Skocz do zawartości

Kino domowe do 5000-6000 tyś. 22m3 Przyszłościowe!


Gesty

Recommended Posts

Witam, jako ze jestem swiezo po wykonczeniu mojego nowego mieszkania chcialbym zakupic kino domowe do salonu(22m3).
Moj budżet na ta chwile to 5000-6000 tys zł lecz teraz moje pytanie brzmi. lepiej kupic teraz dobry amplituner i np. pare dobrych frontów za ta cene i pozniej dokupywac pojedyncze rzeczy typu central itp. czy jest moze jakis set 5.1 + ampli w tej cenie? Chcialbym budowac moje kino na onkyo 686, mysle ze to jest jeden z lepszych ampli w tej cenie i bedzie mi służył przez dlugi czas.
Zastosowania: 70% filmy seriale typu nc+go,netflix itp, 15% muzyka spotify, 15% ps4.

Bardzo bym prosil o pomoc w wyborze :)

Wrzucam uklad mojego pokoju w załączniku.

Untitled.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wybór drogi budowy systemu zależy od Twoich wymagań, teoretycznie założony budżet pozwoli na zakup amplitunera Onkyo i kompletnego zestawu kolumn 5.1 np. Polk Audio T531 lub Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0, całość wspomagana subwooferem Klipsch R-100SW. W zestawie takim jednak pewnym kompromisem będą kolumny, dlatego jeśli chcesz zbudować system docelowy, a szczególnie jeśli zestaw będziesz wykorzystywał także do odsłuchu muzyki, opcja rozbudowy systemu w etapach jest jak najbardziej polecana.

Wybór kolumn jest uzależniony w dużej części od gatunków muzycznych, jakie zazwyczaj słuchasz. Z mojej strony mogę przedstawić kilka konkretnych propozycji, które bardzo dobrze sprawdzą się w połączeniu z elektroniką Onkyo. Bardzo dobrym, uniwersalnym zestawem jest Pylon Audio Sapphire 25, na pewno warto posłuchać Heco Aurora 700. Heco to spójne, dobrze wypełnione, dynamiczne granie. Dużo swobody, analityczności, dynamiki uzyskasz z Monitor Audio Bronze 6. Może Dali Oberon 7 lub szybkie, analityczne, mocne i bardzo energetyczne Polk Audio Signature S55E. Każdy z powyższych zestawów możesz bez żadnego problemu rozbudować w przyszłości do konfiguracji wielokanałowej.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. Poza wyżej wymienionymi produktami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Temat "kupie teraz same fronty poźniej rozbuduje" wbrew pozorom jest częsty.

Spotykam się z tym od lat.

Zadaj sobie to pytanie, nie nam bo nie o to chodzi. Kiedy dokupisz resztę? Jeśli będzie to kwestia do roku to tak ma to zdecydowany sens! Jeśli jednak nie stanie się to w okresie dwóch lat to nie stanie się nigdy:/ Znam te przypadki.

Więc zastanów się przez weekend i odpowiedz sam sobie.

Poniżej moje propozycje.

Opcja przy zakupie całości do razu

Onkyo 686 + Melodika BL40 MKIII set lub Magnat Shadow 207 set + Magnat sub 302A

Opcja przy zakupie samych frontów

Onkyo 686 + Heco 700 lub Dali Oberon 7 lub ELAC F6

 

Zapraszam na odsłuchy i po wypożyczenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem amplitunerowi sieciowemu stereo (mowa oczywiście o popularnych produktach producentów Yamaha/Onkyo, a w tym budżecie to raczej o takich mowa) pod względem brzmienia bliżej jest amplitunerowi KD, niż klasycznemu wzmacniaczowi stereo i uważam, że te urządzenia są prędzej wykastrowanymi w kilka końcówek amplitunerami KD, niż wzmacniaczami stereo z dodanymi funkcjami sieciowymi. Więc tej lepszej jakości stereo wcale tak bym nie wznosił na piedestał. Z ilością kabli się zgodzę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...