Skocz do zawartości

Odtwarzacz Sieciowy


Unison

Recommended Posts

Tak, sądzę że BluOs jest lepszy. MusicCast jest ubogi, brak mu wielu funkcji i działa niezbyt płynnie.  Odnoszę się do własnych doświadczeń używania obu streamerów. Tych dwóch nawet nie ma co porównywać bo BluOs zjada MusicCast. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, Miras23 napisał:

Spoko, każdy coś tam słyszy i wie. Słuchałem tych urządzeń i wiele zależy od pozostałego toru.

Nie wypowiadałem się na temat brzmienia urządzeń z MusicCast oraz BluOs  bo oba mogą brzmieć dobrze. Moja wypowiedz dotyczyła funkcjonalności i wygodnego kontrolera/apki - gdzie MusicCast pozostawia wiele do życzenia. 

Kiedyś miałem 803D a teraz inny wzmacniacz i kolumny. Porównanie dzwięku nie ma sensu w moim przypadku 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam cały czas, nie wszystko oczywiście rozumiem, za dużo tego, czytałem o malinie, ale mają problemy z połączeniem do sieci i IP, definitywnie odpuszczam maline,gdy czytam o niej, to tak jakbym czytał książkę w języku polskim, tylko że przekręconą odwrotnie.  Dobra do konkretów, ceny ogólnie streamerow są trochę powalające na kolana,dobry wzmacniacz można kupić w ich cenie, czytałem o pioneer 50ae i 70ae, dobre opinie, ale ceny wysokie, onkyo ns6170- ma wśróduużytkowników dobre opinie,ale chyba raczej jest gorszy od pioneer 50ae, u mnie we wzmacniaczu mam daca 192khz/24bit, wiec on obsluguje hi-res? DSD też obsłuży czy juz nie? Yamaha music cast przystępna cenowo, ale ona nie ma wyjścia cyfrowego, tylko analogowy, wiec przy jej budowie, to ten dźwięk będzie załamka, potrzebny do niej zewnętrzny Dac

Żeby było jaśniej- szukam streamera w przystępnej cenie, który ma tidal master i obsługuje pliki hi-res i DSD i wyjście koaksjalne , tylko czy mój dac 192khz/24bit je obsłuży? O takie pytanie będzie najprostsze i klarowne :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Unison napisał:

Czytam cały czas, nie wszystko oczywiście rozumiem, za dużo tego, czytałem o malinie, ale mają problemy z połączeniem do sieci i IP, definitywnie odpuszczam maline,gdy czytam o niej, to tak jakbym czytał książkę w języku polskim, tylko że przekręconą odwrotnie.

Czego konkretnie nie rozumiesz? Zapytaj, ktoś pewnie wytłumaczy.To tak jak klocki, które składasz z kilku elementów w/g własnych upodobań.

Malina nie ma problemu z siecią i z IP😏 Przynajmniej u mnie.Przy pierwszym podłączeniu, należy tylko podpiąć kablem sieciowym pod router, włączyć wifi.Adres można przypisać na stałe.Połączenie wifi z routerem za ścianą stabilne.Tidal, Spotify,radia internetowe (flac) działają bez problemu.

Nie demonizuj malinki i informacji jakie już znajdują się w sieci.Wystarczy poczytać lub zapytać.Strasznie wygląda na początku, później już banalnie proste.Konfigurujesz raz i zapominasz.

Testuję u siebie 3 karty dźwiękowe,czekam na allo digione signature.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mar Ka dziękuje Ci bardzo za odpowiedź,ale ja na temat maliny nie wiem nic,wiec musiałbyś mi tłumaczyć cały tydzień, potem kupić komponenty, przyjść połączyć i podłączyć do mnie, maliny trudny temat,streamer o wiele łatwiejszy :-) czekam aż jeszcze ktoś napisze odpisze mi na moje ostatnie pytania :-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unison, jestem na podobnym etapie co Ty. Przymierzam się do słuchania z plików. I podobnie jak Ty z pewną rezerwą podchodzę do maliny. Kiedy rozglądałem się za jakąś rozsądną cenowo alternatywą w oko mi wpadł Bluesound node 2i. I jak widzę Koledzy również Ci go doradzają. Nie dziel włosa na czworo, nie kombinuj. Wypożycz, podłącz, posłuchaj, zdecyduj. Innej możliwości zdaje się nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Unison napisał:

Żeby było jaśniej- szukam streamera w przystępnej cenie, który ma tidal master i obsługuje pliki hi-res i DSD i wyjście koaksjalne , tylko czy mój dac 192khz/24bit je obsłuży? O takie pytanie będzie najprostsze i klarowne 🙂

Wszystko co jest powyej jakości CD - 16 bit / 44.1 kHz - to jest tzw hi res audio.     A więc np. pliki flac 24 bit / 96 kHz lub 192 kHz - to jest  hi res i Twój DAC jest OK do tego.

