Skocz do zawartości

Interconnect do podłączenia przedwzmacniacza z końcówką mocy


fosge

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów. Mam krótkie pytanko dotyczące przewodu RCA. Konkretnie chodzi mi o stosunkowo niedrogi kabelek jakim jest MELODIKA MD2R05 którego chcę użyć do podłączenia wspomnianego przedwzmacniacza z końcówką mocy. Czytając opinie w internecie doszedłem do wniosku że będzie on odpowiedni tym bardziej że na tą chwilę zestaw podłączony jest najtańszym czinczem takim jak TU

Z góry dziękuję za info i pozdrawiam

Edytowano przez fosge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brzmi pytanie? Bo nie zadałeś żadnego 😁

Sam sobie odpowiedziałeś że: ,,doszedłem do wniosku że będzie on odpowiedni tym bardziej że na tą chwilę zestaw podłączony jestnajtańszym czinczem takim jak TU" 😁

Ja się nie będę wypowiadał ponieważ dysponuję jeszcze zbyt małą wiedzą ale zapewne koledzy będą chcieli wiedzieć przynajmniej co to za Pre i końcówka.

Zapewne info jakie masz kolumny, źródło dzwięku też by mi się przydało...

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm chciałem tylko się dowiedzieć czy w tej cenie ta Melodika będzie optymalna pod zestaw RB03 + RC03 Reszta gratów to CD Marantz SA 7003 + DAC magic 100 do spotify z TV . Kolumny nic specjalnego Jamo E650 wprawdzie po wymianie kondensatorów na zwrotnicach jest o niebo lepiej ale docelowo myślę o Klipsch z serii Reference Premiere

Edytowano przez fosge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest porada......sam się uczę.

Czy to dobry kabel? .... sam mam osobiście taki 0,5m i 1m ( obydwa leżą w szafie) 

Jeśli już zaczynamy bawić się w trochę lepsze kabelki niż to co dał producent do kartonu w zestawie to nie ma co ukrywać że w obecnych czasach nic fajnego za 120 zł nie kupimy ( nawet jeśli ktoś twierdzi że kabel nie ma znaczacego wpływu na dźwięk to jednak wykonanie tego kabla za 100 zł a np. 400zł to inna bajka)

 

Nie jest to żaden mój kolega ani nie mam w tym żadnego interesu ale jest człowiek na OLX z Cieszyna który sprzedaje kable w dużo lepszych pieniądzach jak te na Allegro.

Sam kiedyś myślałem że jest to jakaś chińszczyzna, ale w całkiem innym temacie okazało się że mój "znajomy online" to jego kolega który opowiedział mi skąd tamten ma te kable, jak je konfekcjonuje i skąd bierze te ceny.

Z tego co widzę ma 2x50 cm Kimber za 190 zł więc na Twoim miejscu bym wolał te parę złotych dorzucić i kupić To zamiast tej melodiki

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kamill00 napisał:

Jeśli to Twoje jedyne wymagania moim skromnym zdaniem- kupuj.

 

Cytat

Nie jest to żaden mój kolega ani nie mam w tym żadnego interesu ale jest człowiek na OLX z Cieszyna który sprzedaje kable w dużo lepszych pieniądzach jak te na Allegro.

Sam kiedyś myślałem że jest to jakaś chińszczyzna, ale w całkiem innym temacie okazało się że mój "znajomy online" to jego kolega który opowiedział mi skąd tamten ma te kable, jak je konfekcjonuje i skąd bierze te ceny.

Z tego co widzę ma 2x50 cm Kimber za 190 zł więc na Twoim miejscu bym wolał te parę złotych dorzucić i kupić To zamiast tej melodiki

hmm teraz to mi dałeś do myślenia 😕

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry kabel to niewątpliwie taki ktory przenosi jak najwiecej czyli trzeba patrzec z jakiego materialu jest zbudowany a takze wtyki rzecz jasna nie moga go ograniczac i byc "korkiem" ale tez niestety i gniazda sie liczą i tez powinny byc z roznie dobrego materialu ktory nie ogranicza 

Z tego wynika ze np srebro czy miedz sa najlepsze ,czym czystsze tym lepiej  

Co do ekranowania to zyla przekazująca sygnal powinna byc oddzielona lub przemyslana w ten sposob jak np plecionka inaczej przekazuje mu "halas" i drugi kabelek  wnosi go do sygnalu czy pradu etc ,wszelkie izolacje  sa po  to zeby nie tworzyly sie anteny sciagajacej zaklocenia z zewnatrz  no i zeby oddzielac jeden kabel od drugiego  

 

Specjalistą nie jestem ale tak wynika z tego co czytam . Niech ci co wiedzą sie wypowiedzą 

 

Moze lepiej zrobic samemu kabelki? 

 

Pozdrawiam 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Fakt chciałoby się jak najlepiej nie mniej na odcinku 0,5 m taki Kimber timbre zaproponowany przez Kamill00 powinien wystarczyć - szczerze powiem że nie chcę przesadzać z kwotą za kabel RCA tym bardziej że w moim przypadku modyfikacja-tuning końcówki mocy przez znanego magika Pana Adama dał piorunujący efekt...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...