Skocz do zawartości

Kino domowe czy soundbar? Budżet do 5000zł


Haku

Recommended Posts

Cześć,

Noszę się z zamiarem zakupu zestawu kina domowego lub w miarę dobrego soundbara. Zestaw będzie używany przede wszystkim do filmów (netflix, dysk). Brzmienie w przypadku muzyki nie gra dla mnie roli bo i tak w każdym przypadku będzie lepsze niż z TV :) Budżet to 5000 zł. Wymagania żony to oczywiście kolor - kolumny muszą być jasne (białe lub jasne drewno) i byłoby super gdyby nie były olbrzymie. Załączam rzut pomieszczenia, w którym będzie stało KD.

Bardzo ucieszyłaby mnie możliwość zakupu takiego sprzętu już z Atmos ale jeśli budżet nie wystarczy to po prostu w niedalekiej przyszłości rozbuduję zestaw o dodatkowe głośniki. Biorę pod uwagę również zakup soundbara i tutaj wydaję mi się pojawiła się ciekawa opcja od Samsunga HW-N950. Kolor co prawda nie taki ale w przypadku SB przekonam żonę. Na plus bezprzewodowe satelity i subwoofer. Odsłuchiwałem też Bose 700 + bass module 700 i muszę przyznać, że zrobił na mnie wrażenie ale naczytałem się o jakiś problemach softwarowych... Poradźcie coś bo czym więcej czytam tym mniej wiem. Czy w takim układzie pomieszczenia warto iść w stronę soundbara, czy może według Was zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie zestaw KD? Co proponujecie? Liczę na Waszą wiedzę :)

 

rzut.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na pewno pod każdym względem lepszym rozwiązaniem będzie klasyczny zestaw. Jeśli soundbar, to spójrz na Focal Dimension w bardzo atrakcyjnym zestawie, to moim zdaniem zdecydowanie najlepiej brzmiący soundbar na rynku.

Namawiam jednak na klasyczny system. Spójrz proszę na amplituner Onkyo TX-NR686 lub Denon AVR-X2500H. Onkyo jest urządzeniem o brzmieniu bardziej szybkim, analitycznym, energicznym. Denon jest bardziej plastyczny, dociążony, spokojniejszy. 

Kolumny - rozwiązaniem bezkompromisowym byłby zestaw Polk Audio S50E. To nieduże kolumny o bardzo eleganckim wyglądzie, bardzo wydajne, oferujące bardzo otwarte, żywe, energiczne brzmienie. Swietnie sprawdzą się w takim systemie, w przyszłości natomiast zestaw można bez problemu rozbudować do konfiguracji wielokanałowej. Drugą opcją jest Q Acoustics 3050i.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, oczywiście w przypadku pytań służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli branża coś Ci proponuje, tzn. że są to propozycje w założonym przez Ciebie budżecie. Jeżeli nawet przyjdzie dołożyć +/- 1k to jednak warto to rozważyć. W końcu to jest zakup na przysłowiowe lata. Pamiętaj, że u branży, przede wszystkim przy zakupie całego zestawu możesz liczyć na rabaty. Nie bój się, dzwoń, pytaj, negocjuj - takie czasy. I to nie tylko u branży poruszającej się na tym forum, ale ogólnie u wszystkich.

Przede wszystkim moja propozycja jest taka, żebyś na ten moment odpuścił sobie atmosy i inne pierdoły zaprzątające głowę i skupił się nad klasycznym 5.1, jego prawidłowym ustawieniem i prawidłowym użytkowaniem. Dla przykładu, już były tematy, w których ktoś chciał doinwestować kilka tysięcy złotych w zmianę amplitunera KD, bo nie był zadowolony z brzmienia, a jak się później okazało, przez lata nie potrafił nawet prawidłowo puścić bezstratnego dźwięku przestrzennego, że o HD, który obecnie przez niego posiadany ampli spokojnie obsługiwał, nie wspomnę. Pamiętaj, chłodna głowa i poznanie dobrze tematu, bez napalania się na tu i teraz, a będzie dobrze ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Markcox napisał:

jeżeli branża coś Ci proponuje, tzn. że są to propozycje w założonym przez Ciebie budżecie. Jeżeli nawet przyjdzie dołożyć +/- 1k to jednak warto to rozważyć. W końcu to jest zakup na przysłowiowe lata. Pamiętaj, że u branży, przede wszystkim przy zakupie całego zestawu możesz liczyć na rabaty. Nie bój się, dzwoń, pytaj, negocjuj - takie czasy. I to nie tylko u branży poruszającej się na tym forum, ale ogólnie u wszystkich.

