Skocz do zawartości

Odtwarzacz Sieciowy


Unison

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 28.04.2019 o 06:56, Unison napisał:

Żeby było jaśniej- szukam streamera w przystępnej cenie, który ma tidal master i obsługuje pliki hi-res i DSD i wyjście koaksjalne , tylko czy mój dac 192khz/24bit je obsłuży? O takie pytanie będzie najprostsze i klarowne 🙂

Wracając do tego pytania.  Ile w ogóle kosztuje i jakiś najtańszy godny uwagi DAC'o - streamer na którym pójdzie DSD?  Poda ktoś przykładowy, proszę?

No bo jeśli to DSD takie ważne, nie chciałbym pozbawiać opcji posiadania takowego urządzenia przez @Unison doradzając Node. 

 

Pytanie do @Unison - masz w ogóle jakąś kolekcję plików DSD, lub planujesz? Czy też ta opcja DSD to trochę tak na wyrost? Przepraszam że tak pytam, nie mam zamiaru Cię urazić, a po prostu doradzić najlepiej jak umiem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób listę 10 czy 15 ulubionych artystów czy zespołów. Prawdopodobnie nie znajdziesz ich w formacie dsd lub będą bardzo ciężko dostępne i drogie. MQA przynajmniej możesz posłuchać na Tidalu i tam takich albumów trochę jest a możliwe, że będą za jakiś czas na Deezer. DSD może ma sens przy muzyce klasycznej ale w innych gatunkach nie ma wystarczającej ilości materiału do słuchania. Moim zdaniem gra nie warta świeczki. Flac 16 / 44.1 i dobra realizacja załatwiają temat dla mnie. MQA jako dodatek, na DSD nie mam cierpliwości ani czasu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dżonie, nie ma za co przepraszać, sporo mi pomogles i pomagasz, nie mam żadnych kolekcji DSD,ani na żadnych plikach, mam tylko trochę płyt cd, taki tidal master za 40zl wychodzi kwotowo najtaniej, tylko zakup strumieniowca jest drogi, poradziles mi najlepszego strumieniowca, szkoda tylko że trzeba wydać z dwa tysiące aż, to nie jest mało i szkoda że nie ma tańszego zamiennika, a te dwa tysiące, to i tak mało, szkoda że wszystko jest takie drogie, a używanego Noda nie ma nigdzie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy do tego że cała masa plików hires to raczej efekt stworzenia rynku ;)

jest klient- jest produkt (a czy są realne różnice, to zupełnie inna sprawa)

 

Opcją jest zakup mac mini na procesorze i5 (używane late 2012)

Można samemu wymienic pamięć a i system który był na nich instalowany pozwalał na więcej oprogramowaniu)

Do tego audirvana +

No i DAC.....

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest mocno skomplikowana.

Część problemu leży w "naszym chciejstwie" aby lepiej brzmiało

Inna część leży w tym że przy wypuszczaniu plików hires albo dokonuje się ponownego "masteringu" albo podkręca się jakies lementy nagrania.

A kolejna część problemu leży w tym że jest cała masa płyt które wydawane po kolejnych masteringach miały coraz gorszy DR

(Dynamic range , loudnesswar)

A wydawcy hiresów mają możliwość sięgnięcia do źródłowych materiałów i dzięki temu okazuje się że brzmi to lepiej.

A jeszcze inne mają hires zrobiony na "rympał" ;) który sam możesz sobie zrobić. Niektórzy też to lubią tworząc w "locie" konwersje do DSD i to też będzie brzmiało inaczej.

Piszę tylko o tym ze nie ma reguły a najlepsze efekty (dla mnie) to szukanie wydań pierwszych i ew. jakieś nowe"audiofilskie" gdzie tkoś ponownie pracuje nad materiałem.

ALE uogólnienia co jest lepsze - BRAK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomasz Syta napisał:

Zrób listę 10 czy 15 ulubionych artystów czy zespołów. Prawdopodobnie nie znajdziesz ich w formacie dsd lub będą bardzo ciężko dostępne i drogie. MQA przynajmniej możesz posłuchać na Tidalu i tam takich albumów trochę jest a możliwe, że będą za jakiś czas na Deezer. DSD może ma sens przy muzyce klasycznej ale w innych gatunkach nie ma wystarczającej ilości materiału do słuchania. Moim zdaniem gra nie warta świeczki. Flac 16 / 44.1 i dobra realizacja załatwiają temat dla mnie. MQA jako dodatek, na DSD nie mam cierpliwości ani czasu. 

