domowego-CID99-IDyxGsD.html#143db6f6e7

tu są zestawy. Jak pojawia się oferta na same fronty to cena za parę to około 1000-1500 zł w zależności od stanu i koloru.

Trzeba trochę poczekać,. A żadne monitory nie sprawią Ci tyle radości co te podłogówki. NA pewno nie w rapie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...