Skocz do zawartości

Odtwarzacz Sieciowy


Unison

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Łe tam sparing, tu się kulturalnie rozmawia 😁.       @Unison kup sobie za stówkę Chromecast Audio na początek i rach ciach masz tani streamer, wcale nie taki zły. A potem w przypływie gotówki i po rozeznaniu się z tym co na rynku kupisz lepsze co zechcesz. 

Laptop można chyba przez USB a-b do Twojego wzmacniacza.  Ale niech koledzy powiedzą bo nie jestem pewny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem czytałem o tym chromecast, ma tam wyjście jack do analogu wzmacniacza, tylko że to bedzie lipnie chyba grało, nie chodzi o to czy mam kasę, chodzi o to że przez gardło nie chce mi przejść suma dwa tysiące za streamer, nie mogę jej przełknąć, a pije nawet wodę niegazowana :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

Ale już miałeś wszystko Chromecasty, Onkyo, Yamahy, Pioneery, Nody, Maliny musisz tylko wybrać, a teraz jest wolny sparing

aż boję się dodać, że jest jeszcze darmowy Daphile, jeśli ktoś ma zapomnianego starego netbooka na Intelu i DACa na USB.

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Unison napisał:

Tak wiem czytałem o tym chromecast, ma tam wyjście jack do analogu wzmacniacza, tylko że to bedzie lipnie chyba grało, nie chodzi o to czy mam kasę, chodzi o to że przez gardło nie chce mi przejść suma dwa tysiące za streamer, nie mogę jej przełknąć, a pije nawet wodę niegazowana 🙂

A że tak zapytam, skąd wiesz  że lipnie ? Wypożyczyć Chromecasta, to nie jest rocket science . A tak w ogóle, Malina + abonament MyVolumio załatwia wszystkie Twoje problemy. I nic nie trzeba kupować oddzielnie , składać itp . 

https://www.allo.com/sparky-eu/digione-player.html  

Swoją drogą jak ktoś ma w Krk lub okolicach tego Bluekillera , to z chęcią bym kiedyś podjechał ze swoją malinką w celach porównawczych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkk nie ma opisów po polsku tej maliny, co link wkleiles, może w języku polskim wkleisz? Bo wrzucic link to i ja potrafię, może być w języku kantońskim nawet, bez sensu takie wrzutki są - Dlaczego myślę że po analogu z chromecast źle? Z takiego małego pudełeczka cyfrowo pójdzie dobrze,ale do analogu to juz potrzeba raczej dobrze wyposażonego w środku odtwarzacza, to dotyczy także na przykład po analogu dźwięku z cd vs dvd nieprawdaż?  Zacznę od jutra coś kombinować,poczytam jeszcze także, szkoda że ten chromecast coaxiala nie ma 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2019 o 02:43, nazghul napisał:

jestem na podobnym etapie i już prawie przekonałem się do taniego streamera NuPrime wr-100d jako transport z wyjściem optycznym + dobry używany DAC za 2.5k - ale widzę że mimo że recenzja ledwo sprzed pół roku http://wstereo.pl/test-nuprime-wr-100d-kosztuje-niewiele-potrafi-sporo/2/ to produkt już niedostępny i nieprodukowany - @rms.pl będzie można to kupić jeszcze czy już tylko zagranica pozostaje? jakoś nie wierzę że streamery jak onkyo 6170 [który też poważnie rozważam] pożyją długo - raczej jak zwykła użytkowa elektronika kilka lat po gwarancji [oby] - a tak przynajmniej pozostanie DAC i wymieni się tylko transport

z moich spostrzeżeń:

yamaha wxad10 nie ma wyjść cyfrowych - wxc-50 już ma, do tego przesyłanie BT w obie strony w jakości aptx, ale jej koszt to 1.65k. - u mnie na wxad10 musiccast działa perfekcyjnie

onkyo 6170 ma DSD, nie ma bluetooth

bluesound node 2i ma bluetooth dwukierunkowy w jakości aptxHD co jest wg. mnie wielkim plusem [dla mojej żony ;]

NuPrime żył dużo dłużej ale w Polsce krótko bo dopiero niedawno wprowadziliśmy to na nasz rynek. Aktualnie powstaje player sieciowy z zupełnie innej półki oparty o otwarte oprogramowanie i Raspberry PI. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rms.pl napisał:

NuPrime żył dużo dłużej ale w Polsce krótko bo dopiero niedawno wprowadziliśmy to na nasz rynek. Aktualnie powstaje player sieciowy z zupełnie innej półki oparty o otwarte oprogramowanie i Raspberry PI. 

Ciekawe jak cenowo wyjdzie - skoro oparte na malinie to chyba nie bedzie zabijac cena. Wlasnie ta polka cenowa 600zl to byla najciekawsza opcja w nuprime 100. Dla zainteresowanych mozna nadal kupic na ebayu (cz6 amazonie) niemieckim w tej cenie z darmowa przesylka. Tylko taki niewspierany aktualizacjami streamer pewnie szybko straci swoja funkcjonalnosc - tak jak moj super telewizor LG niewspierany przez aktualizacje ktory juz nie ma youtibe, hbogo dziala tragicznie a w netflix polowa nowych rzeczy sie nie wlacza po premierze. Dopiero smart box go "odnowil"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Tomasz racja!!! Tak zrobię, jeszcze do jutra spojrze czy uda mi się z laptopa, na dac mi nie zależy w streamerze, bo mam dobry w wzmacniaczu, a jakby co to wypożycze nostromo Wolf2 rozszerzony i zobaczę różnicę, mam doskonały dźwięk teraz, tak gra detalicznie naturalnie ze uszom nie wierze, jestem wrecz oszolomiony,a jestem dosc osluchany,ale chcę za abonamentowa cenę mieć szereg wykonawców i minimum taki sam dźwięk z sieci, jezeli uda się osiągnąć trochę lepszy to super, a jak nie będzie różnic miedzy cd, to też będzie dobrze,ale zyskam setki wspaniałych wykonawców i różne rodzaje muzyki

Po prostu nie chcę płacić dużej sumy za streamer, a wiem że po analogu z tych tańszych może być różnie, a dźwięk po optycznym może byc inny, dlatego zależało mi na wyjściu koaksjalnym

Edytowano przez Unison
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 6.05.2019 o 10:02, rms.pl napisał:

Aktualnie powstaje player sieciowy z zupełnie innej półki oparty o otwarte oprogramowanie i Raspberry PI. 

 

Dnia 6.05.2019 o 12:11, rms.pl napisał:

No nie, to będzie inna liga za ok 1000 ojro. DAC Sabre lub AKM, zbalansowane wejścia i wyjścia. 

@rms.pl czy masz na myśli coś jak RaspTouch Sabre? Czy to będzie coś znacznie lepszego? 

Taki przykład z eBay:  

https://www.ebay.co.uk/itm/RaspTouch-network-Hi-Def-music-player-Raspberry-Pi-3-I-Sabre-V3-DAC-ES9023/163684664190?hash=item261c5dc37e:g:BooAAOSwJnxcyIZw&frcectupt=true

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Panowie, podepnę się pod temat.

Mam amplituner Cambridge Audio AXR100, muszę kupić do niego stramer.

Rozważam opcję:

Arcama rplay (cenowo tańszy 1890zł)

Cambridge CXN - 3090zł

Czy w tym przypadku różnice będą duże? Robiłem odsłuch na Cambridge i było super.

Pytanie czy jest sens dopłacać.

Wcześniej chciałem się zmieścić do 2000zł. Widzę, że jest promocja na AXN z 4090 na 3090zł dlatego się zastanawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...