Skocz do zawartości

Kompaktowy zestaw audio (do 3,5k) z obsługą AirPlay 2?


Gość

Recommended Posts

Już długi czas poszukuje ciekawego zestawu audio do 3500 PLN (choć gdyby dało się taniej byłoby fajnie) z obsługą sieciowego przesyłania dźwięku. Jakiś czas temu byłem zdecydowany na amplituner av od Yamahy ale niestety rozmiar sprzętu przerósł moje możliwości. 

Na wierzch nie chcę go wystawiać a na poniższe szafki po prostu się nie zmieści a jeśli już to na styk a tak być nie może. Amplitunery sieciowe były spoko ale do moich wymagać doszła pewna nowość jaką jest obsługa AirPlay2. Niestety spora część sprzętu go nie obsługuje. 

Niestety to bardzo zawęża poszukiwania ale z drugiej nie oznacza to że szukamy w gronie dobrego sprzętu. Najpierw trafił się Denon ceol n10 ale dobrze wiem że to sprzęt słaby zwłaszcza że nawet gdyby to i tak trzeba dokupić inne kolumny i cena nie robi się juz tak ciekawa. Później znów trafiła się yamaha rx-v485 ale kurde jest po prostu za duża. Zacząłem zbaczać w stronę soundbarów które zawsze uważałem że słabe. Wiem że soundbary są dość szerokie ale nie są aż takimi klocami. Wracając. Przejrzałem kilka opcji od Bose Soundbar 500, Yamahy bar 40 oraz Sonosa beam. Prawda jest taka że dobry dźwięk jeśli już z soundbarem to i z dodatkowymi głośnikami. Zestaw Bose wydaje się być najciekawszy cenowo bo dodatkowe głośniki można dostać za około 1350 zł. Te od Sonosa czy Yamahy są droższe choć to o tyle logiczne że mogą być one również osobnymi sprzętami. Te od Bose pasują wyłącznie do Soundbaru.

Chciałbym się poradzić czy któryś z tych zestawów jest warty uwagi a może zaproponuje mi (na co liczę ;) ) coś jeszcze innego. Wstępnie rozważałem zakup zestawu od Bose który wiem że nie jest uznawany za jakiś mega sprzęt ale z drugiej szukam tylko dobrego dźwięku ale nie musi to być kosmos. 

 

 

 

Znalazłem jeszcze dwa sprzęty a konkretnie amplitunery stereo które mógłbym rozważyć a mianowicie Onkyo TX-L20D oraz Pioneer SX-S30DAB. Pytanie czy któryś z nich jest warty uwagi a jeśli tak to z jakimi kolumnami. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

do muzyki soundbar nie jest dobrym rozwiązaniem, odpuść sobie zestawy Bose, to rozwiązania do kina domowego. Znacznie lepszą opcją będzie klasyczny zestaw z amplitunerem sieciowym i odpowiednio dobranymi kolumnami. Na pewno rozwiązaniem bezkompromisowym będzie np. Yamaha R-N602 czy Onkyo TX-8250, w takich przypadkach jednak musisz mieć trochę miejsca. Jeśli urządzenie jest zbyt duże, są amplitunery w obudowach slim, czyli Onkyo TX-L20D lub Pioneer SX-S30DAB. Dźwiękowo jest to jednak klasa niżej niż klasyczne „duże amplitunery”. Jest to jednak dalej opcja znacznie lepsza niż soundbar. Jeśli pomieszczenie nie jest duże, może warto rozważyć Pioneer XR-HM86D lub Marantz MCR611 i do tego dobre monitory. 

Kwestia kolumn jest uzależniona od wielkości pomieszczenia odsłuchowego oraz Twoich preferencji muzycznych, podaj proszę więcej szczegółów. Przede wszystkim jak duży jest Twój salon, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie.

Czekam na szczegóły, oczywiście serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie duże nie jest. Metrażu nie pamietam ale coś pewnie koło 25 m2.  Preferowany styl to rock z lekkim naciskiem na coś cięższego. Oczywiście coś popowego czasem też poleci ale to już nie wymaga tak dobrego dźwięku. Przestawione sprzęty marantz pioneera czy sieciowa yamahe mam z tylu głowy ale wciąż problemem jest tutaj AirPlay 2 którego fajnie byłoby mieć a niestety wiele sprzętów nie zostało zaktualizowanych o te funkcje. 

