Skocz do zawartości

Yamaha rn 602 + Elac fs 108.2 problem


pol

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jako początkujący, chciałbym się dowiedzieć od fachowców i bardziej doświadczonych miłośników jakościowego słuchania muzyki, w czym tkwi problem i jakie jest najlepsze rozwiązanie.

Około dwa tygodnie temu miałem okazję podłączenia u siebie i posłuchania starego i słabego jak myślę zestawu unitra aws 303 z kolumnami Hitachi hs- e55. Do tej pory w domu słuchałem muzyki tylko na sprzętach słabej jakości, typu mini wieża i natychmiast zrozumiałem że koniecznie muszę kupić dobry zestaw stereo.

Zacząłem przeglądać znane portale z ogłoszeniami w poszukiwaniu używanego starszego sprzętu. Miedzy czasie przeglądałem Internet w poszukiwaniu pomocnych informacji i opini na ten tamat. Tym sposobem trafiłem również na forum. Ze względu na funkcjonalność wybór padł, na nieosiągalny dla mnie w pierwszej chwili, pod względem finansowym i jak wtedy myślałem jakości dzwięku używany, w pełni sprawny zestaw Yamaha rn 602 z Elac fs 108.2 w bardzo dobrym stanie. 

Pomijając wszystkie zalety sprzętu sieciowego których niewątpliwie potrzebuję, zestaw rn602 + Elac 108.2 w porównaniu z unitra aws 303 podczas odsłuchu porównawczego radia analogowego fm ( nie mam innej możliwości porównania ) wypada blado. Dźwięk jest, nie wiem jak to określić suchy, blady, wąski. Unitra aws 303 podczas słuchania tej samej stacji radiowej wypełnia cały dom mocnym, szerokim i ciepłym dźwiękiem. Wokal brzmi całkiem inaczej, jest mocny, soczysty nawet przy niskich poziomach głośności, brzmi dużo lepiej na korzyść Unitra AWS. Yamaha jest dynamiczna, precyzyjnie oddaje detale ale nie ma tej wzmocnionej dzwięcznej żywej przyjemnej barwy. 

O co tu chodzi Panowie?

Myślałem że kupiłem sobie porządny sprzęt za kawał gotówki. Dodam że np. Yamaha rn602 przy połączeniu ze smart tv przez bluetooth i przy słuchaniu wysokiej jakości kawałków 24 bit z You Tube, gra przepięknie. Dźwięk oddziaływuje na zmysły podobnie jak kino 3D. Nie mam porównania z innymi zestawami ale na podstawie porównań analogowych fm, aż strach pomyśleć co 20 watowa Unitra AWS 303 zrobiłaby dzwiękowo przy podłączeniu utworów wyższej jakości z Yamahą rn602. Pewnie dla wielu ciężko będzie w to uwierzyć, sam należę do jednych z nich.

Niedowiarków zapraszam na odsłuchy.

Elac 108.2 z amplitunerem Unitra AWS 303 grają dużo lepiej, więc nie wiem, czy jedynie amplituner jest słabym ogniwem tego zestawu czy kolumny również?

Moje potrzeby;

- pokój odsłuchowy 20 metrów

- słuchana muzyka, bardzo różna, ogólnie wszystko po trochu

- poziomy głośności odsłuchu średnie i wysokie, odsłuch również w całym domu 80 m2

- wifi, bluetooth, radio cyfrowe, sterowanie aplikację w telefonie, jednym słowem możliwość korzystania z dobrodziejstw techniki dźwięku wysokiej jakości, funkcjonalność i łatwość obsługi

- sprzęt najlepiej używany, wzmacniacz lub amplituner za rozsądne pieniądze, robiący dużą różnicę, dzwiękowo bijący na głowę yamaha rn602

Ciekawy jestem waszych opinii

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...