Skocz do zawartości

Odtwarzacz Sieciowy


Unison

Recommended Posts

Panuje jeden wielki galimatias na forach i niczego przez to dowiedzieć się nie można. Potrzebuje konkretnych odpowiedzi , żeby nie wydawać mnóstwa pieniędzy na płyty CD, nie mówiąc już o vinylach, bo one są mega drogie, i ponoc nagrywane z mp3,jedynym wyjściem jest streamer.

1. Lubię dźwięk detaliczny, acz naturalny, bo mam takie kolumny

2. Malina odpada bo kompletnie nie znam się na niej i w ogóle nie wiem o co w niej chodzi, poza tym ponoć ma gorszy dźwięk

3. Na sterowaniu z telefonu mi nie zależy, aby był pilot i na telewizorze by byly widoczne funkcje i utwory, lub oczywiście na wyświetlaczu w odtwarzaczu

3. Mam zamiar słuchać Tidala w najwyzszej jakości 

4. Jak to jest z tymi streamerami z dźwiękiem w nich? Aby był jak najlepszy dźwięk z nich po analogu i rca po analogu do wzmacniacza,to muszą być jak najlepiej wypasione wewnętrznie,a po wyjsciu cyfrowym na koaksjalny? Może być mniej wypasiony streamer i dźwięk będzie także najwyższej jakości dzięki dobremu zewnetrznemu dacowi? Czy będzie na tyle kiepski że dobry dac nic nie da?

4. Jaki streamer kupić i na co w nich zwracać uwagę? Chcialbym kuoic dobry streamer na lata,ale za rozsądne pieniądze,a nie ceny wzietej z chmur. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witaj,

Urządzenia typowo hifi raczej nie będą miały możliwości wyświetlania na ekranie telewizora. Odtwarzacze strumieniowe są dziś przygotowane tak aby zarządzać nimi z poziomu aplikacji na smartfon czy tablet i to jest zdecydowanie najwygodniejsza forma obsługi. O ile przeglądanie zawartości dysku sieciowego, pamięci pendrive itd z poziomu małego wyświetlacza wbudowanego w odtwarzacz strumieniowy jest uciążliwe ale możliwe, o tyle obsługa tak rozbudowanych serwisów jak Tidal czy Spotify jest po prostu niemożliwa. Potrzebne jest sterowanie zewnętrznym urządzeniem na zasadzie rozbudowanego pilota. Odtwarzacz strumieniowy otrzymuje sygnał z aplikacji i dopiero odtwarza muzykę z Tidala powiązanego z naszym kontem.

Co do jakości dźwięku są dwie szkoły - albo stosunkowo niedroga strumieniówka z wyjściami cyfrowymi audio plus zewnętrzny DAC, który przekonwertuje ten sygnał na analog, albo dobra strumieniówka która ma już wystarczająco dobre "wnętrzności" aby podać do wzmacniacza dobrej klasy analogowy sygnał audio. Aby zaproponować coś konkretnego musimy wiedzieć jakim budżetem dysponujesz, czy obie opcje będą wchodziły w grę czy tylko jedna aby miało to ręce i nogi :)

Z dobrych streamerów na pewno zwróciłbym uwagę na Cambridge Audio 851N lub nawet niższy model CXN v.2. Tej klasy odtwarzacze strumieniowe można już śmiało polecić jako docelowe urządzenia bez konieczności wspierania ich zewnętrznym DAC. Brzmią neutralnie i muzykalnie z dobrą szczegółowością, bez popadania w ostrość. DObre urządzenia produkuje również Pioneer np. N50 jako budżetowe rozwiązanie albo poważny już N70.  Czekamy na więcej informacji.

Pozdrawiam,

Michał.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzednicy dobrze prawią, sterowanie pilotem odpada, tylko smartfon lub tablet...

powiedz jaki masz wzmacniacz z jakim przetwornikiem C/A, a może masz oddzielnego DACa?

