Skocz do zawartości

Niski amplituner stereo


artleep

Recommended Posts

Szanowni Koledzy.

Proszę o pomoc z wyborem sprzętu stereo do salonu ok. 37m2 na planie kwadratu. Miałem już wybrany zestaw (Yamaha R-N803 + B&W603) ale po zmontowaniu mebli okazało się że wzmacniacz się nie mieści :(

Czy moglibyśmy może coś doradzić w tej materii? Mam jedynie 7cm wysokości na wzmacniacz. Czy jest coś godnego polecenia (do ok. 9000zł razem z głośnikami) ? Najlepiej w parze ze wspomnianymi głośnikami. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Przemek Ost napisał:

Jak wrzucisz wzmacniacz w taka wneke to sie zagotuje, przemysl czy nie da rady go dac w inne miejsce.

Dokładnie tak.
Ja wstawiłem swój TX-8250 we wnękę, w której był tylko 1cm przestrzeni nad amplitunerem. Bardzo szybko(kilka dni) zweryfikowałem tą decyzję.
Robił się tam gorący jak piekarnik. 
Nie polecam takich "dopasowanych" wnęk na sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale:)

Polecanie nada 338 i audiolaba 6000a w sprzęcie za 9000 zł jest po prostu bez sensowne. 

Mając taki budżet ograniczasz się wielkością pułki za którą zapewne dałeś 1000-1500 zł :)

przychylam się do opinii kolegów. Znajdź inne miejsce. Weź sprzęt z prawdziwego zdarzenia a nie to co się zmieści. Nie na tym polega wybór audio. 

a czy bowersa z Yamaha serii 6 słuchałeś? Czy jednak to wybór wstępny po testach w gazetkach? To granie jasne? Niektórych jednak męczy po dłuższym odsłuchu. 

jesli słuchałeś to ok. Natomiast warto sprawdzić też inne sprzęty. Jak mówię klasyczne wyższe. A znaleźć dla nich optymalne miejsce. 

https://s4home.pl/porady/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarezerwowany budżet pozwala na zbudowanie naprawdę dobrego zestawu. Warto pomyśleć o innej szafce. W przypadku wyboru kolumn B&W zdecydowanie namawiam na inną, lepszą elektronikę. Poszukaj do tych kolumn bardziej wydajnego wzmacniacza, charakteryzującego się brzmieniem bardziej plastycznym, lepiej wypełnionym, spokojniejszym. 

Natomiast pozostawiając aktualną półkę, zapraszam na odsłuch zestawu Audiolab 6000A z Audio Academy Hyperion IV lub Kef Q750, może jeszcze Audiovector QR3. To konfiguracje, które mogą Cię miło zaskoczyć.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o szafkę RTV to wspólnie z żoną zaprojekujcie pod wymiar. Płyty i blat dotną wg projektu w sklepach budowlanych. Wystarczą podstawowe zdolności majsterkowania. I podstawowe narzędzia. Wyjdzie taniej i satysfakcja, że zrobiłeś coś sam. 😁 

Dobrze jakby była "wiertarka" na wiertła SDS. Wtedy w każdej ścianie wiercisz "jak w masło". 

Trzeba też uwzględnić grubość płyty przy projektowaniu półek. 

Jak masz jakieś pytania, śmiało pisz. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba żadnych zdolności manualnych. 

Jeśli ma się $$ to każdy zrobi szafkę na wymiar w dowolnym wykończeniu. Ja swego czasu zamawiałem taka pod audio dla znajomego. Wszystkie parametry zrobikismy po swojemu. Czarny błysk przyjechał gotowy skręcony. 

Audiolab nadal potrzebuje wentylacji. Mimo że niski to pakowanie go do szafki może mu skrócić żywotność. 

Z drugiej strony to ciekawe jakbyście rozpatrzyli taka gwarancję. Sprzęt ewidentnie przegrzany ale wylądował w niskiej półce z waszego polecenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 29.04.2019 o 07:48, S4Home napisał:

Tak. Ale:)

Polecanie nada 338 i audiolaba 6000a w sprzęcie za 9000 zł jest po prostu bez sensowne. 

...

Co do NADa 338 to ok, to tani grajek multimedialny, spoko co do możliwości w tej cenie, nastawiany na PLUG AND PLAY :)

Ale już 6000a to pełnoprawny wzmacniacz, który w moich odsłuchać grał ciut gorzej od Roksana K3, ale to było ciut a nie przepaść. Moc jest tu największą różnicą ale z dobrymi kolumnami i 6000A wystarczy na 37m2 IMO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000 nie słuchalem

8200 A grzeje się dość znacznie i jakoś nie wyobrażam sobie aby pomiedzy 8200 a 6000 była gigant różnica w ciepłocie ;)

Nie pakowałbym do niskiej szafki

Roksan K3 dla jednych gra lepiej a dla innych gorzej - mi ten dźwięk średnio podpasował. Wolę audiolaba z jego "przeciętnością" która sprawia że dla mnie to jest normalniejszy dźwięk a nei taki "estradowy" któryw pewnym momencie bywa męczący. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2019 o 08:07, S4Home napisał:

Według mnie gra znacznie gorzej. Ale możemy mieć dwa różne zdania. Zatem ok audiolab 6000 może być modelem do odsłuchu przy tej cenie  

 

Rożnica jest tak jak napisałem, ale w cenie to kosmos (3300 vs 6900). 6000a w tych pieniądzach po prostu broni się bardzo imo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Roksan jest znacznie droższy. To prawda.

Dla niektórych stety dla innych niestety roksan jest wciąż produkowany w Anglii. I to jednak angielska firma. Audiolab był angielski jest chiński i produkowany w Chinach. 

Absolutnie nie ujmuje nie o to chodzi bo ja lubię produktu z chin :)

mowie tylko skąd wynika różnica w cenie.

Jakość+ dźwięk+ kraj

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...