Skocz do zawartości

Kino domowe do 13 000 zł


Piotr Bijański

Recommended Posts

Hej,

stoję przed zakupem kina domowego do domu, pomieszczenie około 25m2.

Sprzęt będzie wykorzystywany głównie do muzyki, ale również do filmów. Chociaż jak córka śpi to ciężko wieczorami zaszaleć z głośnością ;)

Wstępnie doradzono mi taki sprzęt i jak go słuchałem wydaje się brzmieć sensownie:
Amplituner Denon AVR-X3500H
2 główne głośniki Canton Chrono 509.2

Głośnik centralny Canton SP506
Subwoofer Dali Zensor E-12F

2 Głośniki Fazon Sat Black z tyłu na suficie

Nie bardzo chciałem stawiać 2 głośniki za łóżkiem z różnych względów, stąd trochę gorsze dla dźwięku ale lepsze wizualnie rozmieszczenie na suficie.

Dodatkowo do całości dodaję jeden głośnik do łazienki:

Canton In Ceiling 445

 

Co myślicie o powyższym? Coś byście zmienili? 
Cena 13 000 zł to raczej max, chętnie wydam sporo mniej jeśli dźwięk na tym mocno nie utraci :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ogólnie zestaw ok, natomiast moją pierwszą propozycją na pewno będzie zmiana amplitunera na model wyższy AVR-X4500H. Różnica cenowa nie jest duża przy całym zestawie, a urządzenie dźwiękowo znacznie lepsze. Druga sprawa to kolumny - z mojej strony sugerowałbym zestaw na Dali Oberon 7. Ewentualnie jako alternatywa warto posłuchać tańszych Heco Aurora 700, bezpośredniej konkurencji Monitor Audio Bronze 6 oraz Polk Audio Signature S55E. Jeśli lubisz bardziej ciepły, plastyczny dźwięk, swietnie sprawdzi się Q Acoustics 3050i. Na koniec subwoofer - można pozostać przy Dali, ale warto także spojrzeć na SVS-SB1000 lub PB-1000 oraz Klipsch serii SPL.

Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Odiwedziles salon Denona. Musisz odwiedzić też salon niezależy aby przekonać się jak brzmią inne systemy. Tam wybór będzie też znacznie większy.

Kolejna sprawa to moim zdaniem absolutnie nie ma sensu dokładać do x4500 jeśli chcesz wybrać Denona. Budżet pozwala na świetny wybór i połączenia kina że stereo jeśli byś chciał

X3500 + prosty zewnętrzny wzmak zagra lepiej niz 8500 więc to tędy jest słuszna droga.

Jeśli brzmienie Denona z cantonem ci się podobało to sprawdź połączenie x3500 z magnat 757, monitor audio bronze 6 że świetnymi tyłami FX. 

Nieco ciepłej będzie przy aurora 700 set czy elac f6 set. 

Zapraszam do kontaktu po lepsze ceny i po wypróbowanie sprzętu w domu

https://s4home.pl/porady/

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...