Wychodzi wiec na to ze zostaje mi Onkyo TX-L20D lub Pioneer SX-S30DAB. Który z nich i z jakimi kolumnami byłby lepszym wyborem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Powiem drastycznie ale prawdziwie, z tego jestem znany na forum. Jeśli w budżecie 3500 zł i pomieszczeniu 25m nie masz miejsca na prawdziwy amplituner jak Onkyo 8250 to się nie  baw w stereofoniczne audio. No przepraszam ale tak jest. Jest co prawda model L20D ale on gra gorzej. Akceptujesz to? Proszę bardzo możesz do niego dobrać fajne monitory jak Quantum 723, ( muszą to być żywe monitory, energetyczne) i masz spokój.

Myślę jednak że cały czas po głowie chodzi Ci pewnie coś takiego jak głośnik Bose Sountouch 30, albo jak to się tam teraz zwie. Mały kompaktowy i da się przenosić.

Ja bym stawiał jednak na sprzęt większy. Teraz audio jest pewnym elementem wystroju w domu. Podobno czasem jest trudno przekonać WAŻ :/ ale warto.

Pozdrawiam

https://s4home.pl/porady/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście wspomniałem o soundbarach a nie przenośnych głośnikach. Gdybym chciał coś mobilnego to rozważałbym właśnie coś w stylu Bose SoundTouch czy Marshalla Stanmore. Przyznaję się myślałem kiedyś nad Stanmore ale pierwsza wersja miała problemy z łącznością więc odpuściłem. 

Szafka RTV przyjmie na szerokość Onkyo TX-L20D lub Pioneer SX-S30DAB bo sprawdziłem. Z tyłu i oraz z góry będą miały wystarczającą ilość miejsca. Większy sprzęt nawet jeśli wejdzie będzie miał po 0,5-1 cm wolnej przestrzeni z każdej strony a to raczej w grę nie wchodzi. 

Poza tym jak wspomniałem istotne jest dla mnie wsparcie AirPlay 2 a proponowane sprzęty go nie posiadają.

Rozumiem że brak miejsca wymaga kompromisów ale z drugiej strony jestem na nie gotowy. Uważam również że pomieszczenie 25m2 to nie jest jakiś ogrom. Cenię sobie profesjonalne porady zwłaszcza na temat takich sprzętów z założenia kompromisowych. Natomiast nie wyobrażam sobie że do całkiem przyzwoitego grania nie dało się nic podobnego wykorzystać. To coś jak z samochodami. Po co komu miejski mały jak można mieć duży.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem użytkownikiem apple, ale jak obstajesz przy air play 2 to strasznie zawężasz sobie pole wyboru

zostaje tylko parę budżetowych marek onkyo, pioneer, denon i marantz? oraz niewiele sprzętów (większość KD), które do stereo się średnio nadają

podobne rozumowanie też przyjąłem parę miesięcy temu przy swoim poszukiwaniu audio, że nie mam miejsca w sypialni i chciałem kupić piano crafta , a potem cambridge one

wszystko zweryfikowały odsłuchy i skończyło się na pełnowymiarowym sprzęcie

nie będę się wymądrzać , ale zapytam -"co słuchałeś?" - tak wiem mnie też takie rady wkurzały , ale naprawdę nie ma innej rady

może rzeczywiście w twoim przypadku wystarczy dobrać odpowiednie kolumny do Onkyo TX-L20D lub Pioneer SX-S30DAB, ale musisz to zweryfikować nausznie

ja tam odwrotnie niż ty wolę jeździć dużym samochodem nawet po mieście 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof IwińskiA nie myślałeś żeby kupić jakiś wzmacniacz stereo mały, typu Cyrus, Rega Brio, Teac ( jego też chwalą) używane można kupić za całkiem dobre pieniądze np. taki Cyrus StreamLine

https://allegro.pl/oferta/cyrus-streamline2-streamer-dac-wzmacniacz-8026760505

Do niego kolumny do 1000pln podstawkowe (pewnie bo masz mało miejsca - chociaż w pomieszczeniu 25 podłogowe też można) i Chromecast Audio za 90pln

Jeszcze jest możliwość  kupić kolumny aktywne i Chromecast Audio wtedy odpada Ci problem umiejscowienia wzmacniacza.