Natomiast różnice w jakości dźwięku między płytą CD (z kodowaniem PCM) i plikiem zakodowanym w DSD będą praktycznie nie do usłyszenia, zwłaszcza jeśli do tego wszystkiego dołożymy akustykę pomieszczenia odsłuchowego, która w domowych warunkach często pozostawia wiele do życzenia. Czy jesteś pewny że Ty usłyszysz tą różnicę??? Koniecznie chcesz DSD???  

Proponowany przeze mnie streamer Node 2i  ma wyjścia analogowe i koaksjalne, muzyka hi res 24bit oraz wspiera Tidal MQA. No i działa bardzo płynnie bez czekania, klik i gra co  chcesz, bo z innymi to róznie bywa.  Czego więcej trzeba do szczęścia? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

John Doe sensownie i jasno napisane :-) DSD skoro piszesz że różnicy nie usłyszę,to ja Ci wierzę, po prostu czytałem że DSD ma analityczne brzmienie z nalotem analogowym, to samo te MQA czytałem że też różnicy na plus nie usłyszę, dzięki Tobie teraz już wiem czym jest hires, czego więcej chcę? Ceny niższej bo ten Node to 2500 chyba kosztuje, dlatego zapytałem czy będzie coś taniej z wyjściem koaksjalnym,i które mają hi-res, bo i tak niedociaglosci  tanszego streamera,mój dac obrobi na plus, tylko tyle :-) 

Edytowano przez Unison
dopisanie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, JohnDoe napisał:

Powtórzę się, MusicCast to bardzo słaba apka. Kiepsko działa i wcale nie taka bogata. Opierając się na własnych doświadczeniach, drugi raz bym tego nie kupił ani nie polecił. 

Ja mam wręcz przeciwne zdanie i apka w MusicCast działa super , już więcej    problemów było z CA CXN. Najlepiej jak autor tematu sprawdzi na własnej skórze co i jak  :)

Apka to jedno , a dźwięk drugie i może być tak ze klocki Yamahy nie podejdą dźwiękowo i lepiej sprawdzi się Node czy tez Pionek :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mike24 no widzisz, ilu użytkowników tyle opinii. U mnie MusicCast się nie sprawdził, praktycznie nie było dnia żeby coś sie nie "zacięło".  Poza tym, porównując do BluOS to ten  wygrywa funkcjonalnością, jest gapless, przewijanie utworów jeśli ktoś potrzebuje. Dla mnie BluOS jest lepszy niż MusicCast.   Ale wybór należy do @Unison

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unison research wybrał rady Dżona Doe :-) bede teraz juz tylko głębiej sie rozeznawal i jakby co to skrobne do Ciebie na priv, dzięki wielkie :-) jak ktos chce dorzucić dla mnie jeszcze jakaś dobrą sugestię, to poproszę :-) szkoda tylko ze to wszystko jest takie drogie,albo ja po prostu malo zarabiam :-) 

Edytowano przez Unison
błędy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ilu użytkowników tyle opinii , ja natomiast śmigam na MusicCast już wiele lat i złego słowa nie powiem :) Jak już wspomniałem apka to jedno , ale dźwiękowo ma tez być dobrze i zgrać się z reszta toru . Natomiast sam jestem ciekaw Noda i zamierzam go kupić w celu porównawczym :) Wiele razy cos kupiłem , a następnie było rozczarowanie :(  Mam tez apke  Naima do Muso i czasem płata figle :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, JohnDoe napisał:

Nie wypowiadałem się na temat brzmienia urządzeń z MusicCast oraz BluOs  bo oba mogą brzmieć dobrze. Moja wypowiedz dotyczyła funkcjonalności i wygodnego kontrolera/apki - gdzie MusicCast pozostawia wiele do życzenia. 

Kiedyś miałem 803D a teraz inny wzmacniacz i kolumny. Porównanie dzwięku nie ma sensu w moim przypadku 🙂

Racja, w każdym razie RN 803 to i tak ciekawe all in one. Mogliby wypuścić jakiś wyższy model, żeby to stereo było jeszcze lepsze. Tym bardziej, że rynek idzie w tą stronę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dodatkowe, czy będziesz rozbudowywał jeszcze system na inne pokoje ? warto rozważyć coś co ma wbudowane chromecast audio. Jeżeli chcesz mieć tą samą muzykę np w salonie i w kuchni na raz to albo wybierasz system zamknięty ( Yamaha musiccast, Denon Heos, Bluesound itp ) albo coś co ma wbudowane chromecast a do każdego innego pomieszczenia podłączasz chromecast audio za 100 zł i multiroom gotowy. Tak propo , node 2i ma pilota ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tomasz Syta napisał:

Tak propo , node 2i ma pilota ?

Nie ma pilota. Ale można zaprogramować z Node dowolne przyciski z dowolnego pilota. Te, których nie używamy. Ja mam na przykład - play, pause, następny, poprzedni z pilota od K3.  A kiedy chcę zródło - optyczny TV (bo tak mam) to wciskam Ok na pilocie od TV.  Konfiguracje dowolne, jak kto lubi. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...