Skocz do zawartości

NAD 356 -dlaczego nowy wzmak i alternatywy


michal40

Recommended Posts

czesc

jestem na etapie rozgladania sie "po onkyo 8150" , ciekawy dlaczego ludzie próbują kombinacji wzmaka i zrodla w postaci DAC zamiast integracji.

Dwa pytania:

1. jaki jest sens kupowania nowego NAD 356 za ok 1700zl, skoro nie ma nic nowoczesnego - ani optyka, ani DAC, ani USB.. takie wzmaki z pilotami to robiono w latach 90tych, i pewno teraz kosztuja 1/4 tego NADa.. wiecie co z uzywek moze sie z nim rownac w brzmieniu?

 

2. Jesli stwierdzicie ze nowy-lepszy, to jakies alternatywy dla niego (najlepiej dostepne na amazonie)

 

pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, michal40 napisał:

1. jaki jest sens kupowania nowego NAD 356 za ok 1700zl, skoro nie ma nic nowoczesnego - ani optyka, ani DAC, ani USB.. takie wzmaki z pilotami to robiono w latach 90tych, i pewno teraz kosztuja 1/4 tego NADa.. wiecie co z uzywek moze sie z nim rownac w brzmieniu?

No i tu sobie sam odpowiedziałeś. No właśnie jest sens dlatego że nie ma ani optyka , Ani DACa ani USB. Czysty dobrze zbudowany ładnie brzmiący wzmacniacz!

Z używek ilu letnich? Pare klocków 20 letnich w cenie 1700 zł będzie nawet znacznie lepszych. Jaki sens porównywać nowy do używanego?

11 godzin temu, michal40 napisał:

2. Jesli stwierdzicie ze nowy-lepszy, to jakies alternatywy dla niego (najlepiej dostepne na amazonie)

Miałbym kilka propozycji ale nie polecę Ci zakupu na Amazonie :) Sam rozumiesz :)

Powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po przesluchaniu paru wzmacniaczy vintage i kilku nowych wzmacniaczy i amplitunerow stereo zdecydowalem sie wlasnie na NAD356 (chociaz poczatkowo kupilem C326). Ale caly czas w miare mozliwosci porownuje go z innymi, od wczoraj z bardzo rzadkim (z tego co zaobserwowalem) Arcam ARTP 60, nie wiem jaka to byla pólka w latach 90, ale z Nadem przegrywa w muzyce ktorej slucham, oczywiscie w polaczeniu z moimi kolumnami itd. Ale nie jestem pewny czy jak Ty bys ich posluchal czy nie mialbys odmiennych wrazen. Wiesz jak jest ze sluchem i opiniami :) polecam pojezdzic, posluchac. Problem z uzywkami jest jeden, nie zawsze latwo ich posluchac u siebie w pokoju. Sluchales w ogole 356 ? czy sie nim zainteresowales bo jest o nim glosno ?

Edytowano przez Przemek Ost
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2019 o 12:35, Przemek Ost napisał:

Problem z uzywkami jest jeden, nie zawsze latwo ich posluchac u siebie w pokoju. Sluchales w ogole 356 ? czy sie nim zainteresowales bo jest o nim glosno ?

nie sluchalem jeszcze NAD356, z jakimi kolumnami go polecasz?

 

patrzę sobie na DAC module do NADa:

obraz.png.0fbee52e979ae58b18bf49798e88c705.png

czy da sie wykorzystac zlacze USB i fakt, ze to DAC do odtwarzania plikow flac bezposrednio z dysku USB, czy muszę to polaczyc z jedyną (??) opcją czyli PC i z niego odtwarzac pliki? nie chcialbym wstawiac PC do salonu.. czy jest opcja jak to zrobic zeby odtwarzac pliki flac bezposrednio z dysku USB ?

obraz.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn to zależy jaki masz budżet, ale takie Heco Aurora 700 brzmią z Nadem bardzo przyjemnie. Testowałem.

