Skocz do zawartości

jaki DAC do max 600zl z USB flac i radiami internetowymi?


michal40

Recommended Posts

czesc

pytanie jak w temacie - szukam DACa do NAD 356bee, potrzebne odtwarzanie z podlaczonego HDD po USB, radia internetowe i jak sie da (ale niekoniecznie) spotify, deezer. Czy cos sie znajdzie? Fajnie jakby mial wejscie optyczne, i dobre brzmienie wbudowanego przetwornika.

Wifi niepotrzebne, ale zeby byla aplikacja do obslugi ze smartfona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W tej kwocie ciężko będzie znaleźć sprzęt o takiej funkcjonalności. Tak jak wyżej zaproponował tomek4446, malinka powinna się tutaj sprawdzić.  Wszelkiego rodzaju odtwarzacze strumieniowe to kwota powyżej 1400zł więc przekraczamy budżet ponad dwukrotnie. 
Można także pokusić się o kupno miniPC, zainstalować Daphile i dokupić do niego DACa ale w moim odczuciu Malinka będzie bezpieczniejszym rozwiązaniem i w dodatku łatwiej jest ją skonfigurować. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć,

A może nie potrzebujesz DACa jako takiego tylko urządzenia z wejściem USB z odpowiednią funkcjonalnością + smartfon?

Ja rozważałem swego czasu odtwarzacz Yamaha CD S300, która fajnie obsługuje iPhona po USB. wtedy smartfon załatwia Ci radio internetowe i spotify/tidal a zamiennie możesz podłączyć dysk czy pendrive. Taki odtwarzacz używany pewnie znajdziesz za 600-700 pln a przy okazji dasz radę odtwarzać płyty CD.

Druga opcja to też odtwarzacz z CD ale z wejściem optycznym. Nie ma wielu modeli na rynku ale kilka jest. One zazwyczaj maja też USB. Tyle że są droższe, nie widziałem nic poniżej 1k.

Oczywiście malina to najrozsądniejsze rozwiązanie. Też się przymierzam ale u mnie będzie działać jako transport i ma zastąpić  chromcasta.

Pozdrawiam

Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde urządzenie ma zalety i wady. Ja ostatnio zaopatrzyłem się w DAP Fiio M6 link i uważam, że to uniwersalne urządzenie do wszystkiego prawie. Nie obsłuży co prawda HDD ale ma slot na karty mikro SD do 512 GB. Funkcje: USB DAC (wyjście Line Out 3,5mm Jack) więc można do wzmaka podłączyć lapka korzystając z DLNA, AirPlay, FiiO Link (można sterować telefonem), jako streamer sieciowy obsługuje po WiFi Spotify, Tidal Master (w tym Off Line) i inne muzyczne apki, które można po dwukierunkowym bluetooth z kodekami Ldac, AptX HD wysyłać do wzmacniacza lub słuchawek bezprzewodowo w jakości "bezstratnej". Brzmienie: dla mnie bardzo dobre (ESS Sabre ES9018Q2C). Mały i poręczny. Bateria pozwala na pracę przez ok. 10 godzin. Czytelny wyświetlacz, a wszystko małe i poręczne nadające się do użycia stacjonarnego ale i mobilnego. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...