Jeżeli chodzi o Chromecast to z każdego Apple’a możesz na niego strumieniować muzykę - Apple Music, Spotify, TIDAL ....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wole większe auto ;) to był jedynie przykład. Mini wieże odrzuciłem bo to jednak zbyt słabe sprzęty. Pewnie ze większy sprzęt jest po prostu lepszy ale najzwyczajniej nie mam na niego miejsca. Wychodzi wiec na to że zostaje wspomniany onkyo bądź Pioneer. 

Chromecasta dobrze znam. Mam jego odpowiednik ze środowiska Apple a wiec Apple TV 4. Tak oznacza to ze airplay 2 już mam z tym ze nowe Apple TV w porównaniu do poprzednich nie ma optyka i wszystko leci po hdmi do tv a ja właśnie chciałbym mieć coś co nie wymaga włączania tv. 

Musze znaleźć miejsce żeby odsłuchać wspomniane sprzęty. Wtedy może się na któryś zdecyduje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Krzysztof Iwiński napisał:

Poza tym jak wspomniałem istotne jest dla mnie wsparcie AirPlay 2 a proponowane sprzęty go nie posiadają.

Posiadają. Dostały ostatnio aktualizację.

https://www.it.onkyo.com/en/articles/onkyo-launches-apple-airplay-2-support-in-spring-2019-155131.html#!

Nie zostaje nam nic więcej jak wycenić Ci w takim razie te urządzenia.

Pisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc szczerym to na niczym. W pełni się zgadzam ze mega dźwięk to duży sprzęt i w ogóle. Kupując coś małego chciałem dać sobie większe szanse na zmieszczenie się w budżecie. W sumie to nawet nie takie małe bo szerokość takie sprzętu jest wciąż porównywalna do dużych odpowiedników a to sprawia ze jest na styk do mojej szafki. Trochę ryzykowne. Zwłaszcza ze tył mam zabudowany szczelnie. Nie wiem czy w ogóle ma to zatem sens. 

Wracajac do cen. Poprosiłem o wycenę także u innego dostawcy i na wstęp otrzymałem kolumny w przedziale 2000-4000 sztuka. Ostatecznie znalazły się takie za 1200-1400 sztuka. Mimo to koszt będzie oscylował powyżej 4000 albo równo 4000 przy dobrych wiatrach. To jest dla mnie za dużo. Jasne kozacki sprzęt kosztuje dziesiątki tysięcy (coś jak zegarki) ale ludzie dają sobie radę z tańszymi alternatywami i nie jest aż tak zle. 

Naprawdę poważnie rozważam soundbar bo jak widać na zewnątrz klocka nie postawie bo nawet na szerokość nie wejdzie. To samo wewnątrz szafki a zepsuć go od ciepła też nie chce choć pewnie nie jeden tak korzysta. Odrzuciłem soundbar do bose bo podobno jedynie do filmów. Sonos taki za bardzo nowoczesny bez historii. W oko wpadł mi za to bar 400 od yamahy który jest sprzedawany z subwooferem co może mieć swoje poważne plus. Potem w razie co można rozbudować o tylnie ale na to się nie zanosi bo po prostu nie ma na to miejsca. Tak mieszkam i tyle. 

Gdyby ktoś miał jakieś zdanie na temat Bar 400 temat to chętnie wysłucham. 

Tak wiem soundbar to głównie kino a nie audio ale tak jak mówię. Ludzie nie tylko samymy audi a5 i c klasa się poruszają po drogach. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się może przyłączę do zapytania, bo "noszę się" z podobnym dylematem.