Co do DACa to nie podłączysz tam dysku. On nie spełnia funkcji transportu/streamera. Pozostaje podpięcie komputera albo telefonu po USB (chociaż nie mam pewności czy telefon wykryje tego daca). 
Zakładając, że masz już ten wzmacniacz z tym DACiem, to spróbowałbym kupić malinę i zainstalowac Volumio. Powinna wykryć tego DACa i miałbyś wtedy tanią platformę do słuchania muzyki (spotify, airplay, DLNA, NAS, dysk USB). Jak Ci się spodoba to w płatnej wersji Volumio masz natywną obsługe Tidala, a ostatnio pojawiła się dodatkowo płatna wtyczka, która z podłączonego napędu DVD usb może ripować muzyke na dysk, a także odtwarzać CD (jeszcze nie testowałem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tego modułu do nada 356. W jego cenie można mieć lepszy dac.

A jeśli chodzi o konkurencyjny wzmak do 2000 to z nowych jest bardzo ciężko. 

Może xindak 06 w nowej odsłonie, może Marantz pm6006. Ale to bardziej pod kątem tego że czasem one lepiej zestroja się z kolumnami. 

Nad 356 jest mega uniwersalny jeśli chodzi o dobór kolumn. 

Przykład heco 700 jest trafny jak zapewne wiele innych z podobnego budżetu. Zapraszam zaprezentuje różnice.

Pozdrawiam

https://s4home.pl/porady/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2019 o 11:13, kukocz napisał:

Zakładając, że masz już ten wzmacniacz z tym DACiem, to spróbowałbym kupić malinę i zainstalowac Volumio. Powinna wykryć tego DACa i miałbyś wtedy tanią platformę do słuchania muzyki (spotify, airplay, DLNA, NAS, dysk USB).

dzieki za info

ok, ale malinę z tym dodatkowym modulem audio? koszt ok 600zl za uzywkę, do przezycia. pytanie czy to faktycznie zadziala z modulem USB nada

14 godzin temu, S4Home napisał:

Nie polecam tego modułu do nada 356. W jego cenie można mieć lepszy dac.

no ale jak inny lepszy dac do niego podlaczyc, po analogu bo 356 bee nic nie ma cyfrowego w standardzie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po wczorajszych testach stwierdzam,że Onkyo 6130 brzmi lepiej niż Chromecast audio z zewnętrznym Dacem. Ten DAC ( SMSL SK10 ) jest sprzedawany w kraju za 599 i myślę,że jest tego warty. Wykonanie jest ,świetne, ma wszystkie wejścia, ekranik wyświetla KHz i ma żyroskop więc niezależnie jak dac postawimy to wyświetla poprawnie, ma pilota z regulacją głośności, moze być, preamp, OTG czyli można podłaczyć bezpośrednio telefon, 32 bit, DSD 256, USB jest XMOS, kość to AKM 4490. W sumie to wszystko co potrzeba i nie ma się do czego przyczepić. Z minusów to nie ma w zestawie zasilacza więc potrzebna jest ładowarka od telefonu ( zasialanie z micro USB ) , lub można bawić się w liniowy, powerbanki itd. działa co prawda np na zasilaniu USB z komputera ale wtedy dzwięk nie jest tak dobry jak z zewnętrzenego zasilania ale to chyba norma. Nie wiem ile kosztuje ten moduł do NAD ale taki DAC będzie dla Ciebie bardzie uniwersalny nawet patrząc po liczbie wejść. Potestuj kilka różnych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
1 godzinę temu, michal40 napisał:

dzieki za tego SMSL SK10, ale fajnie byloby zeby DAC mogl grac z pdolacoznej pamieci USB - w nim tego nie zrobię z tego co widzę

W tym DAC tego nie zrobisz. Możesz podłączyć pod niego komputer czy telefon ale nie ma wejścia na pendrive, to po prostu DAC.  Kupiłeś już coś ? tzn masz tego nad c365 i Aurora 700 czy finalnie coś innego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz spokojnego, głębokiego brzmienia to ten DAC wewnętrzny MDC jest bardzo dobry. Testowałem go i za 1000zl złego słowa nie powiem. Chociaż ma swoj charakter i wiele gory to tam nie ma. Gra po prostu dość ciemno z jebitnym basem. Czyli podobnie jak wzmacniacz. 

Generalnie pora zadać najważniejsze pytania - jaki masz budżet na ten wzmacniacz i z czego chcesz grać? Bo ja wnioskuję, że 2000zł i chcesz plików flac z dysku. Ale czy aby na pewno? Wstawienie mini komputera np maliny za 300-400zł sprawia, że masz możliwość działania przez USB DAC, a to potęzne narzędzie do uzyskania wysokiej jakosci dźwięku. 

https://sklep.rms.pl/przetworniki-dac 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...