jak nie masz przeznaczone kilka np. 4-5 tys na dobry streamer to musisz przekonać się do maliny, 

osobiście słuchałem CXN i obecnie mając malinę nie słyszę żadnej różnicy, chyba, że ostatecznie już ogłuchłem

acha..., na lata to pewnie żaden streamer nie będzie

niektórzy pewnie polecą pioneer n 30 lub onkyo ns 6130 - może ewentualnie ta droga nie rujnująca budżet zostaje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie możesz obsługiwać Tidala np w odtwarzaczu Onkyo bez sterowania smartfonem. Uruchamiasz odtwarzacz , wybierasz pilotem Tidal ( czy tam deezer, spotifym NAS , amazon czy czego lubisz słuchać ) i masz takie opcje do wyboru jak np Nowości, Tidl Rising, Moja playlisty itd. Wiec nie musisz mieć uruchomionego telefonu,żeby tak słuchać. Nie zmienia to faktu ,że na początku i tak pierwszą konfigurację musisz zrobić z tel ( wprowadzanie hasła i loginu ) Czy jest to wygodne, i tak i nie. Onkyo odtworzy też MQA ( Nie zależnie ns-6130 czy ns-6170 ) Mają teży wyjścia cyfrowe ale nikt nie wie czy masz DAC czy nie. Musisz napisać coś więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet do 3 tysięcy, oczywiście chciałbym nie przepłacać, po prostu kupić dobry za rozsądną cenę, czyli rozumiem że z smartfona sterowanie, ktos zaproponował maline, ale to czarna magia dla mnie, w ogóle nie wiem o co w niej chodzi, podawane są jakieś nazwy i kombinacje, ale kompletnie nic mi to nie mówi,wiec odpada, czyli streamer jak kupie to za jakiś czas straci wsparcie i będzie na śmietnik? Wzmacniacz mam onkyo a 9000r i kolumny opera grand mezza 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się maliny, naprawdę nie taka straszna.Wystarczy tylko trochę poczytać, przetestować kilka nakładek i niewiadome znikną.

 

1 godzinę temu, MarcKrawczyk napisał:

osobiście słuchałem CXN i obecnie mając malinę nie słyszę żadnej różnicy, chybay, że ostatecznie już ogłuchłem

Na jakim hat grasz?Pytam,bo nie słuchałem cxn,a był wśród moich zainteresowań.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz mieć bardzo funkcjonalne i niezwykle łatwe w obsłudze to proponuje Bluesound Node2i - dla mnie pod względem łatwości obsługi jest mistrzem. Jak poszukasz tu na forum o znajdziesz opisy funkcji. Jest nawet takie coś ze jak na pilocie od wzmacniacza masz nieużywane przyciski to możesz wykorzystać je do sterowania Node2i.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Unison napisał:

Budżet do 3 tysięcy

@Unison Posłuchaj Inferno i wybierz Node 2i.  Jeśli chodzi o obsługę i funkcjonalność to raczej nie ma sobie równych. Aplikacja na telefon i PC łatwa i porządnie zrobiona, gra gapless, przewijanie utworów, tworzenie playlist z różnych serwisów muzycznych. Wszystko działa szybko i płynnie. Obsługuje Tidal MQA  i wiele innych  serwisów streamingowych. Ma wbudowany DAC.  Sam obecnie używam Node. Przedtem miałem MusicCast od Yamaha - tam aplikacja to była totalna porażka (nie wiem czy coś się zmieniło). Co do wsparcia to raczej nie ma co się martwić, update co jakiś czas, myślę że to jest streamer na kilka lat. Polecam szczerze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te tańsze streamery mają gorszą aplikację, ale dźwięk by miały tak samo dobry,gdyby podłączyć do dobrego daca tak? Przepraszam ale nadal nie przekonam się do maliny, ponieważ osoby które mają wiedzę o nich, odpisuja jakby kazdy wiedział o co chodzi i w sumie to jakby pisały same do siebie, sypią anglo jezycznymi nazwami, oraz skrótami i nie wiadomo w ogóle o co chodzi, wiec nawet juz nie pytam, bo to szkoda moich nerw. Na czym stoję? Czyli albo lepszy streamer i on ma lepszą aplikację, bo tańsze mają gorszą, ale dźwięk bylby tak samo dobry,gdybym podlaczyl gorszego streamera do dobrego daca tak? Dobrze wszystko zrozumiałem?

Edytowano przez Unison
błędy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne podejście,wiem na początku wygląda to niedostępnie i mało zachęcająco.Odrobina zaangażowania i wysiłku da jednak wymierne efekty, wystarczy poczytać.Malina+nakładka ~600pln,np allo digione,zagra równie dobrze albo i lepiej niż transport za kilka tysięcy pln, jeżeli kolega wyżej porównał zestaw z Cambridge audio cxn.Na audiostereo jest obszerny wątek,jak przebrniesz przez niego, będziesz wiedział więcej.Zapewniam,trud warty wysiłku i wtedy zrozumiesz dlaczego 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej nie chodzi o to że tańsze mają gorszą aplikację. Producenci mają rózne   kontrolery - aplikacje.   Jedne są dobre, fajne w użyciu, rozbudowane i działają szybko, inne są trochę gorsze lub całkiem do bani. Koniecznie chcesz osobno ten DAC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Unison napisał:

