Skocz do zawartości

Ankieta świadomości audiofilskiej A.D 2019


Kraft

Recommended Posts

Większość ankiet to manipulacja ( cos o tym wiem ;) Zresztą ta też miala czemuś sluzyć.

Fafniak, bardzo trafnie z chęcią zmiany napisaleś. Ja się otwarcie przyznaję się do tego, ze coś zmieniam, bo mam chęć. Bo czegoś nie znam, bo wole sam sprawdzić, niż o tym poczytać.

Preferencje są wazne. Nie słuzą one ideałowi dźwieku ale jak ktoś lubi....

Mam kolegę, ktory słucha niemal gorącego dźwięku i jak sam się z tego śmieje. Mowi że slucha zniekształceń.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym iż potrzeba zmian jest istotnym elementem każdego hobby chyba każdy hobbysta wie ;) Zresztą wczoraj pisałem o tym iż mając 2+ pary lamp sterujących można sobie zmieniać do woli periodycznie , a że niektóre lampy fajnie wyglądają to nieużywane także miło się prezentują na "wystawce".

Zauważcie ,że w pytaniu 1 kwota 600zł jest typowa pod ca dacmagic100 lub nostromo , w pytaniu 2 : 6tysi to już poziom fajnych kolumn , za 2tysie być może trafi się cd z dobrym daciem , dlatego też lepiej spojrzeć na lepszy wzmacniacz za ~7tysi (dobrą hybrydę można za to nabyć) , gadżety przy tym budżecie to i tak temat przyszłości , a akustykę przyjmujemy jako swoją (niektórzy nie mają większych z nią problemów)

Tak więc Kraft-cie sprzedawaj marantza i kupuj jakąś hybrydkę :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat skłonił mnie do refleksji , że ważnym elementem przy doborze zestawu obojętnie czy taniego czy drogiego jest ucho audiofila i wzorzec brzmieniowy do jakiego dąży. Dobierając elementy zestawu wybiera na podstawie własnego osądu muzycznego trochę jak twórca urządzenia audio.  Jak w efekcie jego starań zestaw zagra w dużej mierze od tego zależy.  

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja.

P1-G. Tu nie mam żadnych wątpliwości. Dołożenie 600 zł do kolumn zmieni niewiele, za to nawet podstawowa aranżacja akustyczna spowoduje rewolucję w brzmieniu.

P2-?.  Tu już jest zagwozdka. Kolumny za 9000 zł względem kolumn za 6000 zł z pewnością dadzą znacząca poprawę brzmienia. Do tego wzrost realnej i postrzeganej wartości systemu, brak problemów z WAŻ i fascynujący sam w sobie proces wyboru nowych kolumn. Kurcze, kusząca opcja. Z drugiej strony kolumny zagrają lepiej, ale - przez ciągle słabą akustykę - dalej nie tak, jak trzeba. To może jednak akustyka? Ale co z WAŻ. Będą przeboje, kompromisy estetyczne i funkcjonalne - droga przez mękę. No, ale system zagra zjawiskowo. To się nie liczy? Co robić? Rzucam monetą - G.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2019 o 08:30, audiowit napisał:

Kraft stosuje retorykę dobrą dla tepych, szarych mas. Glupoty, obiecywanie,pozory wiedzy ;), opanowanie.

W takim razie wczuwając się w powyższą rolę, jako że chętnie czytam, co tam Kraft ma do powiedzenia, odpowiem tak:

1 - K - kwotę 600 zł wydałbym (co też zapewne uczyniłem ;) ) na różnego typu eksperymenty. Zapewne dlatego, że po prostu to lubię, trochę pomajsterkować, sprawdzić, czy coś działa, zastanowić się dlaczego. Wiem, że np. zakup ustrojów akustycznych byłby rozsądniejszy, ale gdzieś w środku czuję, że to by było zbyt - nie znajduję innego  słowa jak - nudne ;) 

2 - K - tu już dodatkowa kwota pozwala na wyraźny skok jakościowy. Uważam, że jednak po pierwsze, dźwięk musi mieć odpowiednią jakość, odrywając się od membran głośników. Jeżeli tu będzie źle, poprawna akustyka nic nie naprawi. A wybór padł na kolumny dlatego, że to jednak najbardziej ułomna część systemu. 

PS Swoją drogą, to zauważyłem @audiowit, że także namiętnie śledzisz poczynania Krafta na forum ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...