Skocz do zawartości

Słuchawki BT dokanałowe, na dwa urządzenia.


Recommended Posts

Cześć.
Od jakiegoś czasu szukam dosyć specyficznych słuchawek, ale nie ogarniam trochę protokołów, standardów i całej reszty tematu BT, a to co przeczytałem, niewiele mi pomogło. Liczę więc że może tu mi jakaś dobra dusza poradzi.
Potrzebuję słuchawki dokanałowe bluetooth, które obsłużą dwa urządzenia jednocześnie. W skrócie chodzi mi o to, bym w trakcie jazdy mógł słuchać muzyki z telefonu, i komend z osobnego urządzenia GPS. Wiem że w ten sposób działają niektóre interkomy motocyklowe, ale nie do każdego da się podłączyć własne słuchawki, a poza tym, jest to dodatkowe urządzenie wiszące na kasku, a na to nie mam ochoty. Nie chcę też używać telefonu jako GPS'a, mam dedykowaną nawigację, więc po co katować tel.
Z dodatkowych wymogów, kluczowy jest niewielki rozmiar słuchawek, bo muszą wejść pod kask i nie mogą gnieść w uszy. Ważna jest też dobra izolacja, ale nie powinny całkowicie odcinać tła.
Słucham głównie metalu, i lubię bas, ale rozumiem że w moim budżecie cudów nie będzie.
No właśnie, budżet. Nie chciałbym przeznaczyć na ten cel więcej jak 150 zł, jeżeli to w ogóle możliwe.

Ktoś coś poradzi?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele modeli słuchawek bezprzewodowych jest w stanie być połączonych z dwoma urządzeniami na raz. Jednak nie odbywa się to z możliwością działania równocześnie. Zwykle wygląda to tak że np. słuchasz muzyki z jednego urządzenia i kiedy ktoś dzwoni na telefon to przerywa się odtwarzanie i możesz odebrać rozmowę. Często jednak nie wszystko zawsze działa dobrze. Czasem np. trudno jest powrócić do wcześniej słuchanej muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciut nieprecyzyjnie się wyraziłem. Nie chodzi mi oczywiście  o to żeby informacje z GPS'a nakładały się na muzykę. Nawet wolę by muzyka była wyciszana / odłączana w momencie jak odzywa się GPS. Tak zresztą interkomy działają. Tylko ważne jest by po przekazaniu komunikatu, dalej grała muza, bez grzebania przy sluchawkach, bo w trakcie jazdy to nie zawsze jest wygodne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namówiłeś mnie :).
Ale przydałoby się wiedzieć w kierunku jakich modeli patrzeć. Docenię też informację jakie standardy i protokoły są niezbędne, będę mógł sobie poszukać sam wtedy :).
Niestety, na allegro sprzedawcy często skąpią informacji o sposobie działania słuchawek, sklepy nie są tutaj wiele lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologię multipoint znajdziesz na pewno w adapterze Xiaomi Mi Bluetooth Audio Receiver, który do regulacji głośności potrzebuje słuchawek z 3-przyciskowym pilotem pod androida i do ewentualnych rozmów korzysta z mikrofonu słuchawek. Generalnie można go obsługiwać z poziomu pilota na przewodzie słuchawek. Do niego słuchawki takie jak np. Brainwavz Delta ( choć chyba ostatnio wersje z pilotem mają już chyba tylko jeden przycisk, a były 3 ). Słuchawki Samsung Level U Pro mogą się jednak nie sprawdzić pod kaskiem ze względu na pałąk U. To jednak wymagało by sprawdzenia. Niestety wiele tanich słuchawek bluetooth może nie obsługiwać multipoint.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to już jest konkretna informacja. MI BT receiver już zamówiony, do tego poszukam sobie jakichś zwykłych słuchawek z pilotem, bo tych Brainwavz Delta faktycznie nie widzę nigdzie w wersji z trzema przyciskami. Może na próbę po taniości wezmę Omegi, żeby w ogóle zobaczyć czy i jak to będzie działało, a jak Omegi wyzioną ducha a będzie ten zestaw funkcjonował, to dołożę do czegoś lepszego.
Dzięki serdeczne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omegi również chyba są ostatnio produkowane z pilotem z jednym przyciskiem. Wcześniej były produkowane z takimi samymi pilotami z 3-ema przyciskami jak delty. Docelowo myślę że dobrymi partnerami dla tego recivera  któreś z hybrydowych słuchawek Xiaomi bo dobrze z nim współpracują i są wyposażone w piloty z trzema przyciskami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...