Przepraszam ale nadal nie przekonam się do maliny, 

Malina to nic innego jak laptop bez wyświetlacza i klawiatury. Małe jest piękne ale czy tak samo użyteczne jak nieco więksi bracia ? Te dodatki do maliny to fajne bo małe ale czy tak samo dobre jakościowo jak pełnowymiarowe DACki niejednokrotnie również malutkie ? Warto się zastanowić bo ceny wcale już tak nie na korzyść maliny jak rok czy dwa temu 😋 Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

John Doe - nie musi być dac osobno, może byc wbudowany co mam we wzmacniaczu. MariuszZ aha czyli juz widać pewne mankamenty maliny- z całym szacunkiem dla osób które proponują maline, ja czytalem juz i pytalem osób które mają pojęcie o nich- masło maślane wychodzi, od nikogo nie mogłem dowiedzieć się i dopytać, każdy rzuca nazwami nic nie mówiącymi, to jak u nauczycieli- nauczyciel ma wiedzę, ale co świadczy o dobrym nauczycielu? Umiejętność przekazania wiedzy w sposób zrozumiały, osoby znające temat malin,nie mają jednej setnej procenta umiejętności przekazania tej wiedzy. Panowie wiec na czym stoję? Chyba dalej na niczym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Unison napisał:

Panowie wiec na czym stoję? Chyba dalej na niczym?

Jeśli chcesz to się naucz jak ogarnąć malinę ale nikt Ci nie każe. Są informacje w necie jak ktoś chce to znajdzie. Mi się nie chciało i nie kupiłem maliny.

Ale moja propozycja to ciągle Node 2i.   Po co komplikować, masz gotowe do użytku fajne, funkcjonalne, dobrze grające urządzenie. Node można podłączyć do Twojego wzmacniacza cyfrowo - do dac we  wzmacniaczu,        lub analogowo - RCA  ,  więc sam możesz wybrać które podłączenie pasuje Ci lepiej.     DAC w Node dekoduje MQA, Twój dac we wzmacniaczu chyba nie (nie wiem) ale i tak będzie grać. Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś narzekał na Bluesound Node.

Masz jakieś typy streamera w ogóle?

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje pożyczyć Bluesound, wtedy wyrobisz sobie zdanie co do jego funkcjonalności no i dźwięku. Czyli masz stopniując kosztami Chromecast, Malina, Yamaha WXAD,  Bluesound, Cambridge CXN jeszcze Pioneer po drodze, jest tego trochę. Ja słuchałem w domu Chromecast, Bluesound, Cambridge CXN, Cyrus Stream X i jeszcze przez sprzęty Apple TV, Airport Express. Pod względem łatwości użytkownika Bluesound wygrywa, Cambridge nie przypadł mi do gustu brzmieniowo ( gra górą taką jaka mi się nie bardzo podoba) ale funkcjonalnie też fajny, Chromecast niesamowity jak za te pieniądze, Stream moje główne źródło super, Airport po analogu fajny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam streamer Yamaha WXAD-10, -soft MusicCast jak dla mnie porażka, wiecznie coś mieli, zacina, trzeba czekać. Aplikacja na telefon uboga. Męczyłem się rok i sprzedałem. 

Node śmiga jak trzeba. Soft BluOs jest rozbudowany, świetna apka na telefon + PC.   Dzwięk - jak to mówią - po ciemnej stronie. Obecnie używam i jestem zadowolony.

Innych urządzeń nie miałem więc się nie wypowiem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Unison napisał:

Nie mam typów streamera, czyli musze pożyczać przez internet i sprawdzać u siebie,

Pytasz to z @JohnDoe podpowiadamy Node 2i a Ty na to „na czym stoję” to powiedziałem o tym co słuchałem w domu i się mogę wypowiedzieć żeby jakoś pomóc. Więcej nie zrobimy, nie posłuchamy zamiast Ciebie...

😁 powodzenia w wyborze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Miras23 napisał:

-Yamaha WXC 50, to trochę niższy poziom ale możesz sprawdzić, bogata apka.

Powtórzę się, MusicCast to bardzo słaba apka. Kiepsko działa i wcale nie taka bogata. Opierając się na własnych doświadczeniach, drugi raz bym tego nie kupił ani nie polecił. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...