Nie śmiałem nawet podważać zdania osób z branży ale w tym przypadku musiałbym dołożyć jednak trochę więcej niż +/- 1k. Same fronty i av wychodzi ponad 5k. Oczywiście nie biorąc pod uwagę ewentualnych zniżek ale nie liczę na aż tak wysokie rabaty ;) Sub to koszt około 1k + central około 900zł + satelity około 1,2-1,4k. Nie przewidywałem takiego budżetu niestety :( Podchodzę do tematu z chłodną głową i bardzo zależy mi na opinii osób posiadających wiedzę w temacie, której ja nie posiadam. Dzięki temu idąc do salonu będę mógł podpytać sprzedawcę o konkrety, zrobić odsłuch i zamówić sprzęt tam, gdzie będzie taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Haku napisał:

ale jeśli budżet nie wystarczy to po prostu w niedalekiej przyszłości rozbuduję zestaw o dodatkowe głośniki

Ano widzisz sam napisałeś, że ewentualnie bierzesz możliwość rozbudowy sprzętu w niedalekiej przyszłości. 

 

15 minut temu, Haku napisał:

ale w tym przypadku musiałbym dołożyć jednak trochę więcej niż +/- 1k.

to w czy problem, dołożyć w niedalekiej przyszłości. 

Musisz się określić, czy w tym budżecie 5000 składasz całość, a spokojnie 5.1 można, czy składasz kino stopniowo na lepszych komponentach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kupić spundbar to lepiej to przeznaczyć na mały głośnik w pokoju za 1k a resztę wykorzystać na lepsze rzeczy. Wydanie 5k na takie cudo to bardzo zły pomysł.

Weźmy zatem pod uwagę żę budżet 5k nie jest z gumy i mamy się zamknąć w nim koniecznie.

Onkyo 686 to dobra opcja w tej cenie do tego kolumny Polk Audio T531 albo set Heco Victa 701 i do tego Sub Magnat Sub 302A lub jaśniejszy Tannoy TS 2.8

Tu kolumny są w średnio dostępnym dla was kolorze. Jeśli jest to faktycznie tak istotne to Pylon Pearl 25 lub lepiej Magnat Shadow 207 set. To była by najlepsza opcja ale braknie na suba. A o nim musisz myśleć w kontekście kina domowego.

Zapraszam na odsłuchy oraz po forumowe rabaty.

https://s4home.pl/porady/

3 minuty temu, maverick2005 napisał:

Musisz się określić, czy w tym budżecie 5000 składasz całość, a spokojnie 5.1 można, czy składasz kino stopniowo na lepszych komponentach. 

Albo tak. Kwestia tylko co to jest przyszłość? Bo już spotkałem się z tematem gdzie po 3 latach nadal gra amplituner kinowy i dwa fronty. I nie widać opcji rozszerzenia. Wówczas jest to bez sensu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, maverick2005 napisał:

Ano widzisz sam napisałeś, że ewentualnie bierzesz możliwość rozbudowy sprzętu w niedalekiej przyszłości. 

 

to w czy problem, dołożyć w niedalekiej przyszłości. 

Musisz się określić, czy w tym budżecie 5000 składasz całość, a spokojnie 5.1 można, czy składasz kino stopniowo na lepszych komponentach. 

Może faktycznie nie napisałem jasno. Miałem na myśli rozbudowę o Atmos. Opcja 5.1 wydaję mi się takim minimum.

 

33 minuty temu, S4Home napisał:

Onkyo 686 to dobra opcja w tej cenie do tego kolumny Polk Audio T531 albo set Heco Victa 701 i do tego Sub Magnat Sub 302A lub jaśniejszy Tannoy TS 2.8

Tu kolumny są w średnio dostępnym dla was kolorze. Jeśli jest to faktycznie tak istotne to Pylon Pearl 25 lub lepiej Magnat Shadow 207 set. To była by najlepsza opcja ale braknie na suba. A o nim musisz myśleć w kontekście kina domowego

Kolor jest kluczowy. Inne niż jasne nie wchodzą w grę niestety. Zestaw Onkyo 686 + Magnat Shadow 207 set byłby do udźwignięcia budżetowo. Tak jak piszesz, braknie na suba ale w grę wchodzą jeszcze raty 0% :) Gdyby była gdzieś taka możliwość, można by wtedy skompletować ciut lepszy i przede wszystkim pełny zestaw 5.1

A jaka jest Wasza opinia na temat zestawu Jamo S809 HCS 7.1 ATMOS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2019 o 09:19, Haku napisał:

Kolor jest kluczowy. Inne niż jasne nie wchodzą w grę niestety. Zestaw Onkyo 686 + Magnat Shadow 207 set byłby do udźwignięcia budżetowo. Tak jak piszesz, braknie na suba ale w grę wchodzą jeszcze raty 0% :) Gdyby była gdzieś taka możliwość, można by wtedy skompletować ciut lepszy i przede wszystkim pełny zestaw 5.1

A jaka jest Wasza opinia na temat zestawu Jamo S809 HCS 7.1 ATMOS?

Bardzo dłąby system.

Pod kątem kina (bez Atmosa) może być średnim pomysłem, stereo w ogóle nie udźwignie. Magnat Shadow to dwie klasy wyżej.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...