Skocz do zawartości

Sprzęt do salonu (35-40m2).


Ars_Poland

Recommended Posts

53 minuty temu, Ars_Poland napisał:

I jak tu nie zwarjować😁 ja chce się bawić przy sprzęcie że znajomymi i popijać whisky 😁 i do tego się zrelaksować przy muzyce 😁czy to jest aż tak trudne w dzisiejszych czasach 😁to nie musi być drogie to ma porostu zrobić na mnie efekt wow I tylko tego chcę 😁

Pozdrawiam 

Też tak kiedyś myślałem . Okazuje się, że do robienia efektu wow nie wystarczy kupić tylko sprzęt :) . Jak się wkręcisz to zrozumiesz, a jesteś na dobrej drodze bo planujesz odsłuchać sprzęt w domu przed zakupem. Kiedyś byś raczej kupił w sklepie albo przez internet i był przeświadczony, że jak wydajesz 6-7 k to nie może słabo zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ksi3zyc napisał:

Też tak kiedyś myślałem . Okazuje się, że do robienia efektu wow nie wystarczy kupić tylko sprzęt :) 

Tak to prawda i nie ma co na ten temat polemizować.  Jest wiele osób które nie takie pieniądze wydały na sprzęt  a potem załamaka że to im nie gra tak jak by chcieli. Zdaje sobie z tego sprawę. 

3 godziny temu, ksi3zyc napisał:

Jak się wkręcisz to zrozumiesz, a jesteś na dobrej drodze bo planujesz odsłuchać sprzęt w domu przed zakupem. Kiedyś byś raczej kupił w sklepie albo przez internet i był przeświadczony, że jak wydajesz 6-7 k to nie może 

To jest wielki plus że można wypożyczyć sprzęt do domu i zrobić sobie na spokojnie odsłuch . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Ars_Poland napisał:

Jestem umówiony wstępnie po weekendzie majowym. 

Jak najbardziej biorę pod uwagę Nad. Przymierzam się do Yamaha 803 i nad najlepiej nad368 ale drogi jak dla mnie:(

Jeśli chodzi o kolumny wybrałem heco aurora 700 na pierwszy odsłuch.

Pogadaj, zawsze można uzyskać jakiś lepszy rabat. Porównaj sobie RN 803 z Nadem C368. Czasem warto trochę dołożyć żeby mieć święty spokój :)

-pod warunkiem, że jesteś wytrwałym zawodnikiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Miras23 napisał:

Pogadaj, zawsze można uzyskać jakiś lepszy rabat. Porównaj sobie RN 803 z Nadem C368. Czasem warto trochę dołożyć żeby mieć święty spokój :)

-pod warunkiem, że jesteś wytrwałym zawodnikiem :)

Tak jestem wytrwałym zawodnikiem tym bardziej że dla mnie to jest duża kasa😁 więc wolę na spokojnie do tego podejść. Napewno napiszę jak już będę miał pierwszy sprzęt do odsłuchu. 

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Faktycznie pierwotna propozycja branży urwana z kosmosu. Moim zdaniem przy takim budżecie nie możesz absolutnie pakować się w odtwarzacz sieciowy za 2000 zł.

Wniesie on procentowa różnice na plus która zostanie zniwelowana przez kilkudziesięcio procentowa utratę jakości na gorszych kolumnach.

Budżet jest i pozwala na wybór sprzętu nowego jak i używanego. Jak chcesz to o mogę doradzić także i taki.

Jeśli chodzi o nowy. To skoro masz do nas blisko to zapraszam.

Rozważania nad sensem akustyki nie mając sprzętu w docelowym pomieszczeniu to także wróżenie z kupy blota. To czy spasują ci heco aurora, czy kef 750 czy wręcz przeciwnie coś jasnego monitor audio bronze 6, magnat 727 przekonasz się u nas na miejscu słuchając

Później bierzesz ten sprzęt do domu. Słuchasz. Sprawdzasz. Zapraszasz znajomych i razem podejmujecie decyzję. Wy , nie forumowcy. 

Dlatego zapraszam do kontaktu. I pamiętaj, rynek audio jest łatwy do zmanipulowania co nie znaczy że masz się temu poddać. 

https://s4home.pl/porady/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowany)

Witam

Na samym początku wielkie podziękowania dla S4HOME za wielki profesjonalizm z waszej strony. Wypozyczyłem i odsłuchałem w domu yamaha 803 + heco aurora 700 i cxa80 +heco. 

Co mogę na szybko powiedzieć.  Jeśli chodzi o 803 + heco  to był zestaw który spodobał mi się na odsłuchu w sklepie. W domu też fajnie zagrał ale troszkę czegos mi brakowało . Chodzi o to że musiałem dać dość głośno żeby poczuć ten bas :)) niestety bardzo krótko ją  testowałem tylko 3h więc nie mogę tez  nic za bardzo powiedzieć:)) do tego nie sprawdziłem YAPO bo nie było mikrofonu ale to absolutnie  mnie nie zraziło do dalszego słuchania:). Czym dłużej słuchałem i próbowałem różnych ustawień grało to całkiem fajnie niestety musiałem wyciszyć muzykę bo dzieci do łóżka :). 

