Skocz do zawartości

Słuchawki dokanałowe ~300zł


Recommended Posts

Cześć, kiedyś zakładałem już podobny temat ale koniec końców wstrzymałem się z kupnem. Poszukuję jakiś godnych polecenia dokanałówek, których głównym przeznaczeniem będą gry oraz muzyka metalowa (czasem połączona z elektroniką) oraz hard rock. Nie jestem specjalistą w dziedzinie tego typu sprzętu dlatego nie opisze w specjalistyczny sposób czego od tych słuchawek oczekuję. Na pewno chciałbym czegoś co dobrze sprawdzi się w tego typu muzyce, z dobrym, ale nie przesadzonym bassem oraz szeroką sceną, żeby również nadawały się do gier i było w nich dobrze słychać pozycjonowanie itd. Zależy mi też na tym aby te słuchawki były wygodnie z racji tego, że będę spędzać w nich dużo czasu w domu lub poza nim oraz dobrze izolowały dźwięk otoczenia. Byłem już prawie przekonany do zakupu MEE Audio M6 Pro ale sporo naczytałem się o ich braku bassu i aktualnie nie wiem czym warto się poważnie zainteresować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z FIIO F9 chyba od razu zrezygnuje, najtaniej widzę je za 400zł. Final Audio E3000 wydają się być kuszące. Z tego co udało mi się wyszukać samemu chyba najbardziej zainteresowały mnie te pozycje:

  • Sennheiser Momentum In-Ear
  • Fidue A65
  • KZS AS10
  • HiFiMAN RE300h

Czy któreś z nich warto rozważyć? Jakie wydają się być najlepsze pod kątem tego do jakiej muzyki będę ich używać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa generacja M6 PRO rzeczywiście nie grzeszy basem. HiFiMAN RE-300 powinny Ci się dobrze sprawdzić, chociaż teraz, szczególnie w promocyjnej cenie, warto poważnie zastanowić się nad HiFiMAN RE-400. Też mają sporo basu i sporo średnich, mniej wysokich tonów, jakość dźwięku w porównaniu do RE-300 jest zdecydowanie zauważalna. Szerszy opis brzmienia znajdziesz w naszym teście: https://rms.pl/testy/sluchawki-i-odtwarzacze-przenosne/2809-dla-audiofilow-i-tych-ktorzy-chca-sie-nimi-stac-sluchawki-dokanalowe-do-500zl-test-recenzja-opinie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym zastanowieniu i poczytaniu paru recenzji skusiłem się na RHA MA750i... I koniec końców nie wiem czy dotarł do mnie jakiś wadliwy produkt czy te słuchawki potrzebują jakiegoś naprawdę dobrego odtwarzacza aby dobrze grać, ale z moim OnePlusem 6 i PC (mam zewnętrzna kartę dźwiękową Logitecha) brzmią one gorzej niż Philipsy SHE3700, które popsuły mi się jakiś miesiąc temu (nie mówiąc już o Hyperx Cloudach, których cały czas używam)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Szkoda, że żadna recenzja tego nie uwzględniła :D  Gdzieś przeczytałem, że zagrają dobrze na wszystkim... Jak widać - raczej nie :D Jutro odsyłam je do sklepu i pomyślę nad czymś innym. Zastanowię się nad Finalami E3000, które polecałeś albo nad czymś innym, tańszym.

Edytowano przez Geriah
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wymienię wersję bez pilota (Dirac+), na wersję z pilotem (Dirac).

Słuchawki kupione w PL, 24.04.2019.

Rozpakowane i przetestowane. Tipsy NIE tknięte.

Komplet sklepowy, paragon, gwarancja.

Osobie, która zgodzi się na wymianę oferuję etui KZT (słuchawki Dirac są sprzedawane w lichym kartoniku, bez jakiegokolwiek etui).

Alternatywnie, mogę sprzedać z rabatem 20% + koszty wysyłki.

Edytowano przez Marek Mondalski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Słuchawki doszły do mnie wczoraj i intensywnie je testuje. Jak na razie spisują się świetnie. Używam tych najmniejszych tipsów, największych nie próbowałem, a w tych założonych fabrycznie izolacja jest aż za dużo, mam wrażenie jakby ciśnienie miało zaraz rozsadzić mi uszy :D Obojętnie do czego ich nie podłączę grają na prawdę dobrze. Spisują się świetnie nawet z moim komputerem w pracy a to już coś znaczy :D W moich uszach nie trzymają się jakiś bardzo dobrze ale nie wypadają. Dzięki wielkie za polecenie, jak najbardziej trafiony zakup. Cena 2x mniejsza niż te RHA, a jakość o wiele lepsza (przynajmniej bez żadnych wzmacniaczy itd). Samo wykonanie również jak najbardziej na plus. Mam tylko nadzieję że po jakimś czasie nie padnie jedna słuchawka jak to miały w zwyczaju wszystkie moje poprzednie doki ;)

Edytowano przez Geriah
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...