Miałem się już decydować na Yamaha'ę R-N303D, jako że posiada ona z grubsza wszystkie funkcje jakie są mi do szczęścia potrzebne. Zauważyłem jednak, że nie wspiera ona AirPlay 2 (co również jest mi bardzo do szczęścia potrzebne). Yamaha dodawała ostatnio obsługę AirPlay 2 w swoim sprzęcie poprzez wydanie nowego firmware, ale aktualne amplitunery 2.0 jej nie otrzymały i coś mi się wydaje, że z braku WIFI 5GHz nigdy jej nie otrzymają.

Dzięki temu wątkowi dowiedziałem się, że sprzętem o podobnej funkcjonalności co R-N303D, ale z obsługą AirPlay 2 jest Onkyo TX-L20D oraz TX-8270. Nie wiem jednak na ile dobra jest w nich obsługa serwisów streamingowych oraz radia internatowego. Czy jest na podobnym poziomie co w w.w. R-N303D?

Pioneer SX-S30DAB jest o klasę niżej od TX-8270. Pytanie, czy przy pomieszczeniu ok. 40m2, gdzie z uwagi na sąsiadów z dołu będę grał raczej cicho, to będzie to miało znaczenie? Czy funkcjonalnie SX-S30DAB pod jakimś względem wyprzedza TX-8270 (np. streaming, radio internetowe)?

Ze wzmacniaczy 2.0 wspierających AirPlay 2 znalazłem jeszcze tylko Marantz MCR612 (słabo szukałem?). Niestety to nowy sprzęt i mało o nim jeszcze opinii w necie.

Na obecną chwilę rozważam Onkyo TX-8270 vs. Marantz MCR612, ze wskazaniem na ten drugi.

Możecie coś zasugerować/polecić? :) Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specem nie jestem ale 40 metrów to już dużo. Może i będziesz grał cicho ale to też pojęcie względne. Chyba na taki metraż sx-s30 to jednak za mało

Marantz mcr612 to zapewne następca mcr611 a ten miał raczej dobre opinie oczywiście cały czas pamiętając o tym że to mały sprzęt

btw nie wiedziałem ze nowy mcr612 ma airplay2. Jakoś mi uknęło

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do 40m2 stereo to trochę mało. Nawet ja powoli szukam jak tu pociągnąć kabel zasilający że podpiąć tylnie głośniki do takiego Sonos Beam czy Yamahy. 

Denon RCDN-10 to Denon ceol n10 chyba jeśli się nie mylę. Sprzęt fajnie wygląda i aż by się chciało żeby takie maleństwo dobrze grało ale opinie ma raczej słabe. Ja chwilę słuchałem ale w tamtych warunkach wszystko jakoś grało więc niewspólmierne. Tutaj raczej pozytywów o nim nie znajdziesz. Jedyne pozytywne opinie ma wsród gadżeciarzy i na portalach ogólnie o sprzęcie elektronicznym choć nawet i oni wspominają że kolumny z zestawu jeśli już ktoś się zdecyduje warto podmienić. Oczywiście każdy ma inne priorytety i może nie szuka od razu czegoś za miliony monet. W tym i ja. Natomiast Ceol n10 ostatecznie odrzuciłem i zacząłem iść w kierunku w którym bym się nigdy nie spodziewał a więc soundbarów które też wymagają kompromisów. Jedyny poważny plus Ceola n10 to napęd. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysztof Iwiński napisał:

40m2 stereo to trochę mało

U mnie gra na prawie 80 m2 stereo i jest dobrze, i cicho i głośno 😁 zależy jakie stereo. Według mnie jak budżet nie pozwala to warto popatrzeć na sprzęt używany. Wtedy fajne kolumny wzmacniacz można kupić za jakiś ułamek kwoty w sklepie. Mój transport CD jednocześnie serwer muzyczny kupiłem za 199PLN a jak wchodził na rynek to kosztował nawet 1300 GBP

A myślałeś o takim wzmacniaczu?

https://allegro.pl/oferta/nad-d7050-7894987074

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za powyższe sugestie. Niestety, te sprzęty nie obsługują AirPlay 2, co jest warunkiem koniecznym.

Na obecną chwilę rozważam poniższe opcje (kolejność nieprzypadkowa, z silnym wskazaniem na 1 i 2):
1) Marantz MCR 612,
2) Denon CEOL N10,
3) Onkyo TX-8270,
4) Pioneer SX-S30DAB,
5) Onkyo TX-L20D.

