Skocz do zawartości

AKG K181 200zł podróby?


Recommended Posts

Cześć, 

Znalazłem słuchawki AKG k181 w okazyjnej cenie na allegro: https://allegro.pl/oferta/akg-sluchawki-k181-dj-prof-nauszne-zamkniete-k-181-7647307661

Cena wydaje się wręcz podejrzanie okazyjna, zapytałem klienta mailowo skąd tak niska cena i odpisał mi: "Witam, powodem niskiej ceny jest to iż mamy je bezpośrednio od producenta nie przez pośredników." Dodatkowo na stronie jest informacja, że słuchawki posiadają 24 miesiące gwarancji sprzedawcy, natomiast mailowo dostałem informację, że posiadają gwarancję producenta co dodatkowo zwiększyło moje podejrzenia co do tej aukcji. Czy ktoś ma doświadczenie z takimi aukcjami? Spotkaliście się z podrobionymi słuchawkami takich modeli. 

Kolejna atrakcyjna oferta to: https://allegro.pl/oferta/akg-k181dj-ue-sluchawki-k181-dj-ue-5818223111

Tutaj jest już gwarancja producenta, dodatkowo inne słuchawki na stronie tego sprzedawcy są wystawione w normalnej cenie, więc aukcja wydaje mi się bardziej wiarygodna, ale nadal mam duże wątpliwości, dlaczego ktoś miałby sprzedawać pełnoprawny produkt 200 zł taniej.

Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę na temat takich aukcji to zapraszam do dyskusji:) Kusi mnie, żeby kupić te słuchawki i samemu sprawdzić i potem ewentualnie zwrócić, ale być może ktoś z was mnie uświadomi, że nie ma sensu tracić czasu i warto kupić od sprawdzonego sprzedawcy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku słuchawek koszt ich produkcji może być niewielki w stosunku do ceny detalicznej, szczególnie gdy są to produkty masowe. Jednak bywa że są podrabiane. Dość częste są przypadki gdzie jakiś sklep sprzedaje oryginalne słuchawki w znacznie niższej cenie i dzięki temu szybko i dużo ich sprzedaje. Bywa też jest to początkiem obniżenia ceny na rynku. Jeśli masz możliwość porównania z słuchawkami z pewnego źródła to myślę że warto spróbować. Kiedyś badano ilość oryginalnych słuchawek na rynku z pośród najczęściej podrabianych z logiem AKG dla Samsunga, dołączanych do wysokiego modelu telefonu i okazało się ze ponad 80 % było podróbkami, nawet wśród tych które były sprzedawane znacznie drożej. Musisz jeszcze brać pod uwagę to że wiele modeli słuchawek AKG mocno zmienia brzmienie w trakcie wygrzewania, szczególnie na początku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, prawdopodobnie skusze się na te K181 UE od "dobresluchawki" na allegro, wygląda na pewniejszego sprzedawce. Okazało się zresztą, że kupowałem tam blisko rok temu kabel do swoich AKG k518 i do dzisiaj się dobrze trzyma, a z reguły do tej pory już miewałem problemy z kablem do tych słuchawek. Zawsze jest opcja zwrotu w ciągu 14 dni, więc warto sprawdzić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...