Skocz do zawartości

Recommended Posts

🤣

Ekhm… Jakoś zupełnie mnie to nie dziwi. Już parę razy zetknąłem się z podobnymi praktykami w przypadku innych firm - szczególnie niedużych, "produkujących" tylko mało wymagające pod względem kosztów i wyposażenia warsztatu gadżety typu kable, listwy, podkładki etc. Mało wymagające, bo można robić to nawet w domu przy kuchennym stole :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mimo wszystko ręczna robota. Miedź pewnie monokrystaliczna przeciągana przez wysoko wyspecjalizowanych speców szkolonych w norweskich hutach. Same tanie bezpieczniki są pewnie z lat siedemdziesiątych kiedy to nie żałowano na jakości, a i wartość historyczną może mają wliczoną w cenę.... A może to prowokacja mająca na celu zwrócenie uwagi na firmę. Celebryci tak robią. Jest skandal i rozgłos to jest i popularność. Tak się teraz robi biznesy. Jeszcze kasa wskoczy za pomówienie i szkody wizerunkowe z odszkodowania lub zadośćuczynienia po sprawie cywilnej jaką wytoczy firma manipulantom. Osobiście wolałbym drugie rozwiązanie bo jak jest tak jak odkrywca skandalu przedstawił to już chyba rynek audio dno osiągnął .... pozdrawiam.

A może kolegę nabili w butelkę handlarze, którzy wyczaili, że łatwo można produkt podrobić, a ten kupił po okazyjnej cenie takiego gniota i teraz szuka winnych 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 30.04.2019 o 10:29, MariuszZ napisał:

A może to prowokacja mająca na celu zwrócenie uwagi na firmę. Celebryci tak robią. Jest skandal i rozgłos to jest i popularność.

Zapewne tak.

Zastanawiałem się jak można być tak bezrefleksyjnym w temacie tzw, bezpieczników audiofilskich.

Fanatyzm bezpiecznikowy trwa.

Dewocjonalia audiofilskie się sprzedają.

Taka wiara, bo przecież nie nauka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Fonomajster napisał:

Zastanawiałem się jak można być tak bezrefleksyjnym w temacie tzw, bezpieczników audiofilskich.

To nie tak , nie mam nic przeciw zakupom bezpieczników , podkładek pod kable , drewnianych skrzynek poprawiającym akustykę lepiej niż ustroje akustyczne w studio nagrań pod warunkiem , że dokonujemy tego zakupu w pełni świadomie, a nie pod wpływem marketingowego bełkotu , 

Inaczej sprawy się mają gdy kumpel nas namawia na zakup bezpiecznika za 500 zł i opisuje zmiany jakie ON usłyszał we WŁASNYM systemie, albo jeszcze lepiej w systemie ZNAJOMEGO ZNAJOMEGO.

A co do bezpieczników to ja też zaszalałem :) 

https://www.tme.eu/pl/details/zks-10a_250v/bezpieczniki-5x20mm-szybkie/eska/520-027/

IMG_2732.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubakk napisał:

Ja mam lampkę solną , poprawia górne częstotliwości :D 

A tak , czytałem , chyba coś między 16kHz a 32kHz  , zazdroszczę :) 

Moje bezpieczniki jak podano już w nazwie / linku/

https://www.tme.eu/pl/details/zks-10a_250v/bezpieczniki-5x20mm-szybkie/eska/520-027/

" 5x20mm-szybkie"

niesamowicie wpływają na dynamikę , są tak cholernie szybkie , że wydaje mi się że nic się nie zmienia , nie dlatego , że nic nie dają, tylko ja chyba za nimi nie nadążam :) 

3 godziny temu, Fafniak napisał:

kryształ górski - poprawia wysokie...😎 z daleka można rozpoznać !!!

Sam tarłem :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...