Jeśli chodzi o kwestie mocy vs. metraż pomieszczenia (40m2), to niestety jestem w na tyle niekomfortowej sytuacji, że puszczenie muzyki powyżej poziomu średnio-cicho kończy się wizytą sąsiada z dołu. Nie wiem więc, czy miałbym w ogóle możliwość wykorzystania mocy czegoś większego niż MCR czy CEOL (?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na twoim miejscu zainwestowałbym w porządne słuchawki skoro masz takiego a nie innego sąsiada. Nie wiem kiedy zaczynamy słyszeć różnicę ale przy naprawdę cichym odtwarzaniu pewnie ciężko ją wyłapać.

W związku z tym taki ceol n10 daje ci możliwość zakupu gotowego zestawu z głośnikami. Niemniej niech wypowiedzą się ci co się znają bo ja tylko domniemywam 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki to swoją drogą. Też w tą stronę pójdę i będę ich używał jako alternatywę, np. w nocy. Ale to drugi etap. Na obecną chwilę potrzebuję sprzętu z kolumnami. Mógłbym zainwestować nawet coś w okolicach 6k zł. Pytanie tylko czy to ma sens jeśli mieszkam w tzw. "budownictwie wielorodzinnym" i muszę liczyć się z faktem, że ten dźwięk się jednak niesie, a inni nie chcą słuchać muzyki razem ze mną.

W wątku "Sprzęt do salonu (35-40m2)" znalazłem propozycję Marantz PM6006 z NA6006. Muszę przyznać, że wygląda to ciekawie i byłbym nawet skłonny wydać te 1500 PLN więcej w stosunku do MCR 612. Tylko czy w moim (beznadziejnym) przypadku ma to w ogóle sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w salonie Denona. Chciałem sprawdzić co sprzedawca powie mi na temat Sonosa oraz Ceol n10 i jak bardzo będzie chciał go sprzedać. Pozytywnie się zaskoczyłem bo Pan potwierdził że Ceol n10 to taka mocniejsza mini wieża a w dodatku kolumny z zestawu to szrot. Porozmawialiśmy trochę o soundbarach i tego jak to się ma do muzyki.

Moje zdanie jest takie. Wszystko zależy od tego co kto potrzebuje. Pomijam już kwestię miejsca którego ja przynajmniej nie ma. Natomiast taki Sonos Beam radzi sobie z muzyką naprawdę fajnie. Dorzucamy do tego dwa głosniki Play1/One na tył i mamy fajny zestaw. Tymczasem zakup amplitunera wiąże się z potrzebą dobrania odpowiednich kolumn itp. Jasne więcej możliwości ale i więcej zachodu. Często też znacznie wyższy koszt bo w budżecie 3,5k będę zmuszony wybrać mocno średnie kolumny które najprawdopodniej szału nie zrobią i zagrają podobnie jak soundbar z głośnikami. Soundbar jest jak konsola do gier a więc system zamknięty w który nie musimy ingerować.

Doskonale rozumiem i niezwykle szanuję i cenię wszystkie porady jakie tu dostajemy. Mam jednak wrażenie że jak ktoś tylko wspomni o dobrym dźwięku to od razu tylko 5.1 amplituner głosniki za grube pieniądze a cała reszta się nie nadaje. Trochę zero-jedynkowo. Jak miałem dylemat jaki nowy TV rozważyć to dostałem odpowiedź że w tej cenie są takie kompromisy a w tej takie. Dobry to szerokie pojęcie. W tej chwili jakikolwiek dźwięk wydobywa się prosto z mojego TV a więc dla mnie taki soundbar to i tak będzie mega przeskok. Może kiedyś będę chciał to zmienić a może i nie. Jak wspomniałem u mnie muzyka to streaming a to już trochę obniża loty więc mega sprzęt i tak na nic się tu zda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Krzysztof Iwiński napisał:

Jak wspomniałem u mnie muzyka to streaming a to już trochę obniża loty więc mega sprzęt i tak na nic się tu zda. 

Jedna uwaga. Streaming wcale nie obniża lotów. Na mega sprzęcie zabrzmi mega.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...