Skocz do zawartości

Wzmacniacz + kolumny


Maniek00

Recommended Posts

Cześć, jestem kompletnym laikiem co do sprzętu audio i potrzebuję Waszej pomocy. Planuję zakup jakiegoś wzmacniacza i kolumn przede wszystkim do słuchania muzyki (przykładowi wykonawcy: Taco Hemingway, Quebonafide, Imagine Dragons. Disturbed, Linkin Park, Limp Bizkit). Do tej pory muzyki słuchałem głównie z jakichś głośników BT więc każdy sprzęt stereo będzie dla mnie ogromnym przeskokiem. Kasy za dużo przeznaczyć nie mogę (powiedzmy 1500-2000zł). Wstępnie po lekturze internetu wiem, że w tych pieniądzach lepszy wzmacniacz niż amplituner 😛 Pochlebne opinie zbiera np. Pioneer A30 ale czy do takiej muzyki będzie OK? No i pytanie jakie kolumny zagrają z nim najlepiej? Jesteście w stanie polecić konkretne modele dla moich wymagań? Co do kolumn to zdecydowanie podstawkowe, bo miejsca w pokoju mam mało. Celuję w sprzęt nowy - nie ufam używkom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jeśli sprzet nowy to Pioneer A30 faktycznie jest optymalnym wyborem.

Nie napisałeś jednak nic o pomieszczeniu.

Jeśli małe do 12m to monitory. tutaj warto iść w Magnat Quantum 723 czy starsze Quantum 673

Jeśli pomieszczenie jest większe dasz rade zamieścic kolumny podłogowe to z nowych to Heco Victa.

Ale w tym budżecie będzie lepiej jak pójdziesz w sprzęt używany.

Klipsch F1, F2, Dali 450, Tannoy M4, Mission M.... no właśnie w zależności od pomieszczenia 32, 33,34

Jako wzmak Yamaha AX 500, Denon 860, Harman HK680.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, 1Ender napisał:

Najlepiej byłoby wyjść cyfrowo (digital out) przewód optyczny do daca i z daca do wzmacniacza. Ale można też audio out, przewód 2x RCA - 2x RCA bezpośrednio do wzmacniacza. 

A Chromecast masz czy zamierzasz kupić? 

Pozdrawiam 

 

 

Chromecasta mam (jest na foto;)). Czyli jeśli podłączę tv do wzmaka przewodami RCA to przesyłając muzykę (jak do tej pory) z Tidala usłysze ją w kolumnach a nie w głośniku TV i nie będę potrzebował DACa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz pod dowolne gniazdo liniowe we wzmacniaczu np. cd, tuner aux tylko nie pod phono. Na selektorze wzmacniacza wybierasz to połączenie. 

BTW. To chyba nie jest oryginalny Chromecast.. 

Ale skoro działa bezproblemowo i jesteś zadowolony, to możesz je zostawić.

Możesz spróbować oddać do sklepu. Jeżeli, był to sklep, a nie osoba prywatna. Jeżeli od zakupu na odległość nie minęło więcej niż 14 dni. Lub sklep stacjonarny. Też możesz próbować zwrócić. 

Nie wiem jaka jest Twoja decyzja. 

Pozdrawiam 

PS. Możesz dać zdjęcia pudełka? 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Kup że za 130 zł tego Chromecasta Audio i nie korzystaj z TV przy słuchaniu muzyki. I nie wygodne i nie najlepsze pod kątem jakości. Serio.

Zdecydowanie się zgadzam teraz koszt to 90pln i możesz wyjść optycznym albo analog. Jasne że aby zmienić piosenkę to można nawet wodę w kuchni odkręcać nie tylko telewizor włączać - pytanie ..po co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na jakim wzmacniaczu stanęło? :)

W budżetówce możesz jeszcze rozważyć:

-Yamaha AS301- co prawda słuchałem droższej AS501, ale sądzę że nie jest to za duża różnica

-Onkyo 9110 - fajna przestrzeń. Uniwersalny i ładny :)

-Nad C316 - klasyk, kilka gałek, ale to co mi się w nim zawsze podało że: "mały ale wariat"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ender nie chodzi o to żeby kupować drugi dla posiadania deczko lepszego dźwięku. To już pomijam to. Ale włączanie telewizora dla audio jest czysta głupota po prostu. 

Dnia 26.04.2019 o 23:55, Inferno napisał:

Zdecydowanie się zgadzam teraz koszt to 90pln i możesz wyjść optycznym albo analog. Jasne że aby zmienić piosenkę to można nawet wodę w kuchni odkręcać nie tylko telewizor włączać - pytanie ..po co?

Absolutnie się zgadzam.

Te 90-110 zł za wygodę to nic. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz aktualnie wzmak? Pisałeś o Yamaha s301, s501. Na czym stanęło? Jaki masz budżet na wzmacniacz? O ile jeszcze nie kupiłeś. 

Ski mają gniazdo optyczne i dac na pokładzie. Czy dobry? Nie wiem nie słuchałem. 

Jak ma być Yamaha to rozważ używanej s701. To już całkiem przyzwoity wzmacniacz. Ale o tym więcej może powiedzieć branża lub użytkownicy tegoż modelu. 

Przewód jaki potrzebujesz przykładowy, nie musi być ten z aukcji. Mini toslink na standardowy. Mały wpinasz do Chroma duży pod gniazdo optyczne. 

https://allegro.pl/oferta/kabel-optyczny-toslink-mini-jack-digital-1m-vitalc-8031624047

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...