Skocz do zawartości

Klipsch R112SW vs. R115SW


Markcox

Recommended Posts

Witam,

 

Panie i Panowie, niosę się z zamiarem uzupełnienia swojego systemu o nieco lepszy subwoofer, a w zasadzie będąc precyzyjnym, o dwa sub’y.

Na ten moment system oparty jest na kolumnach Klipsch, central RP450C, pozostałe z serii Synergy. Aktualny sub również z serii Klipsch Synergy (SW450). I tu chodzi mi po głowie również pójście w Klipscha - zastanawiam się albo nad dwoma R112SW, albo R115SW, tylko waham się, czy pójście w te drugie nie będzie przerostem formy nad treścią, jeżeli chodzi o moje możliwości lokalowe.

Poniżej szybki szkic pomieszczenia z aktualnym ustawieniem – sam salon to mniej więcej 5,5m x 5,5m ale nie w kształcie regularnego kwadratu, a raczej delikatnego trapezu (ściana na której wisi TV idzie po delikatnym skosie), do tego aneks kuchenny, a to wszystko jest jeszcze otwarte niezbyt szerokim wejściem (ale jednak) na kilkunastometrowy korytarz.

Tu prośba o pomoc i komentarze, czy to będzie właściwy kierunek, uwzględniając, że różnica w cenie pomiędzy 112, a 115 jest naprawdę kosmetyczna. A może w tym budżecie można coś lepiej? (poza DIY - nie wchodzi w grę 😉)

58381516_418044445654568_6653046547871170560_n.thumb.jpg.20d8414229846d35f9decea7ffa76e10.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nie tyle chodzi o to, czy 112 wystarczą, tylko, czy 115 nie będą już przegięciem w takich warunkach i będą miały czym "oddychać" ;)  Z oferty SVS, niestety najtańszy model, który zaczyna podobać się pod względem wizualnym, bardzo mocno przekracza budżet :)  z resztą w ogóle w budżecie, to mieści się jedynie najniższa półka, czyli PB1000.

Ale co do ceny 115ek, smaruje PW

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Markcox,

Idź śmiało w Klipscha. SVS może Ci tu jednak nie podpasywać. Jest szybszy, bardziej punktowy za to mniej głębszy, co innego do czego jesteś przyzwyczajony.

25m pomieszczenia śmiało nagłośnią 2x 112SW ALE patrzaź na ceny zdecydowanie polecam Ci wybór 115SW. To jednak wyższa szkoła grania. Subwoofer gra znacznie obszerniejszym dźwiękiem, swobodniej. I nie chodzi tutaj o moc bo to doskonale sam rozumiesz że nei dojdziesz do połowy. Ale ciśnienie generowane przez 2 znacznie większe membrany jest po prostu inne, bardziej odczuwalne.

Dlatego śmiało 115SW na moją odpowiedzialność :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witajcie,

 Chciałem zaczerpnąć fachowej porady odnośnie przesiadki na suba R-112SW (korzystam z wysłużonego już zestawu 5.1 Yamahy z 2013r. i teraz jest odpowiedni moment na zmianę sprzętu, ale stopniowo). W przyszłości zamierzam skompletować zestaw do atmos i tu rodzi się co najmniej jedno pytanie:

1. Czy 112-SW nie będzie za duży do pokoju 13-14m2 (układ prostokąta)? 

Miejsca jest tak naprawdę na jeden sub i 112-SW wpasowałby się "na styk". 115-SW to już bardzo duża locha i trochę przysłaniała by mi kolumnę z lewej :D

2. Co do kompletnego zestawu to zastanawiałem się nad takim: 2x RP-260F, RP-440C, 2x 250S, oraz wspomniany wyżej sub + głośniki atmos nakładane na kolumny. 

https://www.klipsch.com/products/home-theater-systems-reference-premiere?model=rp-260

Centralny chciałbym wymienić po subku ponieważ ten z linku w porównaniu do mojego obecnego jest zdecydowanie większy a nie mam na razie czasu na dopasowanie stolika.

Pozdrawiam, Dawid.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Podpowiecie koledzy jakie kable warto dokupić do takiego RP 440C oraz R 112-SW? Budżet ma znaczenie, ale rozważę każdą propozycję :) 

Do kina którego używam obecnie nie zmieniałem nigdy przewodów więc nie miałem możliwości porównania jak to gra :D; do suba mam RCA-RCA TRC Prolink, a do centralnego to nie wiem, z resztą cieżko porównać do RP-440C Yamahe NSP 60 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

17m kw, chyba trochę za duży będzie. Chyba że chcesz szybko poznać wszystkich sąsiadów z klatki :D

U mnie na 25 m ustawiony na 1/3 gain . Wkomponował się w dźwięk ładnie, ale ja nie mam wielkiego porównania.

Natomiast co do kina - dzisiaj oglądałem Apollo 11, w scenach startu rakiety zacząłem sprawdzać, czy dom nie leci razem z nimi :D

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 godzin temu, M.M.M. napisał:

17m kw, chyba trochę za duży będzie. Chyba że chcesz szybko poznać wszystkich sąsiadów z klatki :D

U mnie na 25 m ustawiony na 1/3 gain . Wkomponował się w dźwięk ładnie, ale ja nie mam wielkiego porównania.

Natomiast co do kina - dzisiaj oglądałem Apollo 11, w scenach startu rakiety zacząłem sprawdzać, czy dom nie leci razem z nimi :D

 

 

😄👍

Dziękuję Wam za odpowiedź 🙂

A czy ktoś kto ma R 115 SW mógłby sprawdzić jak on brzmi po zatkaniu portu bass-reflex tak jak to się robi np. w subwooferach SVS?
Może to dobrze zagrać i bas być zwarty po zatkaniu jego portu na dole? 🙂

Edytowano przez bataudio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Markcox napisał:

tylko pamiętaj, żeby zrobić to u siebie w domu. Akurat jeżeli chodzi o sub'y, to testowanie ich w innych warunkach, niż własne domowe, nie ma kompletnie żadnego sensu ;) 

Dzięki za info 🙂

Jak to wygląda w praktyce z takim wielkim pudłem jak Klipsch R-115 SW? Z tego co się orientuję to jest on dowożony na palecie. Po odsłuchu domowym sztuki do odsłuchów, odsyłka na palecie do sklepu, który go użyczył?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki test nowej wersji R 115 SW czyli SPL 150. Autor się zachwyca, oceny 5/5:

https://www.hfc.com.pl/test/4039,klipsch-spl-150.html

Plusy: Bas o imponującej głębi i zasięgu. SPL-150 oferuje szybki, dynamiczny, efektowny i konturowy przekaz w paśmie niskich tonów. Starannie wykonana skrzynia, wzmacniacz klasy D oferujący sporą moc oraz oferujący liniowo wzmocniony bas płaski port bas-refleks.

W muzyce jazzowej SPL-150 sprawnie nadążał za rytmiką wyznaczaną przez główne kolumny obsługujące lewy i prawy kanał stereo. Bas w konfiguracji dwukanałowej charakteryzował się konturowym i nadzwyczaj bogato zróżnicowanym przekazem, co w przypadku aktywnego subwoofera dysponującego głośnikiem niskotonowym o sporej średnicy nie jest tak łatwe do osiągnięcia.

 

To jak to w końcu jest z tymi Klipschami 15 calowymi? Zamulają czy są szybkie i dynamiczne? Też na zagranicznych forach czytam, że właściciele tych subów (R 115 SW i SPL 150) piszą, że stosują je w stereo i są szybkie i dynamiczne 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...