Skocz do zawartości

Wybór 2 z 4 rzeczy: Kino + AV


ADamx

Recommended Posts

Witajcie ponownie,

 

stary temat upadł a chyba wybrałem poszukiwane komponenty do kina 5.1 + AV:

AV: Denon 2500H lub Onkyo TX-NR696

Kolumny zestaw: 1) JAMO S-809 HCS 5.0 + jakiś sub będzie potrzebny lub 2) Magnat Shadow 207/209 + reszta + sub

Jak wcześniej wspominałem, potrzebuję jak najbardziej uniwersalny zestaw do wszystkiego: Muzyka przeróżna z basem, rock, youtube, do TV netlfix+ konsola PS4/PC do gier ~~20m2 pokój

Pytanie teraz - które z tych wybrać? moim kryterium jest cena/jakość. jamo wychodzi mi taniej więc ku niemu wstępnie się skłaniam +denon. Nie słuchałem ich, tak po wyczytanych opiniach moja decyzja. Chyba że ktoś proponuje coś innego to chętnie słucham i dziękuję z góry za pomoc.

edit propozycja Sub: HARMAN KARDON SB 26/WILSON Raptor SUB-8/YAMAHA NS-SW100BL

Edytowano przez ADamx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim budżecie kolego się poruszamy? Zarówno ampli + 5.0, jak i na samego sub'a?

w każdym razie, jeżeli 

1 godzinę temu, ADamx napisał:

Muzyka przeróżna z basem, rock

to zestaw

1 godzinę temu, ADamx napisał:

JAMO S-809 HCS 5.0

skreśl ze swojej listy definitywnie. O ile w kinie jeszcze ujdzie, to w muzyce jest lipa. Ładnie wyglądają (choć to zawsze kwestia gustu) i na tym ich plusy się kończą. Natomiast Magnaty są dobrym i polecanym produktem w swojej klasie cenowej.

Co do sub'a, jeżeli poszukujesz do 1k, to często polecanym jest (nota bene) Magnat 302a, a jeszcze na kable zostanie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale mnie zmartwiliście bo duzo taniej mialem te jamo do wziecia,

budżet cena do jakości najważniejszy dla mnie, im mniej tym lepiej 5k/8k cos takioego

edit. denona 2500h kupiłem.

te magaty 209+213+203 5.0 wyjdzie mnie koło 4k (209 lub 600zl taniej 207) + ten subik 4.6k - 4k zalezy od wersji frontów 209/207

jamo 5.0 zestaw 2.3k + subik magnata/yamaha = 3k

warto wydawac polowe wiecej? audiofilme kompletnie nie jestem, to moj pierwszy zestaw, zalezy mi po prostu żeby ten sprzęcik był do wszystkiego i spoko grał

 

Edytowano przez ADamx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MrMarcin1984 napisał:

Powiem tak: jeśli kupisz te jamo 5.0 to tak jak byś wyrzucił do kosza te 3k

Wiem bo słuchałem (dzięki bogu)  przed zakupem i zrozumiałem dlaczego wszyscy to odradzaja do muzyki. 

Powiem Ci to co i mi powiedziano przed odsluchem: jeśli chcesz kupić Jamo to lepiej nic nie kupuj 

 

 

6 godzin temu, maverick2005 napisał:

Dziękuję jeszcze raz Marcin, Markcox, maverick2005 i Marioxxl74. to odrzucam te jamo.

pozostaje pytanie magnaty 207 za 1.9k czy 209 za 2.3k ? i reszta setu magnata

Edytowano przez ADamx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2019 o 13:59, Markcox napisał:

osobiście obstawiałbym 207. 209 jednak będą potrzebowały nieco więcej prądu

A możesz wyjaśnić, dlaczego? Producent podaje tę samą impedancję i tę samą sprawność dla obydwu kolumn, więc wymagania są jednakowe.

Zresztą już kiedyś ktoś z branży tłumaczył, że duże kolumny zagrają lepiej nawet ze słabym wzmacniaczem i nie należy się sugerować ich maksymalna mocą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ci to wyżej. Masz jeden głośnik 16 cm więcej. Zapotrzebowanie na prąd takiego głośnika to między 10-20 w jednego! Masz ich w 209 trochę. Moim zdaniem amplituner po prostu ich nie napędzi. 

9 godzin temu, yahoo111 napisał:

A możesz wyjaśnić, dlaczego? Producent podaje tę samą impedancję i tę samą sprawność dla obydwu kolumn, więc wymagania są jednakowe.

I o tym walenie pisałem. W czystej teorii jest to niemożliwe. 

9 godzin temu, yahoo111 napisał:

Zresztą już kiedyś ktoś z branży tłumaczył, że duże kolumny zagrają lepiej nawet ze słabym wzmacniaczem i nie należy się sugerować ich maksymalna mocą

Co to za branża? Pokaż. To amator nie branża!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2019 o 07:14, S4Home napisał:

Pisałem ci to wyżej. Masz jeden głośnik 16 cm więcej. Zapotrzebowanie na prąd takiego głośnika to między 10-20 w jednego! Masz ich w 209 trochę. Moim zdaniem amplituner po prostu ich nie napędzi.

Powiedzmy, że do sekcji niskotonowej idzie 30 W. W modelu 207 trafi po 15 W na głośnik, w modelu 209 będzie to po 10 W, a zatem głośniki będą pracować w mniejszym wychyleniu, czyli w potencjalnie bardziej liniowym zakresie i z lepszą sprężystością, bo mniejszy zakres ruchu.

Jak na moje mniemanie, zwłaszcza jeśli chodzi o liniowość, to trzy głośniki mogą zagrać nawet głośniej od dwóch przy tej samej mocy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, yahoo111 napisał:

Powiedzmy, że do sekcji niskotonowej idzie 30 W. W modelu 207 trafi po 15 W na głośnik, w modelu 209 będzie to po 10 W, a zatem głośniki będą pracować w mniejszym wychyleniu, czyli w potencjalnie bardziej liniowym zakresie i z lepszą sprężystością, bo mniejszy zakres ruchu.

Jak na moje mniemanie, zwłaszcza jeśli chodzi o liniowość, to trzy głośniki mogą zagrać nawet głośniej od dwóch przy tej samej mocy. 

Ok, to bierz 209. :)

2 godziny temu, DEMOLKA napisał:

Żeby basy w nich się wychylaly to trzeba je dobrze podkręcić tzn volume na wzmaku😁

dokładnie. Do głośnika , konkretnego jednego musi iść odpowiednia ilość Watów.

Bez tego nic się nie wychyli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to widzę że należysz do tych osób zatwardziałych w swoich przekonaniach :) Absolutnie! nie odbieraj tego jako nagonek czy wyrzuty. To nawet w niektórych sytuacjach jest niezbędne.

Zapytałeś jednak na forum staraliśmy się Ci odpowiedzieć to wszystko.

Jeśli nadal twierdzisz po swojemu to przecież nic nam do tego. To będzie Twój sprzęt :)

21 godzin temu, yahoo111 napisał:

Czyli jak muzyka gra cicho, to głośniki nie grają wcale? 

Wiesz dobrze że grają, ale jak grają? Większość sprzetu przy cichym poziomie głośności (małej dostarczanej energii) gra płasko, nijako, jak radyjko kuchenne. Mowie o niższym budżecie i głównie sekcji kina domowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...