Na drugi dzień po pracy wypożyczyłem cxa80 a 803 oddałem wiedząc że nie sprawdziłem jej do końca tak jak powinno się to zrobić:). 

W domu już kolumny były ustawione więc tylko wystarczyło podłączyć cxa 80 i jazda :)). I qwa już po pierwszym włączeniu była jazda :)) . Puściłem Deezer ale losowe wybieranie muzyki i poszedłem sobie zrobić kawę .Do kuchni nie doszedłem  :))) akurat trafił się" Queen  i want to break free" mój wielbiciel z dawnych lat :)). Porostu usiadłem z wrażenia zakochałem się na nowo już nie myślałem o kawie tylko o whisky:))). To było to .To nie musiało grać głośno a efekt był. Slyszałem każdy instrument ,gitara to już wogóle bajka . Pięknie to zagrało . Zacząłem puszczać chyba wszystkie utwory jakie się tu przez forum przewinęły:)) i powiedziałem sobie stop. To jest to czego ja chce :) . Niestety jak spakowałem sprzęt pojawiło się "ale":) . Jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia . Dostałem światełko od żony i sprawdzę jeszcze cxa80 z kef r700 ale to już na miejscu w sklepie i zobaczymy. Jeśli nie zrobi to na mnie większego wrażenia pozostanę przy Heco.  

Jeszcze raz dziękuję S4HOME.  

Odsłuch, odsłuch i jeszcze raz odsłuch A nie w ciemno.

Pozdrawiam 

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
6 minut temu, Kraft napisał:

Z KEF-ami musi być jeszcze lepiej. Są przecież dużo droższe i bardziej zaawansowane technicznie. To świetne kolumny. Zastanawia mnie tylko, czy sprawdziłeś przy odsłuchu Yamahy, czy YAPO było wyłączone. 

No właśnie tego nie sprawdziłem. 

Dlatego absolutnie jej nie skreślam bo z godziny na godzinę się rozkrecała. Ale brakło czasu.  Widocznie w moim przypadku tak miało być:))

Pozdrawiam 

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ars_Poland napisał:

sprawdzę jeszcze cxa80 z kef r700

Do takiego pomieszczenia według mnie możesz wstawić większe Aurora 1000 albo R900. Słuchałem obu w domu Heco miałem około tygodnia bardzo fajne głośniki z bardzo zróżnicowanym basem (to najbardziej utkwiło mi w pamięci) R900 zostały.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
8 godzin temu, Kraft napisał:

Szkoda, bo w tej sytuacji nie ma pewności, czy Yamaha nie miała włączonej nieaktualnej korekcji (ustawionej pod kątem innego pomieszczenia), co mogło skutkować niedostatkiem basu.

Tak zgadzam się z tym i na 99% tak było nie zwróciłem na to uwagi dopiero jak zawiozłem sprzęt przyszło mi to do głowy . Jeśli miałbym ten mikrofon to mogło to wyglądać całkiem inaczej.  Niestety nie miałem w pudełku.  

Także z mojej strony nie do końca sprawdziłem 803. A napewno jest to sprzęt godny polecenia. 

8 godzin temu, Inferno napisał:

To takiego pomieszczenia według mnie możesz wstawić większe Aurora 1000 albo R900. Słuchałem obu w domu Heco miałem około tygodnia bardzo fajne głośniki z bardzo zróżnicowanym basem (to najbardziej utkwiło mi w pamięci) R900 zostały.

Dzięki.  

Jeśli chodzi o heco 1000 to już są dla mnie za duże.  

Kef R900 mówisz:)) to już nie na mój budżet.  Mogę tylko pozazdrościć. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała wyłączona. Ale dziwne że kolega nie sprawdził i nie spakował ci mikrofonu. 

Powiem tak. CXA80 i tak nie dogoni. Jako wzmacniacz jest prawie połowę tańszy.

Kefy grają inaczej ale to jednak wyższy poziom dźwięku. Jak najbardziej sprawdź. 

Z ciekawości sprawdź jeszcze elac unifi. To ten sam konstruktor co kefa :)

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. 

Niestety miałem urwanie głowy i nie miałem czasu podjechać do S4home.  Chciałem sprawdzić kef r 700 ale już nie ma zostaje jeszcze elac do sprawdzenia. Dam znać jak ogarnę się czasowo.

 Cxa 80 + heco aurora 700 . Miałem akurat filmik😁

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam ponownie po dłuższej nieobecność 😉

Trafiła mi się okazja I poszedłem w sprzęt używany.  Kupiłem od znajomego wzmacniacz onkyo a-5vl za grosze a w świetnym stanie. Do tego trafiłem na licytacji kolumny Bose studiokraft 200st za 160zeta w fajnym stanie.

Na tą chwilę jestem mega zadowolony . Teraz na spokojnie poszukam sobie juz lepszych kolumn podłogowych i dam znać.Prawdopodobnie też używki . Mam juz taki obraz ze chyba czasami nie warto kupować nowego sprzętu . Oczywiście mogę trafić na minę . Zobaczymy pożyjemy będę szukał Pylon audio sapphire 31. 

Wrzucę filmik jak będę miał trochę czasu.

Pozdro 

 

20190530_165751.jpg

20190530_165744.jpg

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...