Jest możliwość bardzo dobrej konwersji Tidal Hifi do DSD wykorzystując do tego aplikację Roona. Robiłem niedawno przegląd rynkowych możliwości i nic lepszego nie znalazłem. Uważam ,że warto dokonywać takiej konwersji dla większości muzyki. DSD daje lepsze scalenie, płynność, ułożenie nagrania oraz prawdziwsze wrażenia koncertowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mój dac jest full duplex - czy to znaczy że mogę przechwycić ścieżkę audio z Tidal przez usb i ją zapisać? Jeśli tak, to w jakim formacie będzie wyjsciowy plik?

Czy to trudne i jaki program do tego trzeba?

Sorry ale nigdy nie robiłem tego i nie wiem. 

Edit. Nie mam Roon i chyba nie chcę. Czy mimo to mogę co powyżej?  Nie choidzi mi o konwersję do DSD ale żeby mieć flac. 

Edit 2.  Już ogarnąłem, po pracy. Program Audacity na lapku - usb do dac i zgrywa audio z czego chcę do flac albo co wybiorę. Ameryki pewnie nie odkryłem, ale już wiem że tak można. Fajnie 😉.  Oczywiście to wyłącznie w celach edukacyjnych. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Fafniak napisał:

No widzisz... a wielu uważa ze taka konwersja jest o kant d.. potłuc bo za bardzo zmiękcza 

I tak to jest - każdy ma inne zdanie

A problem pojawia się już dla niektórych na etapie FLAC vs MP3 :)

Mam dwie płyty w DSD i jakoś bez szału.

1100 kbps względem 11000 oczekiwałem czegoś więcej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Unison  nie jestem pewny czy czy dobrze rozumiesz co jest na serwisach Tidal, Deezer, Qobuz itp. Są tam dostępne treści w jakości CD lub hi res. Natomiast nie ma nic DSD.     Nie wiem co może być "przereklamowane" w streamerach.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Unison napisał:

Czy jest to przereklamowane? 

Ostatnio sprawdzałem 35 milionów piosenek na Spotify, ile budynków musiałbyś wybudować żeby te płyty zmieścić. Pomijając jakość bo to zależy od materiału i serwisu, używanie Tidal czy Spotify jest zwyczajnie bardzo wygodne. 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na podobnym etapie i już prawie przekonałem się do taniego streamera NuPrime wr-100d jako transport z wyjściem optycznym + dobry używany DAC za 2.5k - ale widzę że mimo że recenzja ledwo sprzed pół roku http://wstereo.pl/test-nuprime-wr-100d-kosztuje-niewiele-potrafi-sporo/2/ to produkt już niedostępny i nieprodukowany - @rms.pl będzie można to kupić jeszcze czy już tylko zagranica pozostaje? jakoś nie wierzę że streamery jak onkyo 6170 [który też poważnie rozważam] pożyją długo - raczej jak zwykła użytkowa elektronika kilka lat po gwarancji [oby] - a tak przynajmniej pozostanie DAC i wymieni się tylko transport

z moich spostrzeżeń:

yamaha wxad10 nie ma wyjść cyfrowych - wxc-50 już ma, do tego przesyłanie BT w obie strony w jakości aptx, ale jej koszt to 1.65k. - u mnie na wxad10 musiccast działa perfekcyjnie

onkyo 6170 ma DSD, nie ma bluetooth

bluesound node 2i ma bluetooth dwukierunkowy w jakości aptxHD co jest wg. mnie wielkim plusem [dla mojej żony ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak już popatrzysz na sprzęt tej średniej półki to jest produkowany od wielu lat i wychodzą nowe wersje - chociażby Cambridge Audio CXN 2015, Cyrus Stream XP 2011. Chyba jednak kwestia konsekwencji marki w obranym kierunku to tez dość ważna sprawa.

A jezeli chodzi o Node 2i to  pełna zgoda. Tak jak pisałem z tych wszystkich streamerów jakie miałem w domu ten jest bezkonkurencyjny jezeli chodzi o funkcjonalność. 

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, JohnDoe napisał:

srylion kbps   i tyle będzie z tego 😁

Daje plusik 😁 nowa jednostka w świecie informatyki. Krótka definicja, synonimy: SRYLION - niezwykle dużo, niewyobrażalnie sporo w kontekście przesyłu danych nad wyraz dobrze.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...